Georg

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Georg

PostitusPostitas Kaido » 28. August 2007, 18:43

Georg
Georg

See on tõsielufaktidel põhinev lugu eesti nimekaima ja armastatuima laulja Georg Otsa (1920 –1975) saatusest, tema kunstniku- ja eraelust. Erakordse andega kunstnik jäi kahjuks maailma ooperilavadel tundmatuks. Peale Eesti tundis ja armastas teda vaid Venemaa ja Soome publik. Aeg oli selline. Nõukogude süsteem oli oma talentide suhtes kiivas. Film jutustab Laulja loo, kõneleb saatusest, mida vormisid keerulised ja muutlikud aastad. See on isiklik lugu - armastusest, intriigidest, perekonnast.

http://www.superkinod.ee

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Hea Aasta » 02. Oktoober 2007, 22:42

Ootan suure huviga. Päris kindlasti on tegemist suure meistriteosega. 8) Plaanis on ka sellel nädalal kohe seda vaatama minna.
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 02. Oktoober 2007, 23:55

iiiiiiiiiiii ma vaatasin seda dok´i ETVst, ossanummi seda Kaupersit küll. Ta on kuidagi nii....segu Pierre Richardist ja Jack Sparrowst ja Buratinost seal.

õudselt naljakas.
aga kes on ikkagi TEGELIKULT režissöör, Matvere või Simm.


aga üldiselt....ma kahtlen kas oleks üldse tulnud originaalset Otsa laulmist sisse tuua. ehk oleks pidanud laskma Matverel üle laulma. see tekitab hirmsa võõrandumisefekti. Ots on lihtsalt nii meeletult äratuntav, üks miljonist. seda ei ole võimalik kellegile heliribaks taha kleepida, noh. see rikub kogu filmimaagia, plaksti.
aga ehk välismaal see töötab.
mis ma veel vaatasin, et niipalju kui näidati, see Nastja näitleja venekeelne tekst, pealelugemisega seda varajata ei saadud. neid on võimatu sünkrooni ajada, nii et ära petaks.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas Hea Aasta » 15. Oktoober 2007, 21:58

Sai siis film laupäeval vaadatud ja ei kahetse absoluutselt selle vaatamist! Väga hea film! Äärmiselt meeldiv on näha, et eestlased võivad ka tõelisi suurteoseid valmistada, kus kõik elemendid on täpselt paigas! Igati elutruu film, kus jagub piisavalt dramaatikat ja emotsionaalsust, kuid mingil määral ka koomikat (sobival määral loomulikult).
Kahltlemata mainib eraldi mainimist ka näitlejatöö. Väga hea töö eriti Matvere ja Kaupersi poolt.

Super! 10/10
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas hau » 20. Oktoober 2007, 21:59

Nonii, mis selle filmi juures mulle jalgu jäid olid:
Dublaaž- kui ma lehest kunagi lugesin, et Asta tegelane räägib vene keeles ja Eesti näitlejanna loeb lihtsalt vene tekstile Eesti keelset teksti peale siis seda oli mul väga raske uskuda, aga kui ma seda lõpuks linalt nägin siis ma ei suutnud aru saada MIKS?(Muidugi ma saan aru, aga ikkagi MIKS). Huulte liikumine ja hääl segasid mind tõesti niivõrd palju, et ei uskunud seda tegelast. See pole veel midagi võrreldes Renars Kaupersi tegelane. Kes iganes seda Tseesaar Veesaart luges oli vale otsus. Liiga peenike hääl ja filmile tuli üldse kasuks, et seda suhteliselt mõttetut tegelast nii vähe oli. Georgi laulmise ja Matvere rääkimise vahel oli ka tunda tämbri vahet. Oli isegi stseene, kus tavalised Eesti näitlejad olid hiljem teksti uuesti peale lugenud. Nii hästi oli aru saada. Profesionaalsetel filmidel on dublaaž üks vähem märkamatumaid aspekte, aga siin oli see tõesti takistuseks.

Teine probleem on see võõrnäitlejate panemine Eesti tegelasteks. Nagu Eestis vähe näitlejaid, vaja panna välismaalased, et naaberriigis film rahaga ots otsaga kokku tuleks. Oeh seda algajalikku meinstriimi.

Kolmandaks- film oli liiga põgus ja ligadi logadi siin seal. Natuke sõda, natuke soomet, natuke seda natuke toda. Alles lõpus, kui Georg suremas oli, hakkas film paika vajuma. Liiga vähese ajaga taheti võimalikult palju ära öelda.

Aga head küljed olid operaatoritöö(väljajätta mõnes kohas võttegrupi kaadrisse jäämine), kunstiline kujundus ja Matvere näos oli märgata otsalikke tunnuseid.
Nii ta siis oli.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 05. Mai 2008, 23:40

Georg (2007)

Kui aus olla, siis ei meeldinud eriti. Nagu hau juba mainis oli dublaaž kehva võitu. Ei meeldinud ka filmi sisu ja sündmuste edasi andmine Otsa naise jutustusena. Filmi keskpaigas see tegelikult nii väga ei häirinudki. Plussidena võiksin ära märkida, et oli paar kinematograafiliselt ilusat võtet, mis mulle väga meeldisid.

Hinne 4- (hea)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Zinera » 06. Mai 2008, 15:54

Georg oli huvitav film. Käisin seda kinos vaatamas ainult sellepärast, et tädi tahtis kinno minna, kuna polnud peale vene aega kinno sattunud.
Eelarvamused Eesti filmi kohta olid mul päris halvad, aga tuli välja, et polegi päris hull - vaadatav film. ;-)
Kui Eesti filme vaadata, siis kindlasti seda võiks vaadata, mitte selliseid Eesti häbiplekke nagu Sigade revolutsioon või siis Malev.

7/10
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas eerik » 06. Mai 2008, 17:38

Eee... mis Maleval viga on? Ja kui häbiplekki tahad otsida võid vabalt "Täna öösel me ei maga" poole vaadata.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Zinera » 06. Mai 2008, 17:47

rezpekt kirjutas:Eee... mis Maleval viga on? Ja kui häbiplekki tahad otsida võid vabalt "Täna öösel me ei maga" poole vaadata.


seda küll..selle unustasin ära... :)) Malev oli selline film, mis tõesti ajas pea valutama...tõsine Eesti mõnitamine ja naljad polnud ka suuremad asjad...aga noh..maitse asi ;-)
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas eerik » 06. Mai 2008, 18:21

Zinera kirjutas:.tõsine Eesti mõnitamine

Selle asja nimi on sarkasm ja eneseiroonia ning see vajab huumoriga võtmist.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Zinera » 06. Mai 2008, 18:46

rezpekt kirjutas:
Zinera kirjutas:.tõsine Eesti mõnitamine

Selle asja nimi on sarkasm ja eneseiroonia ning see vajab huumoriga võtmist.

no ilmselt mul oli siis paha tuju ja lihtsalt ei saanud eriti sellest huumorist aru :)
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 156 külalist

cron