Surnud mees

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Surnud mees

PostitusPostitas HelinaM » 08. Jaanuar 2006, 17:59

Surnud mees
Dead Man (1995)

William Blake (Johnny Depp) on raamatupidaja, kes on äsja kaotanud oma vanemad ja kelle tulevane kaasa keeldub temaga abiellumast. Viimased dollarid kulutab ta rongipiletile, sõitmaks väikesesse külla, mida teatakse Machine nime all. Nimelt saadeti talle kiri, et võib seal tehases raamatupidajana tööle asuda. Paraku selgub, et tema ametikoht on juba teise inimese poolt täidetud.

Pärast koosviibimist paberlillemüüjast prostituudiga laseb Blake maha tehaseomaniku poja Charlesi. Ta saab küll haavata, kuid tal õnnestub põgeneda. Tehaseomanik Dickinson (Robert Mitchum) maksab paarile palgamõrvarile, et nood Blake'i tabaksid ja kättemaksuks tapaksid, samal ajal kui too poolelusana indiaanlase (Gary Farmer) poolt leitakse. Taibates, et Blake'i haav on tõsine, võtab ta mehe endaga kaasa.

Ülevaate lisas: Ralf

Loe täielikku tutvustust siit
ME, ME, ME, ME, ME, ME!!!!!!!
Kasutaja avatar
HelinaM
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 87
Liitunud: 08. Jaanuar 2006, 01:55
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas HelinaM » 08. Jaanuar 2006, 18:02

Minu meelest on see nii originaalne ja supper hästi tehtud. Muusika on vapustavalt hea...ja kõrval osatäitjad on ka nii lahedad ja oskavad oma osasi mängida väga hästi...kõige parem väärtfilm mis on tehtud. :D
Sealt filmist mul hakkasgi Johnny Depp meeldima :P
Kasutaja avatar
HelinaM
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 87
Liitunud: 08. Jaanuar 2006, 01:55
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Robert » 08. Jaanuar 2006, 18:04

Kust vaatasid? Kui laenutasid DVD, siis millisest laenutusest? Tahaks kah näha...
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Fletcher » 08. Jaanuar 2006, 18:21

see on see jarmuschi film, eks? olen palju head kuulnud ja katsun millalgi äragi vaadata :)
Pilt
Kasutaja avatar
Fletcher
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 297
Liitunud: 07. August 2005, 03:28
Asukoht: Mätta all

PostitusPostitas HelinaM » 08. Jaanuar 2006, 18:21

Kahjuks seda ma pole laenutuses näinud.. :(
Mul vedas ja sain selle ühe tuttava käest ta vist ostis selle välismaalt.
Soovitan tõesti. ;-)
Kasutaja avatar
HelinaM
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 87
Liitunud: 08. Jaanuar 2006, 01:55
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas swap-meet » 10. Jaanuar 2006, 02:22

üks mu lemmikuid...lihtsalt geniaalne...
If I was a roach on a tree tell me would you smoke me...?
Kasutaja avatar
swap-meet
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 10. Jaanuar 2006, 01:48
Asukoht: tartu

PostitusPostitas tam » 11. Jaanuar 2006, 02:14

ma olen seda miljon korda vaatama hakanud, aga ei ole kunagi poole pealegi jõudnud. millest on kahju. sest ma ei taha tunnistada, et see on igav. sest ma ootan sellelt nii nii palju. kunagi vaatan ta ära ka.
tam
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 215
Liitunud: 10. Jaanuar 2006, 11:36

PostitusPostitas Kaisukaru » 11. Jaanuar 2006, 20:56

Mina olen juba nii palju kuulnud, kuidas inimesed seda kiidavad aga ise polegi jõudnud ära vaadata...Kahju...Tahaks näha küll
See on minu arvamus ja keegi ei solvu ;)
Kaisukaru
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 12. August 2005, 11:50
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Weirdo » 23. Veebruar 2008, 18:56

Well, ma ei teagi kohe, mida öelda.
Igatahes on sel filmil (minu jaoks) mingi mõju, mis jääb mitmeks päevaks kummitama. Nii mõnelegi võib tunduda igav film, kuid minu meelest oli just vastupidist. Tänapäeva kohta teistsugune film.
Suhteliselt minimaalne, kuid väga sobiv ja hea soundtrack. Sümbolistlik. Ja see on väga hea, et on mustvalge.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 23. Veebruar 2008, 23:16

hästi hea irooniline film, pahad on hästi lollid ja vägivald hästi groteskne, Gary Farmeri nägu terve ekraan täis ja valgus ja udu..... aeglane aga mitte nii aeglane et midagi ei juhtuks....iga kaader on justkui maal. mul on õnnestunud seda Soomaal vabas õhus spetsiaalsel üritusel näha, ja jõe peal paadis loeti William Blake´i luuletusi selja taga pimeduses. Üks kõige vingemaid filmielamusi tookord.

hmm ma ei mäleta mis näitusel aga seda stseeni kus Blake paadis on ja vee peale tõugstud, keegi oli seda maalinud vist minu vana kooli mingisugune lõputööde näitus Kullo lastegaleriis. Ja ühel teisel näitusel kasutati ka selle filmi viiteid, mingi õhupalle täis ruum ja kaader püstoliga ja vist kitse kolp.... huvitav. Inspireeriv igatahes.

ja muusika on selline et kammib kõik su sassis närvid sirgeks.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas Weirdo » 23. Veebruar 2008, 23:52

Reinuvader Rebane kirjutas:mul on õnnestunud seda Soomaal vabas õhus spetsiaalsel üritusel näha, ja jõe peal paadis loeti William Blake´i luuletusi selja taga pimeduses

:shokeeritud: Ma olen väga kade!
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 24. Veebruar 2008, 12:28

noh, aga asi see tänapäeval orgunnida kui maakoht olemas ....muidugi keegi peab tehnikat valdama. aga meil jooksis küll sirgutõmmatud lina peal mitte polnud spets ekraan.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas Garli » 17. Märts 2009, 23:51

5/10

lootsin rohkemat :(
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re:

PostitusPostitas Forzelius » 19. Veebruar 2018, 01:13

Reinuvader Rebane kirjutas:mul on õnnestunud seda Soomaal vabas õhus spetsiaalsel üritusel näha, ja jõe peal paadis loeti William Blake´i luuletusi selja taga pimeduses. Üks kõige vingemaid filmielamusi tookord.


see tundub midagi väga-väga erilist, kadestan samuti.
ma jäin ka väga rahule, teistsugune ja mõnusalt rahulik film. eks neid allegooriaid ja alltekste võib otsima jäädagi. mõnus antiklimaatiline läbinisti. žanris, mis justkui nõuaks iga 5 minuti tagant paugutamist. saab ka teisiti. mitte, et mulle traditsioonilised vesternid ei meeldiks
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Surnud mees

PostitusPostitas Rasmus » 19. August 2018, 18:27

Noh, nägin Filmilindifestivali autokinos, Järva-Jaani heinamaal, nii et väga kaugel prl Reinuvader Rebase elamusest see olla ei tohiks. Sellegipoolest eriliseks lemmikuks "Dead Man" ei kujunenud, sellises settingus vaataks pigem mõnd vana atmosfäärilist õudukat vms. Aga meeldis küll, mingi omanäoline võlu tal on, millele ei oska näppu peale panna. Võimalik, et mingi osa sisust/sõnumist läks minust mööda. Kodus ei vaataks ja ilmselt uuesti ka mitte, aga olen rahul, et selle niimoodi lõpuks ära nägin.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist

cron