Sünged jõulud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sünged jõulud

PostitusPostitas Ralf » 10. November 2007, 02:57

Sünged jõulud
Black Christmas (1974)

Jõuluvaheajal hakkavad õpilaskodus elavad tütarlapsed saama hirmuäratavaid ja kõhedaid telefonikõnesid ning seejärel ükshaaval surema.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 30. November 2007, 23:53

Vabandust, et mu sisututvustus nii lakooniline välja kukkus, aga midagi rohkemat ei olegi öelda! Filmis on tundmatu mõrtsukas, kes pööningul ringi hiilib ning õpilaskodus olevaid tütarlapsi vaikselt maha koksab... ja see ongi kõik! Sisulisest küljest ei ole film eriti püüdlik ja mulle see just sobiski. "Black Christmas" on tegelikult ju kõige esimene slasherfilm, ehkki paljud arvavad, et "Halloween". Omamoodi on ka see film ju kultusklassika, aga peamised jututeemad on alati Freddy, Michael ja Jason - selle jõuluõuduka kohta ei räägita enam üldse! Täitsa unustusse vajunud film. Kurb lausa.

Erinevalt teistest kümnete järgede tõttu ebaõudseks muutunud slasherklassikutest on "Black Christmas" õudne ja kohe sitaks õudne (vabandust väljenduse eest). Ma ausalt öeldes närisin küüsi kõikide mõrtsuka (ma ei saa mõrtsuka kohta öelda mitte midagi enamat kui lihtsalt mõrtsukas, sest ma ei taha eriti midagi spoilerdada) telefonikõnede peale, kus ta tegi sea norsatusi, lapse kiljumist, naise karjumist, mjäugumist, you name it. Ghostface "Screami" saagast jääb oma tagasihoidlikult mõistlike telefonikõnedega selle filmi killerist ikka täiega maha. Kurat, need helid, oh sa kurjam. Ise ehmataks pasa lahti, kui keegi helistaks ja teeks selliseid hääli, nagu selle filmi mõrtsukas. Professionaalne film, sujuvalt lihtne, mitte eriti verine, väga põnev ja väga jube! Õudukasõpradel soovitan kindlasti vaadata!

9/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

RE: Black Christmas

PostitusPostitas Rasmus » 29. Detsember 2012, 01:02

Ralf on juba kõik vajaliku öelnud, lisan vaid seda, et...

ÕUTNE!!!!
Pilt
Pilt

Spoiler :
Mainin veel ära ka, et koht, kus politseinikud saavad teada, et tapja on tüdrukutega samas majas, oleks võinud tulla vaatajale samasuguse üllatusena, nagu see tegelastele (või noh, ainult Jess oli selleks ajaks elus :D) oli.

Pilt Pilt

9/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Sünged jõulud (1974)

PostitusPostitas Ralf » 29. Detsember 2012, 01:03

Spoiler :
Minu arust oli see just kümnesse, et sai juba alguses teada, et tapja on sellessamas majas pööningul, siis kõnede ajal mõtled omaette, et "Sa ikka tead, et ta on kaks korrust kõrgemal?" :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Sünged jõulud

PostitusPostitas Rasmus » 24. Jaanuar 2015, 13:51

Vaatasin millalgi uuesti ja täna kirjutasin. Parim õudusfilm, mis iial tehtud.

http://oudusfilmiblogi.blogspot.com/2015/01/black-christmas.html
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 71 külalist

cron