Sünged jõulud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sünged jõulud

PostitusPostitas Ralf » 10. November 2007, 02:57

Sünged jõulud
Black Christmas

Salapärane nooruspõlves väärkoheldud mõrtsukas naaseb jõulude ajal koju, millest on nüüd saanud õpilaskodu. Korraga hakkavad seal elavad ja ühtlasi ka jõuluvaheaega nautivad tütarlapsed saama kõhedaid telefonikõnesid ning seejärel ükshaaval surema.

Tegu on uusversiooniga klassikalisest samanimelisest õudusfilmist.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Sünged jõulud

PostitusPostitas Rasmus » 09. Märts 2013, 00:28

Väga halb ei olnudki, aga originaalile ka mitte üheski aspektis järele ei jõua. Tapja tutvustamisega nulliti ta salapärasus ära, kuid võib-olla oligi selle uue külje sisse toomine sobilik, kuna otsustati minna niikuinii seda "tapame võimalikult palju inimesi erinevat moodi ära ja paneme vahele paar naljakat one-linerit (merry fucking christmas!), mida keegi reaalselt sellises olukorras ei kasutaks" rada ja mingist tõsiseltvõetavusest või põnevusest rääkida ei saa. Remake'i ja originaali võrreldes võib öelda, et minimaalsus on kohati parem, sest 1974. aastal tehti palju vähemaga ikka kõvasti hirmuäratavam õudusfilm, mis päris pikalt kummitama jäi. Tõenäoliselt oleks see rohkem meeldinud, kui MEW peaossa oleks pandud, kuna tema oli koos Eve'iga ainuke normaalne tegelane, ülejäänud olid küllaltki stereotüüpsed bitchid.

Panen 5/10, kuid kui kõrvutada originaaliga, siis peaks isegi madalamalt hindama.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Sünged jõulud

PostitusPostitas Rasmus » 28. November 2022, 01:31

Rasmus kirjutas:Väga halb ei olnudki, aga originaalile ka mitte üheski aspektis järele ei jõua. Tapja tutvustamisega nulliti ta salapärasus ära, kuid võib-olla oligi selle uue külje sisse toomine sobilik, kuna otsustati minna niikuinii seda "tapame võimalikult palju inimesi erinevat moodi ära ja paneme vahele paar naljakat one-linerit (merry fucking christmas!), mida keegi reaalselt sellises olukorras ei kasutaks" rada ja mingist tõsiseltvõetavusest või põnevusest rääkida ei saa. Remake'i ja originaali võrreldes võib öelda, et minimaalsus on kohati parem, sest 1974. aastal tehti palju vähemaga ikka kõvasti hirmuäratavam õudusfilm, mis päris pikalt kummitama jäi. Tõenäoliselt oleks see rohkem meeldinud, kui MEW peaossa oleks pandud, kuna tema oli koos Eve'iga ainuke normaalne tegelane, ülejäänud olid küllaltki stereotüüpsed bitchid.

Panen 5/10, kuid kui kõrvutada originaaliga, siis peaks isegi madalamalt hindama.

Lõpeta ära, Rasmus, Eve küll normaalne tegelane polnud.

Ühesõnaga on mul hea meel lugeda, et olen 2013. aastal suutnud oma subjektiivsest hinnangust kaugemale näha ja mõista, et uusversioon võttiski teadlikult suuna 70ndate originaalist eemale. Ja see on täiesti okei.

Armastan esimest "Black Christmasit" (kas see on õige käänamine? loodame) sama kirglikult kui kõik need aastad tagasi, aga olen juba pikalt rääkinud, et mida aeg edasi, seda enam hakatakse nullindate uusversioone ja toonaseid õudusfilme üleüldiselt hindama. Küll aga ei osanud ma arvata, et see mu enda kohta käib. Mäletasin "Black Christmasi" 2006. aasta uusversiooni kui keskpärast rapperit, mille vastu mul mingeid tundeid polnud. Praegu vaatan ma seda täpselt sama pilguga nagu samast ajast pärit "The Hills Have Eyesi" või "Texase mootorsaemõrvu". Toonastes õudukates oli toorust ja otsekohesust, mida tänapäeva nn elevated horror ei paku.

Tõtt-öelda ei mäletanudki, kui verine 2006. aasta "Black Christmas" on. See on ülitempokas, rõve, suht lihtsakoeline, aga vaieldamatult meeleolukas sõit. Kas sellel filmil on väärtused, mis tegid originaali nii meeldejäävaks? Pigem ei ole. Kas see on originaalfilmi kombel kõhe ja salapärane? No ei ole üldse. Aga kas see on üks kuradi raju andmine? Hell jee!

Film nagu "Black Christmas" ei vaja uusversiooni. See on perfektne täpselt sellisena, nagu see on. Aga kui juba uusversioon teha, siis täpselt selline nagu 2006. aasta oma. Milleks proovida välku teist korda pudelisse püüda, kui on võimalus ka pudel puruks lüüa ja sellega paar silmamuna peast välja koukida? Võetud on originaalfilmi kontseptsioon ja seda lustides edasi arendatud. Ja jõutud nii kaugele, et enam pöörasemat lähenemist ei oskaks vist tahtagi. Vastupidise näitena võib võtta 2019. aasta uusversiooni, mis on "Black Christmas" tõesti ainult nime poolest ega ole kuidagi originaalist inspireeritud. Kusjuures too film püüab olla enda arust "ebaõudusfilmilikult" feministlik, ise taipamata, et järgneb kahele filmile, mis on feministlikud selle sõna kõige paremas vormis – näidates ägedaid naisi olemas täpselt sellised, nagu nad ise tahavad, ja mitte allumas ühiskondlikele ootustele. (Y)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 79 külalist

cron