Väljamõeldisestki veidram

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Väljamõeldisestki veidram

PostitusPostitas Kaido » 26. Jaanuar 2007, 17:18

Väljamõeldisestki veidram
Stranger Than Fiction

Karen Eiffel (Emma Thompson) on kirjanik, kes on lõpetamas enda viimast novelli, mehest nimega Harold Crick. Karenil pole aga aimugi, et raamatu peategelane Harold Crick (Will Ferrell) ka tegelikult eksisteerib ja ühest hommikust alates oma peas jutustaja häält kuuleb. Peagi selgub aga Haroldile kohutav tõsiasi: Karen kavatseb raamatu lõpetada tema surmaga. Mehel ei jää nüüd muud üle, kui enda peas kumiseva salapärase hääle omaniku üles leida, lootuses anda loole veidi optimistlikum lõpp.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Hülss » 30. Märts 2007, 18:12

Viimaste aastate üks originaalsemaid filme, mida mul on au olnud näha! Geniaalselt kirjutatud stsenaarium, mis avab ennast sõna otseses mõttes raamatu kujul vaatajate silme ees. Kuigi Will Ferrell on silma paistnud eelkõige koomikuna, on teda tõsisemates rollides veelgi nauditavam vaadata. Naerust loomulikult siin filmis puudust ei tule, sest koomik jääb ikka koomikuks ja vastavaid rolle pakutakse neile elu/karjääri lõpuni. Will Ferrell aga murrab läbi oma koomikukestast, nagu seda tegi Jim Carrey "Eternal Sunshine Of The Spotless Mind'is".

Tõeliselt hea valik kaasnäitlejaid: Dustin Hoffman, Emma Thompson, Maggie Gyllenhaal, Queen Latifah ja väikese, kuid meeldiva etteaste teeb ka Tom Hulce (Amadeus), kellel on see esimene roll pärast 10 aastat. Filmis kõlab ka väga hea soundtrack, mis jääb vaatajale kindlasti meelde. Kokkuvõttes on Stranger Than Fiction selle aasta parimaid filme, vaatamata sellele, et ta USA's juba eelmine aasta esilinastus, meil aga käesoleval aastal. Kas ta on komöödia või tragöödia, jääb aga igaühe enda otsustada.

Stranger Than Fiction
7.5/10
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 07. Aprill 2007, 03:38

Tõepoolest rõõmustav, et tegu ei olnud ninnu-nännu komöödiaga, vaid sügavmõttelise humoorika draamaga, milles tugevateks teemadeks olid ka inimese psühholoogiline rõhutus ja mõtlemine surmale. Stsenaarium oli teravmeelne, tabav ja lihtne, püsides alati ilusti teema juures ega hakanud liigselt soiguma. Isegi mulle jäid mitmed asjad arusaamatuks. Tore, et Will Ferrell, kes filmides niivõrd tihti oma nägu näitab, midagi sootuks teistsugust proovida otsustas. Tulistamisefilmide austajaile ei soovitaks, aga need, kes soovivad mõnusat hommikust (kordan, hommikust!) vaatamist, siis vannun käsi südamel, et see on õige film.

7/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Väljamõeldisestki veidram

PostitusPostitas brixxx » 10. Detsember 2012, 12:16

Tükk aega olen plaaninud seda filmi vaadata, Dustin Hoffmani filme uurides leidsin selle filmi. Filmi traileri põhjal tundus huvitav, originaalne ja mulle meeldivat, aga paraku jäi film minu jaoks siiski igavaks. Kindlasti oli film sügavamõtteline, aga siiski oleks saanud tunduvalt huvitavamalt sisu realiseerida. Häiris kõige enam, et miks pidi Emma Thompsoni tegelaskuju nii haiglasena näitama.

Kõige huvitavamad stseenid olid kindlasti Will Ferrell ja Dustin Hoffman, kui nad üritasid ära arvata, kelle häält Will Ferrelli tegelaskuju kuuleb.

Mina küll ei ütleks, et Will Ferrelli roll nii teistsugune oli kui tema teised rollid filmides, minu meelest u samasuguse koomikuna mõjub ta enamikes filmides nt. ''The Other Guy''.

Hindeks 4/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re:

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 10. Detsember 2012, 16:21

Ralfiga nõus, olen mitmeid kordi vaatama sattunud (4 korda kindlasti) ja tegemist on kummalise, ent tragikoomilise õnnestumisega Ferrelli karjääris.

7/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 112 külalist