Visa hing 4

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Visa Hing 4

PostitusPostitas brixxx » 27. Märts 2012, 11:42

Kidd kirjutas:
brixxx kirjutas:Lihtsalt mulle tundub, et jõulude jaoks on Visa hinge seeria natuke liiga vägivaldne.


Buu huu, sa kõlad nagu mu ema: "Vanaisa suri täna, praegu ei sobi kinno Draculat vaatama minna... blablalbla..." ;)

Kõlan jah, aga jõulud tundub selline rahulik aeg.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Visa Hing 4

PostitusPostitas Rain » 27. Märts 2012, 14:03

Spoiler :
brixxx kirjutas:
Kidd kirjutas:
brixxx kirjutas:Lihtsalt mulle tundub, et jõulude jaoks on Visa hinge seeria natuke liiga vägivaldne.


Buu huu, sa kõlad nagu mu ema: "Vanaisa suri täna, praegu ei sobi kinno Draculat vaatama minna... blablalbla..." ;)

Kõlan jah, aga jõulud tundub selline rahulik aeg.

Sellist asja nimetatakse m-e-e-l-e-l-a-h-u-t-u-s-e-k-s ja seda ei võeta tõsiselt. Tahaks näha inimest, kelle jõulud lähevad sellepärast pekki, et nägi, kuidas mängufilmis kellelegi peksa anti. -.-
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Visa Hing 4

PostitusPostitas adi » 27. Märts 2012, 14:24

Telekanalid lähtuvad ainult ühest agendast. See on asi mida kõik vaatavad - vanaemad, vanaisad, lapsed ning koerad-kassid. Iga aasta. 10 aastat järjest.

Mäletan, et eelmine või üle-eelmine aasta näitas mingi eesti telekanal Hostelit. Jõululaupäeval kell 2 või midagi sarnast.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 28. Detsember 2012, 01:25

Okay märul, aga Die Hard'i filme on minu jaoks jätkuvalt vaid kolm. Hakkasin mõtlema, kuidas Len Wisemanile midagi sellist üldse teha anti? Ta pole ju ühegi hea filmiga veel hakkama saanud, ilmselgelt osutus ka käesolev projekt liialt keeruliseks. Polnud just eriti vaeva nähtud, autod lendavad läbi betooni ja McClane'st üle, John jookseb hävitajate peal ringi ja on alati õigel ajal õiges kohas. Lisada juurde rumalavõitu tütar ja Justin Long. Lõpp oli seejuures eriline juust. "Raylan" oli küll hea, aga paraku ka mitte nii mõnus villain kui Alan Rickman või Sadler. Iga filmiga aina kehvemaks...

6/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas Rasmus » 28. Detsember 2012, 13:21

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:Iga filmiga aina halvemuse poole...

Kolmas osa oli pärast teist ikka samm edasi. Aga neljas on halvim, sellega nõustun. Muidu action-filmina on lahe, aga pole ikka kuidagi see õige "Die Hard". Võib-olla peab viis korda veel vaatama...

IMDb's olin ma hindeks pannud 8/10, aga see on vist natuke liiga hea hinne.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas Spellbound » 28. Detsember 2012, 13:51

Võrreldes Wisemani värskeima trollimisega "Total Recall", siis võiks öelda, et McClane`i neljas seiklus on lausa suurepärane :)) Kujutage ette kui maailma ägedaim kiilaspea oleks taandunud "TR" taolisesse filmi :shokeeritud:
Õnneks seda ei juhtunud. Tunnistan, et nõrgim võrreldes eelmise kolme osaga, aga ei nõustu, et iga osaga aina halvemaks.
Kolmas osa kuulub siiani actionfilmide ja McClane`i filmide paremikku. Ikkagi John McTiernan ise režissööriks, kuigi vahepeal oli ta stiil väga palju muutunud - that camera!!!!
Tüüp ise on kõikidelt radaritelt kadunud. 2003 ilmus üsnagi viisakas (käisin Kosmoses vaatamas) Basic and like that, poof. He's gone.
EDIT: Läks vanglasse. Die Hard Director John McTiernan Given 1 Year Prison Sentence

Huvitav oli ka see "kangelase" tõlgenduse välja ütlemine. Miks see vajalik oli? Me kõik teame juba, miks John teeb seda, mida John teeb. Pole vaja korrutada. See Matt esindas küll natuke väärastunud arusaama tänapäeva noortest. Okei, ta polnud päris tavaline noor, aga ikkagi. Ju siis sellisele elukaugele tüübile on vaja kõik iseenesestmõistetav lahti seletada.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas LiveForThis » 29. Detsember 2012, 00:35

Pean ultimatecritikuga nõustuma Justin Longi osas. Kui Die Hard 4 juures tuua välja see fataalne bummer, siis selleks ongi just nimelt Longi tegelane. Masendav, kuidas sellisele vanale karule nagu McClane poogitakse juurde latatarast häkker, kes peaks siis tänapäeva noortele tunduma kohasem kui kiilakas McClane (N)

Samas kogu film on üles ehitatud nö. arvutimaailmale, mis peategelasele alati nii võõras oli. Die Hard 2 toonitas tema dinosauruslikkust tehnika suhtes üsna veatult ja ma kipun uskuma, et sinna oleks see pidanud ka jääma. Wiseman võttis kätte ja tegi kogu filmi McClane`ile võõrast tehnikamaailmast. Jällegi kontrastid hakkasid õnneks tööle ja vana hea wise cracking action man kicked ass like never before.

