Hiilgus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 22. Juuni 2006, 12:55

Sorry for double-post...

Sain nüüd aru. Hiilguseks tõlkisite selle teie siin Filmiveebis. Kui kui see film kanal 2-st tuli, siis oli selle pealkiri lihtsalt Surmahotell...
Right?
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Priit » 22. Juuni 2006, 18:44

LynyrdSkynyrd kirjutas:Sorry for double-post...

Sain nüüd aru. Hiilguseks tõlkisite selle teie siin Filmiveebis. Kui kui see film kanal 2-st tuli, siis oli selle pealkiri lihtsalt Surmahotell...
Right?


Indeed. Kuigi imo Surmahotell kõlab paremini.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Ralf » 16. September 2006, 11:33

Atmosfääriliselt vägagi mõjuv ja psühholoogiliselt üsna rusuv, kui vaadata õigetes tingimustes. Õhkkond on kõhe ja külm, Nicholsoni hullumist saadab painajalik muusika ja välgatused/hallutsinatsioonid. Kõik näitlejad meeldisid, isegi kirutud Duvall. Ei saaks öelda, et film väga õudne on (minu puhul on ka jubedamaid olnud), ent see eelmainitud õhkkond... Uh. Väga hästi tehtud film ja mulle isegi meeldis, et Kubrick eelarve tõttu raamatus olnud lõpustseeni elluärganud hekiloomadega, ära jättis. Hotelli plahvatus kah muidugi.

7,5/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 21. September 2006, 21:40

Suht hea õudukas, muusika oli hingekriipiv. Stanley Kubrick ei kohku ikka mitte millegi ees. Jack Nicholsonilt ikka suurepärane näitlejatetöö. Huvitav sisu, mitte midagi halba pole öelda...

10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Gamma14 » 30. Detsember 2006, 16:15

Ei meeldinud eriti...isegi ei tea miks :( On ka paremaid.

5/10 ...
Kasutaja avatar
Gamma14
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 151
Liitunud: 09. Detsember 2006, 17:03
Asukoht: The Infinite Darkness?

PostitusPostitas Goblin » 20. September 2007, 20:51

masterpiece ! üks kõige creepy'maid filme minujaoks
Maanteeviirus suundub põhja poole...
Kasutaja avatar
Goblin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 310
Liitunud: 31. Juuli 2007, 19:44
Asukoht: Pärnu !

PostitusPostitas hau » 01. Detsember 2007, 23:39

Mu lemmik õudusfilm, kuid mitte õudsusfaktori poolest vaid filmi enda pärast. Ainus häiriv koht oli paljas mädanenud vanamutt. Film ise on väga kubrick ja selle pärast film mulle meeldibki. Alustades juba esimestest kaadritest, üle järve ja metsade liuglevast kaamerast loob Kubrick väga sujuvalt liikuvat pilti ja terve järgnev film on nagu üks pikk steadicam shot. See hotell on ise juba väga huvitav koht. Indiaanimustrid ja muud indiaanlastega seotud disainielemendid, suured avarad ruumid, kuulsa mustriga vaip ja klaustrofoobiline labürint. Sellises hotellis tahaks isegi üksi olla, visata tennisepalli vastu kaminaseina ja sõita rattaga mööda koridore. See surmahotell tekitas väga koduse ja õdusa tunde.
Jack Torrance on üks mu lemmiktegelasi ja kindlasti kõige coolim õudusfilmi tegelane. Nicholsoni miimika on omaette teema. Monoloog/Dialoog Lloydiga on väga muhe, nagu ka hulluks minemise hetked.
Filmi üks mõtteid on, et suurim oht paikneb pere sees, sarnaselt A Clockwork Orangele, kus kodus olevale perele saab osaks kohutav terror: vägistamine ja tapmine.
Paljud pole rahul, et see ei jäänud Kingi raamatule truuks. Kubrick tegi enda filmi ja ühendas enda mõtted Kingi omadega ning vastuseks on suurepärane filmi. Raamatute ekraniseeringutega ongi nii et lavastaja teeb oma visiooni, mitte kirjaniku oma.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 02. Detsember 2007, 18:23

Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Ralf » 11. Veebruar 2010, 20:05

hau kirjutas:Kubrick tegi enda filmi ja ühendas enda mõtted Kingi omadega ning vastuseks on suurepärane filmi. Raamatute ekraniseeringutega ongi nii et lavastaja teeb oma visiooni, mitte kirjaniku oma.

Kuule, see on üsna lihtsameelne mõtteviis, eriti kui romaani lugenud ei ole. Kubrickul polnud mingit visiooni, ta võttis raamatu keskse idee ja kohandas selle täiesti ümber, leiutades mingisuguse idiootse loo sellest, kuidas hotell on ehitatud indiaanlaste matmispaiga peale. Raamatus on peategelane Jack endine alkohoolik, kes murdis oma väikese poja käe ning kaotas töö, samas kui filmis on temast tehtud rõõmsameelne pereisa, kes (tundub, et mitte mingi selge põhjuseta) otsustab end oma perega hotelli talveks kinni panna. Filmis on ka koerakostüümis mees, kes paistab seal lihtsalt üllatamise mõttes olevat, samas kui romaan tutvustab terve hotelli neljakümnendatel ostnud miljonäri Horace Derwentina. Lühidalt öeldes: romaan on süvapsühholoogiline character study, film on (tehniliselt fantastiline) nonsens. Kubricku arusaam raamatust (kui ta seda üldse lugeda viitsis) on võrreldav mu teises klassis käiva venna interpretatsiooniga sellest, kuidas lapsi saadakse.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas rauls » 21. Märts 2010, 23:56

Mul on praegu Kubricku maania. Eelmine nädal sai vaadatud "A Clockwork Orange" ja "Eyes Wide Shut".

