28 nädalat hiljem

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

28 nädalat hiljem

PostitusPostitas Kaido » 08. Mai 2007, 14:57

28 nädalat hiljem
28 Weeks Later...

Kuus kuud peale tapva "raevuviiruse" levikut annab USA armee teada, et olukord on saadud kontrolli alla ja edasine oht puudub. Inimesi hakatakse tagasi Londonisse laskma, kuid peagi selgub, et linna on pääsenud ka keegi nakatunu. Tuleb välja, et viirus elab edasi, olles tapvam kui kunagi varem.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Hülss » 18. Juuni 2007, 02:09

"28 Days Later" on üks mu lemmikuimaid õudusfilme, seega olin järje nägemisest vägagi huvitatud ja eriti just pärast kõike seda positiivset kriitikat lugedes. IMDB's on üks kasutaja oma arvustuses võrrelnud neid kahte filmi just Alien'i ja Aliens'iga, ja ma pean temaga nõustuma. "28 Nädalat Hiljem" eesmärk oli pakkuda rohkem verd, rohkem möllu ja põnevust. Ja sellega saab ta suurepäraselt hakkama, nagu sai ka Aliens omal ajal, mida kirjeldati kui "Vietnami sõda kosmoses". Mul on ülim respekt James Cameroni tööde vastu ja veelgi suurem Ridley Scotti puhul. Alien ja Aliens on aga kaks täielikku vastandit oma eesmärkidelt ja sama kehtib ka minu arvates "28 Days Later" ja "28 Weeks Later" kohta. Juan Carlos Fresnadillo poolt oli see esimene film, mida mul õnnestunud vaadata, seega ei saa ma võrrelda antud teost tema eelmiste filmidega ja milleks see hispaanlane üldse võimeline on.

Järgesid filmida on ikka üks nõme ülesanne, sest ta peab vastama ettenäidatud standardile või seda ületama kui võimalik. Asja mõte on muidugi lugu edasi arendada ja vaatajale midagi uut pakkuda, aga kui hästi see kõik välja kukub oleneb juba mitmete tegurite kokkulangevusest. Danny Boyle'i filmi puhul langes kõik perfektselt paika: stsenaarium, näitlejad, muusika ja lavastus. Esimese osa soundtrack oli just see mis andis filmi emotsionaalsele küljele usutavust tohutult juurde, üks parimaid heliribasid mida ma eales kuulnud. Perfektne tasakaal John Murphy kirjutatud originaalmuusikast ja osavalt valitud lugudest, alustades filmi alguses kõlanud juppi loost "East Hastings" (mis tegelikkuses üle 17 minuti pikk) ning filmi lõputiitrites kõlav "Season Song". 28 Weeks Later'i heliriba koosneb peamiselt John Murphy'i loomingust ning ainuke "eristatav" või väljapaistev lugu on remix loost "In The House - In a Heartbeat", mis on ümbertöödeldud versioon esimese osa soundtrackil kõlanud loost.

Samuti on järje üks põhieesmärke parandada eelmise vigu, aga esimeses osas pole midagi parandada...kui ma õigesti mäletan. Järelikult ei ole muud teha kui pakkuda rohkem seda, mis eelmise puhul inimestele meeldis. Ja rahateenimise eesmärgil ka lõpp lahtiseks jätta; need kes filmi näinud teavad ka kus saaga kolmas osa aset leiab. "28 Weeks Later" on lihtsalt järg ühele tõeliselt heale filmile. Tasemel meelelahutus, närvidel mänglev õudukas, mis on samamoodi nagu esimenegi, "midagi enamat" kui üks keskpärane "zombiefilm". Ehk seetõttu, et kumbki neist sellesse kategooriasse lihtsalt ei kuulu või ei sobi. Esimene osa on euroopalik ja teine hollywoodlik, selle märkab igaüks ära. Hollywoodi mõju käest pääsevad vaid üksikud, heh. Loodan, et ma liiga küünilisena ei kõla, sest antud film mulle ikkagi meeldis. Aga võrrelda neid kahte on sama kui võrrelda...no paremat näidet ei oskagi hetkel mõelda kui see sama "Alien-Aliens" võrdlus. Jääb vaid loota, et kolmanda osa tegevuspaik pakub vahelduseks teistlaadset/huvitavamat süžeed, mis säraks originaalsusega ning tooks saagale rahuldava lõpu.

