Kindral

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kindral

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 25. Juuli 2007, 22:23

Kindral
The General (1926)

Johnnie Gray'l (Buster Keaton) on kaks elu suurt armastust: tema tüdruk Annabelle (Marion Mack) ja tema ustav lokomotiiv Kindral. Armee põlgab Johnny ära, kuna temast usutakse rohkem kasu mehaanikuna olevat, kuid kui vaenlased varastavad tema veduri ühes Annabelle'ga pardal, otsustab mees nad iga hinna eest päästa.

Loe täielikku tutvustust siit
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

Re: Kindral

PostitusPostitas Forzelius » 26. Juuli 2013, 14:06

Idee hea, Keaton väga hea, filmist ise ootasin tiba rohkemat. Ilmselt seetõttu, et lugesin pre-film, et tänapäeval ei teeks keegi nii kontimurdvaid trikke, kui Keaton omal ajal. Ja natukene oli küll närvikõditavaid kõõlumisi ja hüppeid, kuid oleks võinud rohkem olla. Võib-olla oleks võinud kuidagi mitmekülgsemaks teha kogu selle röövi. Kuidagi ühedimensiooniline tunne jäi.

7/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kindral

PostitusPostitas ZeMonsta » 27. Juuli 2013, 19:23

Forza kirjutas:Idee hea, Keaton väga hea, filmist ise ootasin tiba rohkemat. Ilmselt seetõttu, et lugesin pre-film, et tänapäeval ei teeks keegi nii kontimurdvaid trikke, kui Keaton omal ajal. Ja natukene oli küll närvikõditavaid kõõlumisi ja hüppeid, kuid oleks võinud rohkem olla. Võib-olla oleks võinud kuidagi mitmekülgsemaks teha kogu selle röövi. Kuidagi ühedimensiooniline tunne jäi.

Pilt

Ühedimensiooniline? Hm, ma ei ütleks. Tunni ja kahekümne minuti jooksul sai minu meel korralikult lahutatud ja millegi üle nuriseda ei oskagi. Suu kippus ikka vägisi muigvele ning katlakütmise stseeni ajal ei saanud enam kuidagi naeru pidama. Muidugi sattus komejandi ja veduritel turnimise vahele ka tõsisemaid toone. Ameerika kodusõda ju ikkagi.

Keatoni trikke, kontimurdvaid või mitte, oli lausa lust vaadata, ning neid oli ka parasjagu, ilma et need loo kulgemist kuidagi segama hakanuksid. Keatoni leivanumber seisneski selles, et ta sooritas oma vigureid ilmetul näol, justkui möödaminnes ja poolkogemata, saavutades lõpuks koguni sellise meisterlikkuse, et ei märganud ka ise, kui hiljem "Sherlock Jr’i" võtetel oma kaela murdis.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Kindral

PostitusPostitas Forzelius » 28. Juuli 2013, 09:05

Keaton ise oli mulle võib-olla isegi et sümpaatsem kui Chaplin City Lightsis, kui puhtalt seelikuküti-aspektist vaadata, aga pean tunnistama, et filmina ise meeldis viimane mulle rohkem. Midagi jäi Kindralis justkui puudu. Aga see "ärge süüdistage mind, kui te oma sõja kaotate" lause ja sarnased "aww, schucks" momendid panid naerma küll. Eks kaen Sherlock, Jr.'i ja mõned teised Keatoni projektid ära.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist

cron