"The Shining" on jällegi müstiline ja omanäoline film. Kubrick oma tuntud headuses. Juba alguses olevad helikopteriga filmitud kenad kaadrid koos taustamuusikaga loovad kergelt äreva meeleolu. Ootusärevust jagub, kuid väga õudseks ma antud linateost ei pea. Mis mulle Kubricku filmide juures kõige rohkem meeldib, on atmosfäär. Võttepaigad on nii huvitavalt kujundatud, värvide valik on meeliköitev. Suurepärane kaameratöö ja taustamuusika aitavad kaasa sellele, et puhtalt nautida kogu seda õhkkonda. Üks parimaid asju "The Shining'u" puhul on veel muidugi Jack Nicholson. Ta lihtsalt oskab jube hästi mängida siukseid segaseid maniakke. Nicholsonile sobis see roll nagu rusikas silmaauku. Samas Shelley Duvall mängis minu arust üle ja ei olnud piisavalt veenev. Tema hirmunud olek tõi pigem muige näole.

8,5/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas adi » 22. Märts 2010, 11:33

Ralf kirjutas:... kes (tundub, et mitte mingi selge põhjuseta) otsustab end oma perega hotelli talveks kinni panna...


Nad palgati sinna talveks, kuni lumi on kõik teed kinni tuisanud, maja hoidma.

Raamatus siis, filmi pole ma veel näinud. Millegipärast ei põleta ka eriti, see on lihtsalt nii megalt tsiteeritud teos, et isegi filmi nägemata on mul koguaeg tunne, et ma olen seda ju näinud.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

PostitusPostitas Jolt » 22. Märts 2010, 14:09

rauls kirjutas: Samas Shelley Duvall mängis minu arust üle ja ei olnud piisavalt veenev. Tema hirmunud olek tõi pigem muige näole.

Seega tekkis sul samastumine pigem Jack Torrance'ga. Heeeeere's rauls! Why so frightened? Let's put a smirk on that face.

Ralfiga on keeruline vaielda, sest nägin filmi ammu ja raamatut ma lugenud ei ole. Millegipärast mäletan nii, et Jack valis konkreetse töö vältimaks argipäevaseid segajaid. Selgemini kirjutamisele pühendumiseks ja nii. Aga tema põhjundus tööle kandideerimiseks avatakse tööintervjuu käigus, nii et "ma olin pikka aega joomatsüklis, murdsin pisipoja käe ja sittusin dekaani sahtlisse" ei ole seletustena variandiks. Ma ei tea... see ambivalentsus ja "loon viidete põhjal tegelasele ise taustaloo" teema on kahepoolne mõõk. Hurt Lockeri puhul käis tühjad kestad tegelasteks teema mulle pinda. Shiningu puhul ei olnud seda ilmaski nii palju, et oleks häirinud. Samas, nägin filmi aastate eest. Nüüd tekkis isu uuesti vaadata.
See on siiski kindel, et Shiningu atmosfäär ja kaameratöö on killerid.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Ralf » 22. Märts 2010, 14:26

Ma pean silmas, et romaanis on tegelaste teod tunduvalt motiveeritumad. Filmis küll mainitakse Jacki minevikku siin-seal (ning jah, ta palgatakse hotelli valvama nii ekraniseeringus kui algmaterjalis), kuid raamatus on see täielikult välja arendatud ja selle kõrvalt serveeritavad juhtumised hotellis on selle võrra tunduvalt veenvamad.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas snufffy » 22. Mai 2010, 22:29

üks parimaid õudusfilme mida siiani vist näinud olen . Tegu on tõesti meistriteosega . Jack Nicholson tegi samuti suurepärase rolli . Üksinda õhtul oli seda väga jube vaadata :D Kindlasti 10 p !
Kasutaja avatar
snufffy
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 491
Liitunud: 02. Aprill 2010, 15:17

PostitusPostitas Kickflick » 31. Juuli 2010, 23:36

Suurepärane film, teeb pika puuga ära enamustele õudukatele. Kõige rohkem meeldiski mulle filmi juures see, et sellist jõhkrat rappimist oli üsna vähe, vaid asi oli rohkem psühholoogilisem. Siiski suutis muusika ja atmosfäär filmi algusest kuni lõpuni tekitada kõhedust. Ka kaameratöö oli super ja Jack Nicholsoni oli väga lahe oma haiglase olekuga, kuigi kohati tundus, nagu tarip-offiks Jim Carrey veiderdamist. :D Või noh, loogiline oleks, et Jim Carreyrip-offis hiljem Nicholsoni hoopis. :)) Millegi kallal vinguda pole, aga oleksin oodanud pisut süngemat lõppu.
10/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

cron