28 Weeks Later
7/10
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Will Turner » 18. Juuni 2007, 14:16

ma ei ütleks,et see on õudusfilm.pigem ulme
Kasutaja avatar
Will Turner
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 153
Liitunud: 18. Juuni 2007, 14:02

PostitusPostitas Hülss » 18. Juuni 2007, 14:59

Will Turner kirjutas:ma ei ütleks,et see on õudusfilm.pigem ulme


IMDB Genre: Horror / Sci-Fi / Thriller
http://www.imdb.com/title/tt0463854/

Wikipedia: 28 Weeks Later is a 2007 British post-apocalyptic science fiction/horror film
http://en.wikipedia.org/wiki/28_weeks_later

Teoreetiliselt on meil mõlemal õigus. :))
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 25. Juuli 2007, 20:25

Kiire tempo, palju põgenemist ja actionit, mõned ehmatused, vinged visuaalid, hea muusika, palju verd. Filmi ajal mõtlesin ise ka sellele Alien/Aliens = 28 days/weeks later paralleelile. Samuti jäi silma mitu sarnasust Planet Terroriga. Suurim ilmselt inimesi purustav helikopter, kuid ka peategelased noored naised; infected/zombied; sõjavägi vs ellujääjad jms. Ei tea kas nüüd järg on 28 fortnights later või 28 months later. Kui tuleks "months" siis oleks terve euroopa ilmselt karantiinis ja filmi lõpus pääsevad infected jälle piiridest välja ja vallutavad aasiat ja siis tuleb ehk järg 28 years later kus terve euraasia on zombisi täis.
Esimene osa oli selline mõnusa algajaliku lookiga ja inimtühi London oli huvitav vaatepilt, aga see on jah rohkem selline action film. Hea film
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas fallen » 07. August 2007, 15:17

absoluutselt kõik on selles filmis hea. tänaval on mõnus soundtracki saatel jalutada
hell was full so I'm back
fallen
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 20
Liitunud: 28. Juuli 2007, 23:04
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas r.m.x » 16. Oktoober 2007, 17:32

täiesti vaadatav film,minujaoks suhteliselt võrdne esimese osaga.

6/10
Kasutaja avatar
r.m.x
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 47
Liitunud: 31. August 2007, 08:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ketu19 » 08. Märts 2008, 17:28

üks mõtetuimad filme...ära hakkavad tüütama need igasugused viirusefilmid..ei suutnud isegi päris lõpuni vaadata:S
Ketu19
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 16
Liitunud: 08. Juuli 2007, 23:47

PostitusPostitas fallen » 11. Märts 2008, 09:18

selles mõttes on sul õigus - viirusfilmeon viimasel ajal palju tekkinud. aga teostusliku külje pealt on ju täitsa hea :P
hell was full so I'm back
fallen
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 20
Liitunud: 28. Juuli 2007, 23:04
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Weirdo » 11. Märts 2008, 15:49

Ketu19 kirjutas:üks mõtetuimad filme...ära hakkavad tüütama need igasugused viirusefilmid..ei suutnud isegi päris lõpuni vaadata:S


ditto
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas hau » 06. Oktoober 2008, 12:04

hau kirjutas:Ei tea kas nüüd järg on 28 fortnights later või 28 months later.

Tuleb ikka 28 months later.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 06. Oktoober 2008, 19:03

Võiks midagi küll tulla. Siiani need osad on väga õnnestunud. Loodan ainult, et panevad pealkirja midagi originaalsemat kui 28 months later. Võib olla äkki eellugu 28 Hours Later. 28 tundi pärast viiruse valla pääsemisest.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 07. Oktoober 2008, 15:00

Spellbound kirjutas:Võiks midagi küll tulla. Siiani need osad on väga õnnestunud. Loodan ainult, et panevad pealkirja midagi originaalsemat kui 28 months later.


28 Days Later
28 Weeks Later
28 Months Later (loogiline ning järjekindel valik) :-)

Spellbound kirjutas:Võib olla äkki eellugu 28 Hours Later. 28 tundi pärast viiruse valla pääsemisest.


Et näidata seda mida võisime ette kujutada filmis 28 Days Later ? Sellele viidati minu mäletamist mööda nii dialoogis kui ka pildis (flashback), kui ma nüüd ei eksi. Pole hea mõte minu meelest.

Danny Boyle tahab tegevustiku asetada Venemaale ning ise filmi ka lavastada. Viimasega olen loomulikult päri, kuid kas Venemaa on hea mõte, ei oska öelda. Kui viirus levis Prantsusmaalt 2 aasta ja nelja kuu vältel Venemaani välja, siis miks nii aeglaselt ?
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 07. Oktoober 2008, 15:38

Slashfilmis kirjutas küll pigem, et lavastajana mõeldakse Paul Andrew Williamsi peale. Pole küll The Cottage't ega London to Brightoni näinud, kuid ei vaimustu sellest ideest üleüldse. 28 weeks oli masendavalt kehvem kui 28 Days, ei näe hetkel et 28 Months'l oleks suurem lootus esimese jao tasemele tõusta.

Ja aeglaselt levimise kohta... ehk toimub tegevus 28 Months Later's pigem mitte puhangu alguses vaid selle järel. Mingi CoM'i stiilis trööstitu düstoopia siis. Aga ehk ka mitte... eks näis.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas LiveForThis » 07. Oktoober 2008, 16:11

28 months later on jah ainuõige jätk, aga miks ka mitte kunagi 28 Hours Later valmis teha :) Pole üldse selle vastu.
Jään huviga uut ootama.
Nii et tegevus Venemaal jah? Eks näeb mis välja kukub.

Rääkides 28 Weeks Laterist, siis see oli üsnagi vääriline järg 1-le osale.
Mulle meeldis isegi väga. Esimesi 10-15 minutit ei unusta ma mitte kunagi. :)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 142 külalist

cron