Tappa laulurästast

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tappa laulurästast

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 23. Märts 2007, 23:46

Tappa laulurästast
To Kill a Mockingbird

Film põhineb Harper Lee Pulitzeri-preemiaga pärjatud samanimelisel romaanil.

Varajase 20. saj. Ameerika lõunaosariikides
valitseb suur depresiooniajastu. Film keskendub laste Scout Finchi (Badham) ja Jemi isale Atticus Finchile (Peck), kes asub kohtus kaitsma mustanahalist meest, keda süüdistatakse naise vägistamises. Samal ajal on ka lastel oma mured, neist suurim on hirm naabri Boo Radley (Duvall) ees.

Täielikku tutvustust loe siit.
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas sutsaki » 25. Märts 2007, 02:54

Gregory Peck on nagu kameeleon. Pea iga film, olgu siis žanriks kas komöödia või romantika, lähevad nad mulle väga hästi peale.

Mainitud filmist rääkides võin ma öelda, et tegemist on ühe vaieldamatu klassikaga ja väga hea filmiga.

Kohati küll tundus, et film venib täiesti arusaamatul kombel, kuid filmi lõpuks mõistsin, et iga filmilõik oli vajalik.

Rassisim on tõsine probleem ja film toob suurepäraselt välja rassismi kohtuva rõhumise ja ebaaususe. Film on küll vana aga rassismi koha pealt pole siin maailmas palju muutunud.

Ei tahakski rohkem öelda, kui vaid seda, et kui armastad vanu filme ja pead lugu heast draamast siis see film peaks olema sinu "kohustusliku kirjanduse" hulgas.

Ja kui film meeldis ja pole veel näinud filmi "Gentleman's Agreement (1947)" , siis tuleks ka see ära kaeda :)

Annan filmile 9/10. Aga nii suur hinne tuleneb kindlasti ka juba sellest, et mulle väga meeldib Greogory Peck ja klassikalised filmid on ühed minu suured lemmikud.
Kasutaja avatar
sutsaki
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 393
Liitunud: 30. Aprill 2006, 02:49
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist