Jan Uuspõld läheb Tartusse

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas eerik » 12. Juuni 2007, 01:35

Arvo Pärt oli ju hoopis Raul Saaremets. :P
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Weirdo » 12. Juuni 2007, 11:39

rezpekt kirjutas:Arvo Pärt oli ju hoopis Raul Saaremets. :P


Kuule, arvata võib. Ega ma mõelnud, et päris Pärt seal autos istuks :D
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas stefu » 13. Juuni 2007, 11:51

Suht hea kodumaine komöödia. Täiuslik 10/10-st ta minuarust küll ei ole. Vähemalt "Borat" on parem. Mõni koht ajas rohkem naerma, kui teine, aga nii palju jah naerda ei saanud, kui "Boratis".


7/10
PiltPilt
Kasutaja avatar
stefu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 206
Liitunud: 19. Aprill 2006, 15:55
Asukoht: Tabasalu

PostitusPostitas eerik » 14. Juuni 2007, 13:54

stefu kirjutas:Suht hea kodumaine komöödia. Täiuslik 10/10-st ta minuarust küll ei ole. Vähemalt "Borat" on parem. Mõni koht ajas rohkem naerma, kui teine, aga nii palju jah naerda ei saanud, kui "Boratis".


7/10

Võibolla tahad seda hoopis Leiutajateküla Lotte või Nukitsamehega võrrelda?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas stefu » 14. Juuni 2007, 14:37

rezpekt kirjutas:
stefu kirjutas:Suht hea kodumaine komöödia. Täiuslik 10/10-st ta minuarust küll ei ole. Vähemalt "Borat" on parem. Mõni koht ajas rohkem naerma, kui teine, aga nii palju jah naerda ei saanud, kui "Boratis".


7/10

Võibolla tahad seda hoopis Leiutajateküla Lotte või Nukitsamehega võrrelda?



Kust selline küsimus? :?
PiltPilt
Kasutaja avatar
stefu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 206
Liitunud: 19. Aprill 2006, 15:55
Asukoht: Tabasalu

PostitusPostitas eerik » 14. Juuni 2007, 14:42

"Borat" ja "Jan Uuspõld läheb Tartusse" on küll mõlemad komöödiad kuid siiski liialt erinevad, et neid võrrelda.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas stefu » 14. Juuni 2007, 15:57

rezpekt kirjutas:"Borat" ja "Jan Uuspõld läheb Tartusse" on küll mõlemad komöödiad kuid siiski liialt erinevad, et neid võrrelda.



Ei tea... Mina arvan teisiti...
Mõlema filmi peategelasega juhtub midagi pöörast ja nad satuvad tiihtipeale piinlikesse olukordadesse...
PiltPilt
Kasutaja avatar
stefu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 206
Liitunud: 19. Aprill 2006, 15:55
Asukoht: Tabasalu

PostitusPostitas ringooo » 14. Juuni 2007, 15:59

Üldjuhul ei võrrelda Eesti filme Ameerika filmidega.
Ja põhimõtteliselt oli Borat pooldokumentaalfilm ja seda loetakse veel pealekauba maailma parimate komöödiate hulka,no seda lihtsalt ei saa võrrelda Uuspõllu filmiga.
Kasutaja avatar
ringooo
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 635
Liitunud: 12. November 2005, 22:23
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas stefu » 14. Juuni 2007, 16:00

ringooo kirjutas:Üldjuhul ei võrrelda Eesti filme Ameerika filmidega.
Ja põhimõtteliselt oli Borat pooldokumentaalfilm ja seda loetakse veel pealekauba maailma parimate komöödiate hulka,no seda lihtsalt ei saa võrrelda Uuspõllu filmiga.


Ikkagi, jään ma oma arvamuse juurde :)
PiltPilt
Kasutaja avatar
stefu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 206
Liitunud: 19. Aprill 2006, 15:55
Asukoht: Tabasalu

PostitusPostitas Ralf » 14. Juuni 2007, 16:42

ringooo kirjutas:Borat pooldokumentaalfilm ja seda loetakse veel pealekauba maailma parimate komöödiate hulka

Loetakse vä!?!
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas ringooo » 14. Juuni 2007, 17:24

No aga loetakse ju.
Mina samas seda nende hulka ei loe,aga just alles ma nägin mingi filmiajakirja edetabelis seda 2. kohal olevat.
Kasutaja avatar
ringooo
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 635
Liitunud: 12. November 2005, 22:23
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas Ralf » 14. Juuni 2007, 21:21

Mis see ÜLINALJAKAS komöödia siis peab olema, et Borat TEISEKS jäi!?!? :)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Storm » 14. Juuni 2007, 21:37

Ralf kirjutas:Mis see ÜLINALJAKAS komöödia siis peab olema, et Borat TEISEKS jäi!?!? :)



Kisub teemast natuke m66da imo :pööritus: .


Uusp6llu filmi puhul oli hea see, et kuna ootused polnud eriti k6rged, ei olnud ka pahameel n6nda suur. Ei tea, Uusp6ld on mulle miskip2rast oma rullnoka ja zorro karakteriga nii ebasympaatseks saanud, et sedagi filmi ei saanud vaadata v2ga objektiivselt. Ei tea, vb olid mingilm22ral filmivaatamine h2iritud hetke emotsioonidest, mis mind valdasid, eks millalgi l2hiajal vaatan uuesti yle, eks n2is, loodan, et arvamus paraneb...
Legalize IT!
Storm
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 732
Liitunud: 28. Detsember 2005, 19:42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Ralf » 14. Juuni 2007, 22:04

Olgu, ma astun ka sirge seljaga teemasse tagasi ja kopeerin teksti oma filmiblogist, mida Robert lingata ei lubanud (vastasel juhul pea maha ehk ban), kuigi ma tahaks näha reeglit, mis seda keelab. :?