Kõigi filmide ühtseks jooneks on alati olnud see, et McClane satub sündmuste keerise keskele ja asub seda isiklikust ajendist lahendama. Siinkohal paigutati kaalukausile tema tütar ja tema tegelase vastu polnud mul näiteks mitte midagi. Winstead ka ikka ju. Et jah...she is so pretty! Bummer oli aga see, et lähedase inimese päästmise element muutus neljandas jaos jõle kordavaks ja lausa igavaks. Kui esimese kahe puhul tundsin ikka reaalselt kaasa, kui ta oma kallist Hollyt iga keharakuga päästis. Aga neljanda puhul on see jama (ja sama jama kehtib vist siis viienda puhul), et tütar oli nagu taevast kukkunud ja seega ka väga võõras tegelane, kelle vastu Hollyle omast kiindumust ei tekkinud.

Kui nüüd hiljuti McTiernani Die Hard 3 vaatasin, siis pidin tõdema, et seeria looja oli kohe vähemalt ühest tuttavast elemendist (ehk siis lähedase päästmine) loobunud. See oli küll asendatud kõrgema kangeslaslikkusega ehk siis laste päästmine, aga ikkagi suutis McTiernani heroilise osapoole tahaplaanile jätta ja tegeleda rohkem McClane`i ja tema ootamatu paarilise karakteritega. Sellest tundsin Die Hard 4-s suurt puudust, sest ainus asi, mis Wiseman suutis taas luua oligi see, et McClane on reluctant hero. Ja selles suhtes polnud küll eraldi dialoogistseeni vaja, et seda lahti seletada. Eeldan, et see oligi adresseeritud nooremale ja eelkõige ka vanemale publikule, aga vähemalt minu jaoks ei olnud seda vaja. Ma vaatan ju märulifilmi ühe ägedaima tegelasega. Miks? Sest ta on John McClane, thas why! Sellest piisab täiesti.

Wiseman oleks pidanud pakkuma hoopis midagi uut, aga selle asemel lõi ta vana ja uue aja vahel kontrasti ja püüdis siis sellel tasandil toimetada. Sogades vett tütre ja selle poisiklutiga. Ei, see ei lähe mitte.

Õnneks on Die Hard 4 väga äge möllufilm. It is a great action spectacle, there is no denying. Seepärast ongi vähemalt minu jaoks filmi kõige põnevam külg McClane`i ja Olyphanti vaheline kisma. Kõik muu aga paras taustamüra. Kusjuures Olyphanti kalk ja meeldejääva kõnemaneeriga tegelane on igati tip topp, kui muud noortepäralikku häkkerlust selle ümber ei oleks.

Eks mu jutu point on see, et Die Hard 4 põrus, sest ei suutnud anda McClane`ile väärilist seiklust. Pigem nagu sooduskupong või nagu Die Hard 3.5, sest seda täieõiguslikku seiklust neljandaga ei pakutud. Loodan, et viies on äge (Y)

Kui nüüd kõik neli ette võtta, siis ma kardan, et Die Hard 1 ja 3 on mu kõige suuremad lemmikud.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas Ralf » 29. Detsember 2012, 00:44

No sai ka paar päeva tagasi üle vaadatud ja olen endiselt sama meelt, et action on tasemel, aga ei tekita "Die Hard"-i tunnet. Kui kangelase nimi poleks McClane, siis ei oskaks iial eeldada, et see "Visa hinge" film on... samahästi võiks seda olla "Red". Justin Long pole kunagi häirinud. Märkasin seekord ka, kui nõrgasti see kirjutatud on. Näiteks see stseen, kus Long ütleb, et "Kunagi ma arvasin, et see *mis iganes selle värgi nimi oli* oleks lahe... aga nüüd enam ei arva!" vms.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas Zinera » 29. Detsember 2012, 19:39

4/10

Mitte nii hea, kui eelnevad filmid, olid küll omad hetked, kuid actioniga on liiga üle piiri mindud. Head vihjed olid eelmistele filmidele, samuti natukene nalja, kuid see küberteema ei ole ikka see õige Visa Hing...

