Ratatouille

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ratatouille

PostitusPostitas Robert » 24. Juuli 2007, 22:04

Ratatouille
Ratatouille

Remy on rott, kes riskib oma eluga, käies rikkalikus Prantsusmaa restoranis söömas. Miks peaks üks rott seda tegema, kui lihtsam oleks prügikastist endale suupoolist hankida? Asi on nimelt selles, et Remy ei ole tavaline näriline. Talle meeldivad kõige paremad delikatessid ning tal on annet ka söögitegemise peale, kuid õnnetuseks on kokaks olemine Remy'le kauge unistus. Ühel päeval tutvub rotike noormehega, kes töötab küll restoranis, kuid võitleb oma töökoha eest, sest kokakunsti peale ei ole tal just suurt annet. Kohtumisest saab alguse sõprus...

"Ratatouille" on animafilm igale vanusele, mis Eestimaa kinodes jooksis emakeelse dubleeringuga, kus hääli andsid Indrek Ojari, Elisabeth Tamm, Tarmo Männard, Peeter Tammearu, Lembit Ulfsak, Mait Malmsten, Egon Nuter jpt.

Täielikku tutvustust loe siit.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas fallen » 13. August 2007, 22:19

südamlik. rott oli ülimalt armas.oleks käe välja sirutanud ning ta elutuks pigistanud. vot nii nunnu oli.

eesti keel kõlas kuidagi kohmakalt. aaaga lühimultikas alguses oli geniaalne.
hell was full so I'm back
fallen
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 20
Liitunud: 28. Juuli 2007, 23:04
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lostinthemist » 23. August 2007, 21:59

Seda olen ka nüüdseks kolm korda kinos vaatanud (inglise keelset versiooni muidugi, eesti keelset soppa küll vaatama ei läheks). Viimasel ajal ilmunud animatsioonidest on see film parim. Sisu ja tegelased olid head. Oli kohe näha Brad Bird'ile omast tegelaste kuju stiili. Naljad oli väga hästi välja tulnud, mitmes kohas sattusin naerukrampide kätte.
8/10

Muideks, nõustun ka eelmise kasutajaga. Lühianimatsioon enne filmi oli tõepoolest väga hea.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas eerik » 12. November 2007, 16:22

Kahtlemata selle aasta parim animatsioon.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas LauraOlen » 12. November 2007, 17:56

Olen näinud ja meeldis. Kuid minuarust oli siiski Shrek parem, ma ei teagi miks. Kuidagi stiilsem mõnesmõttes, aga Ratatouille oli ikkagi väga hea.
Hinnet on praegu raskem panna, tavaliselt ma mõtlen hinnet suht pikalt.
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas siilupart » 15. November 2007, 14:39

Olen ka selle multika ära vaadanud ja meeldis. See rott kes tõesti seal seda kokakunsti valdas oli ülitark ja nii armas. Päris rotid nii armsad polegi. :D
I Know I Am Little Stupid Girl, But I Learn Always Something
Kasutaja avatar
siilupart
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 109
Liitunud: 27. Juuli 2007, 23:49
Asukoht: Kuressaare (Saarlane:D)

PostitusPostitas LauraOlen » 16. November 2007, 17:29

siilupart kirjutas:Päris rotid nii armsad polegi. :D

On ikka tegelikult. :) Kas just kogu oma elu (2,3 aastat), aga näiteks rotipojad on küll sama armsad nagu selle filmi kangelane.
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas Romet0 » 16. November 2007, 17:30

Kas keegi teab kust saab Ratatouille (2007) subtiitreid või saata E-mailile: wend2@hot.ee
Oleks väga tänulik!
Romet0
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 16. November 2007, 17:28

PostitusPostitas simpson » 16. November 2007, 17:34

Romet0 kirjutas:Kas keegi teab kust saab Ratatouille (2007) subtiitreid või saata E-mailile: wend2@hot.ee
Oleks väga tänulik!


http://www.subclubfuture.net/
30 Days of Night 5/10
simpson
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 131
Liitunud: 23. Märts 2007, 13:02

PostitusPostitas siilupart » 17. November 2007, 20:57

LauraOlen kirjutas:
siilupart kirjutas:Päris rotid nii armsad polegi. :D

On ikka tegelikult. :) Kas just kogu oma elu (2,3 aastat), aga näiteks rotipojad on küll sama armsad nagu selle filmi kangelane.