Ja vabandan, filmiblogis ma ei viitsi nii pedantlikku keelt trükkida ja järgnev on siis veidi labasemas vormis.

Peamiselt situatsioonikoomika peal vedav road-movie on alates esilinastusest pälvinud tugevaid kiidusõnu, kuid minul ei olnud selle teose nägemisega kiiret ja alles täna sain vaadatud, ingliskeelsete subtiitritega vürtsitatud DivX'i. Naljakas on see, et poole peal panin tähele, et kuulamise asemel loen hoopis subse, tõenäoliselt ma siis eelistangi lugemist kuulamisele. IMDb's paljud kritiseerisid, et olid viibinud videopoes ja näiteks üks tüüp oli hoidnud käes filmi "Pan's Labyrinth", mispeale kõrvalseisev mutt oli kostnud: "Teate, et see on üks neist filmidest, kus peab lugema?", samuti rääkis videolaenutuse töötaja sellest, kuidas paljud inimesed sellesama filmi tagasi tõid kuna ingliskeelne dublaaž puudus ja ainus viis jutust aimu saada oli subtiitrite lugemine. Eks ma saa aru, nemad ju eluaeg kõrvu kikitanud, mina aga usinasti lapsest saati subakaid vahtinud ja nendega üles kasvanud. See selleks...

"Jan Uuspõld läheb Tartusse" oli tegelikult ootamatult lõbus ja üsna head ajaviidet pakkuv naljafilm. Vahel on nii, et filmivaatamise ajal vägisi tekib paratamatu tahtmine pausi peale panna ja natuke netis surfata või siis edasi kerida järgmise hoogsa kohani, üllataval kombel suutsin ma selle filmi vaadata ära praktiliselt ühe ropsuga kui välja arvata üks kempsupausike filmi keskpaigas, samuti rabasin endale külmikust ühe Balbiino koorejäätise (superhea, eriti šokolaadi oma, olete proovinud?) - mis teha, iga mees peab ju isegi filmi vahelt kartulitelt vett maha laskma ja midagi hamba alla pistma.

Filmi puhul ei saa jätta märkamata trobikonda tegelasi, jajah. Tohutu hunnik tuntud nägusid, kellest osa mängib fiktiivseid tegelasi, osa iseennast. Kui loetleda mõned kuulsused, siis võib mainida Juhan Ulfsaki, Hannes Võrnot, Mirtel Pohlat, Dan Põldroosi, Ott Seppa, Erich Kriegerit, Mait Malmstenit ja isegi Eesti Vabariigi presidenti Toomas Hendrik Ilvest. Põhikarakteriks on ikka loomulikult Jan Uuspõld, kes iseend kehastab ning meelesegaduses kohe filmi alguses telenäitlemise maha jätab. Natuke aega seikleb ta pudeli ja kasiino ja baariga ning kõik näib olevat kaunis lootusetu, ent siis saab ta teada, et teda tahetakse uue Tammsaare lavastuse peaossa, mistõttu peab ta Vanemuise teatrisse jõudma prooviesinemisele. Paraku asub see ju Tartus ning paar krooni bussipiletist puudu jääval Janil ei jää üle muud kui hääletama asuda... teda ja Vanemuiset lahutab vaid 186 kilomeetrit, mille läbimine muutub üsna ruttu lausa pööraseks ülesandeks. Teel kohtab ta paljusid veidraid tegelasi ning õpib ka mitmeid elutõdesid kuulsustelt. Tegelikult mind lausa hakkas huvitama, kui palju samastub filmi-Jan päris-Janiga, kui ma teda aasta-paar tagasi CC Plazas nägin siis tundus küll päris kaine olevat, siin kaamera ees paistis küll täitsa viin olevat ja dušši ei paistnud ka tundvat.

Sel sajandil on filmidega ikka neetult julgeks mindud, 'Klassis' lasti noorukeid halastamatult maha nii et verd lendas ja siin ropendatakse ja ujutakse alasti ja juuakse lõputult alkoholi - Uuspõllu seiklused Tln-Tartu vahet on muuseas alla 12a keelatud! Üldiselt on nüüd ikka hea meel, et aega raiskasin sellele komöödiale, oli seda väärt küll. Ise oleks oma 30 minutit maha kakkunud ja nii mõnegi kohtumise, karakteri või keerdkäigu vahele jätnud ning hoogsamaks teinud, üks tund ja veidi üle minuti oli selgelt liiga pikk aeg. Sellegipoolest vaadatud sai ja eriti nurisema ei hakkakski... Samad lavastajad võiksid näiteks Rivo või Raimondo ka Tartusse saata. Või näiteks Kaur Kenderi. Minu silmis on kandidaate sitaks.

Subtiitrite puhul panin muideks tähele, et Tammsaare oli tehtud Shakespeare'iks ja Kaplinski Marxiks, hehe, no viimasega võin igati nõustuda (Jaan ju ole vaese mehe Marx), aga kas Anton Hansen on siis nii 1337 tegelane, et kohe Williamiga võrdlema ?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas eerik » 18. Juuni 2007, 13:53

http://rez.twstr.ee/2007/06/18/lisadega ... s-sugisel/

Ehk siis lühidalt - kui teil veel DVDd pole aga kavatsete osta siis oodake sügiseni.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 76 külalist

cron