Spoiler :
Riigivallutus meeldis aspektist, et tõeline kaos oli, keegi ei osanud midagi teha, ja imeväel saabus asja "kogemata" päästma tuntud peategelane, kes küll arvutiasja ei jaga, aga pingeliselt satub alati õigel ajal õigesse kohta ning päästab päeva. Pahad tegelased olid nii äpud selles osas, v.a kuri arvutigeenius, kes oli lihtsalt kena mees. Ja tütar ja isa üksteist ikka leidmas pärast tülisid ja ükskõiksust, väga armas armastusehetk. Ja kohe kindlasti ei ole võimalik veoautos kuulirahet üle elada, autoga sillalt alla lennata, lennuki tiiva peal tasakaalu hoida, kui too alla kukub (eriti hävitaja puhul)... Puhas action läbi filmi...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas Spellbound » 29. Detsember 2012, 19:47

Ma ei tea, kas keegi märkas ja kas Zinera mõtles vihjete all just seda, aga üks koht oli küll, mis tekitas nostalgilise muige.
Esimeses osas oli kaks FBi agenti nimega Johnson. Kindlasti kõik mäletavad. Selle üle tehti veel korduvalt nalja.
Nüüd neljandas osas anti Johnile mingi agent kaasa, et ta transpordiks häkkeri ära ja tolle nimi oli ka Johnson. Sel hetkel küsis John veel nime üle ja muigas omaette :))

Agent Johnson: Special Agent Johnson. I'll take the sedan
John McClane: Agent Johnson?
Agent Johnson: That's right.

I see what you did there :))

Agendid Johnson ja Johnson
Spoiler :
Pilt

Agent Johnson
Spoiler :
Pilt
Panete tähele, kuidas kaks värvi on kokku viidud ja enam pole vaja kahte :D
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas Zinera » 29. Detsember 2012, 21:11

Justjust, see Johnson oli üks neist pärlitest.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas Rasmus » 30. Detsember 2015, 02:13

Ma ausalt öeldes ei tea, kuidas seda filmi oleks saanud kuidagi paremini teha. Tegu pole muidugi perfektse filmiga ja on arusaadav, miks seda nii-öelda õigeks "Visa hingeks" pidada ei taheta, aga ma ei suuda kuidagi midagi konkreetset välja tuua, mida paremaks teha annaks. Pisut maalähedasem action poleks iseenesest halba teinud, kuna "Visa hing" ja realistlikkus on alati käsikäes käinud (hah, gay), aga mulle meeldib praegune variant liialt palju, et otsapidi ulmesse tükkiva möllu kallal pikemalt ilkuda. Nii et ma ei suudagi päris täpselt sõnastada, kuhu see visahingelikkus kadunud on. Villain on ju praktiliselt parim võimalik ja stsenaariumi üle ei või samuti nuriseda: 128 minuti sisse on mahutatud tohutult võitlusi, tegevuspaiku ja üleüldse põnevat märulit. Äkki jääb vajaka huumorist? McClane on endiselt parajalt sarmikas ja terava keelega, ehkki neljas osa on eelnevatest mõnevõrra tõsisem küll.

Arvan, et tegelikult tunnevad "Die Hardi" algtriloogia fännid puudust hoopis Bruce Willise juustest ja neid ümbritsevast ajastust. Ükskõik, kui hea see neljas osa eraldiseisva filmina ka olnud poleks, 2007. aastal lihtsalt ei ole võimalik autentset kaheksa-üheksakümnendate maailma ja tunnetust taasluua. Kriitikutelt, kes seda filmiseeriat ilmselt fännidest vähe objektiivsema pilguga näevad, sai "Visa hing 4" enamvähem ühehäälse heakskiidu, ja ma olen täiesti veendunud, et kui seesama teos oleks avaldatud kümme aastat varem, oleks see praegu ülemaailmselt armastatud klassika nagu "Die Hardi" esimesed kolm sissekannet.

9/10

Spoiler :
Ei mäleta enam täpselt, kust sellele mõttele tulin (või kust ma seda lugesin), aga hakkasin täna ca viiendat korda seda filmi vaadates mõtlema, kui äge oleks olnud, kui McClane oleks lõpus surma saanud. Kui Olyphant ta auto tagant välja tirib, on ta juba pooleldi teadvusetu, nii et tütre nimel enda ohverdamine poleks sugugi nii suur stretch olnud. Esiteks oleks see meid loomulikult täiesti katastroofilisest viiendast osast päästnud ja teiseks oleks see niivõrd eepilisele tegelasele nagu McClane vägagi vääriline lõpp olnud.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Visa hing 4

PostitusPostitas Ralf » 30. Detsember 2015, 02:29

Mulle isiklikult meeldib, et film käib ajaga kaasas. Küberterrorism mõjub siin vähemalt huvitavana.

P.S. Mulle on alati amatöörlik tundunud, et terroristid sisenevad Matti koju, kui nende paigaldatud lõhkeaine ei plahvata. Äkki siis plahvatab, kui nad korteris on?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 163 külalist