:pööritus: Nojah, ma ei pidanud poegi mitte silmas.. Kõik pojad on armsad, eriti kui puudutab loomi. Ratatouille'is olev rott on küll jah armas, olgugi et ta pole reaalselt olemas, ja sellest rotist õhkub sellist energiat välja kui ta püüab sellele poisile kokaks abis olla. Päris rotid võiksid ka nii andekad olla :ülivihane:
I Know I Am Little Stupid Girl, But I Learn Always Something
Kasutaja avatar
siilupart
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 109
Liitunud: 27. Juuli 2007, 23:49
Asukoht: Kuressaare (Saarlane:D)

PostitusPostitas Hülss » 26. November 2007, 09:32

Ma ei saa aru kuidas Pixar alati täppi paneb, iga nende film on aasta parim perefilm või siis kindlasti esi kümne seas. Ma ei pea silmas animatsioone vaid üldse perefilme. Pixar filmide maagia on just hästi välja töödeldud tegelased ning siiras huumor, mitte fakt et nad animatsioonid on. Animatsioon on siin vaid viis kuidas see usutavana vaataja ette tuua. Ja see ongi müstiline minu jaoks, et kõik klapib. Iga jumala kord.

On siis tegemist rääkivate mänguasjade, putukate, kollide, kalade, autode või rottidega. Mingil põhjusel ei tundu see imelik. Enne Cars'i nägemist olid mul just eelarvamused, et ei ole ju normaalne kui autod räägivad. Aga ei, kõik toimis järjekordselt ja ei olnud imelik vaadata. Sellele vaatamata, et "Cars" on Pixar-filmidest kõige nõrgem.

Ratatouille teema oli kindlasti õigesse suunda minek, kui võrrelda teda nende suursilmsete autodega. Iroonilisema mõtte peale ei suudaks ma tulla, kui rott kes töötab kokana, Pariisi ühes nimekas restoranis. Asukoht, muusika, stereotüübid, söök ja see mõnus iroonia annab tohutult mänguruumi ja muud polegi vaja kui natuke fantaasiat. Huumor, ja seda loomulikult filmi originaalvariandis, näib alati vaevatult mänglev ja siiras. Miski ei tundu pealesurutuna või klišeena. Hääli teevad mõnus punt koomikuid: Patton Oswald, Brad Garrett ja Janeane Garofalo. Ja et kõik tasakaalus oleks, lööb kaasa ka paar elavat legendi: Peter O'Toole ning Ian Holm.

Ilma Pixari ja Hayao Miyazaki'ta oleks see maailm tunduvalt mustem paik. Mõlema filmid pakatavad inimlikkusest selle kõige parimas mõttes ning fantaasial on selles tähtis osa mängida. Veatu kunst, mida loodetavasti meenutatakse ka 50 aasta pärast, nagu vanu Disney klassikuid praegu.

Ratatouille
8.5/10
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LauraOlen » 28. November 2007, 17:27

Ma pean viimasega nõustuma.
Samas minu silmis on ka Disney filmid väga head, sama nagu on ka Pixariga. Ainult et Disney on minu silmis natuke rohkem tuntud. Disney meeldib isegi veidi rohkem, samas Pixar ei jää ka loomulikult maha.
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas eerik » 29. November 2007, 18:47

LauraOlen kirjutas:Ma pean viimasega nõustuma.
Samas minu silmis on ka Disney filmid väga head, sama nagu on ka Pixariga. Ainult et Disney on minu silmis natuke rohkem tuntud. Disney meeldib isegi veidi rohkem, samas Pixar ei jää ka loomulikult maha.

Antud hetkel ongi Pixar üks Disney harudest...
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Shotgun » 03. Detsember 2007, 03:29

Hah, animatsioonidest üle pika aja üks täitsa vaadatav. Hea rotikomöödia, kinno küll ei sattunud vaatama, aga koduste süsteemidega ei olnud ka paha vaadata. Kel animatsiooni vaatamise isu peaks tekkima, siis seda soovitaks julgelt.
Kasutaja avatar
Shotgun
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 376
Liitunud: 03. Detsember 2007, 02:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 19. Jaanuar 2008, 19:34

See oli nii nauditav ja tore ja südamlik film. Kahe peategelase vaheline keemia töötas suurepäraselt. Kuigi rott ei rääkinud poisiga, siis nende vahelist koostööd oli väga nauditav jälgida. Samuti siiani kõige parem animaatika. Lugu oli iseenesest ka väga hea ja hästi esitatud. Vahepeal on hea vaadata selliseid mõnusaid filme.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 53 külalist