Ükskord Metsikus Läänes

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ükskord Metsikus Läänes

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 23. Jaanuar 2007, 15:00

Ükskord Metsikus Läänes
Once Upon a Time in the West (1968)

Võimas raudteemagnaat palkab tuimanäolise tapja Franki kõrvaldama igaühte, kes püüab takistada tema plaani ehitada Läände raudteed. Kui Frank juhtub tapma maaomanik Bretti, palkab viimase naine omakorda kättemaksuks kaks mõrtsukat Franki jälitama.

Loe täielikku tutvustust siit
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas hau » 01. November 2007, 23:48

Samamoodi nagu Tarantino laenab Leonelt, laenas Leone omal ajal kõigilt teistelt hollywoodi westernidelt selle filmi tegemisel. In fact, Leone, Bertolucci ja Argento vaatasid koos hästi palju westerne ja siis kirjutasid selle stsenaariumi. Aga selline laenamine nagu siin toimub ja nagu Tarantino teeb, on hea, sest kui kogud igast filmist head elemendid kokku ja paned selle filmi saad ju väga hea teose. Filmist endast rääkides siis siin on kindlasti Leone parim intro. 3 meest raudteejaamas ootavad rongi ja kui see tuleb siis toimub shootout, mis on täiega seda pikka venitatud ootamist väärt. Näib nagu siis, kui Sergio tegi seda, peale Dollari triloogiat, kasutas ta oma kuulsust ära ja kogus siia kõik näitlejad kellega oli tahtnud koos töötada. Henry Fonda, kelle maailma kõige sinisemate silmade taga on kõige mustem minevik ja kõige kurjemad kavatsused. Charles Bronson on Harmonica rolli jaoks loodud. Ta on teisteski filmides selline vaga ja vaikne, aga kui vaja relv haarata siis on kõige nobedam. Claudia Cardinale imeilus välimus hellitab silmi iga sekund, kui ta on kaadris. Tema ongi selle filmi pärl. Tahaks rohkem näha filme, kus ta oli nii õide puhkenud.
Kuigi see film on täielikult perfektne siis on paar stseeni, mis eristuvad teistest, aga õnneks filmi halvemaks ei tee, ainult ilusamaks. Monument Valleys filmitud 2 stseeni ei sobi filmi üldgeograafilisse pilti, kuna film oli filmitud Hispaanias, kus on kollakad ja isegi hallikad kaljud siis Monument Valley punased kaljud kohe mitte ei lähe kokku. Aga see on puhas austusavaldus John Fordile.
Tore on ikka aeg-ajalt täiuslikke filme vaadata.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 02. November 2007, 13:08

hau kirjutas:Samamoodi nagu Tarantino laenab Leonelt, laenas Leone omal ajal kõigilt teistelt hollywoodi westernidelt selle filmi tegemisel. In fact, Leone, Bertolucci ja Argento vaatasid koos hästi palju westerne ja siis kirjutasid selle stsenaariumi. Aga selline laenamine nagu siin toimub ja nagu Tarantino teeb, on hea, sest kui kogud igast filmist head elemendid kokku ja paned selle filmi saad ju väga hea teose. Filmist endast rääkides siis siin on kindlasti Leone parim intro. 3 meest raudteejaamas ootavad rongi ja kui see tuleb siis toimub shootout, mis on täiega seda pikka venitatud ootamist väärt. Näib nagu siis, kui Sergio tegi seda, peale Dollari triloogiat, kasutas ta oma kuulsust ära ja kogus siia kõik näitlejad kellega oli tahtnud koos töötada. Henry Fonda, kelle maailma kõige sinisemate silmade taga on kõige mustem minevik ja kõige kurjemad kavatsused. Charles Bronson on Harmonica rolli jaoks loodud. Ta on teisteski filmides selline vaga ja vaikne, aga kui vaja relv haarata siis on kõige nobedam. Claudia Cardinale imeilus välimus hellitab silmi iga sekund, kui ta on kaadris. Tema ongi selle filmi pärl. Tahaks rohkem näha filme, kus ta oli nii õide puhkenud.
Kuigi see film on täielikult perfektne siis on paar stseeni, mis eristuvad teistest, aga õnneks filmi halvemaks ei tee, ainult ilusamaks. Monument Valleys filmitud 2 stseeni ei sobi filmi üldgeograafilisse pilti, kuna film oli filmitud Hispaanias, kus on kollakad ja isegi hallikad kaljud siis Monument Valley punased kaljud kohe mitte ei lähe kokku. Aga see on puhas austusavaldus John Fordile.
Tore on ikka aeg-ajalt täiuslikke filme vaadata.


Olen laenamise koha pealt nõus, kasvõi see Yojimbo värk. Ja Charles Bronsonit ja Fondat oli ta juba varem tahtnud ja siis oli tõesti soodne võimalus...Imelik on aga see, et kui ta tahtis Bronsonit Fistfuli, siis ütles ta, et see on üks halvemaid scripte, mida ta eales näinud on. Leone huvitaval kombel ei solvunud ja kutsus teda ka dollars more'i ja good... filmidesse...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Forzelius » 09. September 2008, 21:18

Nüüd nägin alles lõpuks ära, kuigi teos on minu käes üle aasta olnud juba (selline ma kahjuks olen)

Film on tõesti täiuslik. Seda alustades võimsate näitlejatega lõpetades Ennio Morriccone võimsa soundtrackiga. Kogu lugu oli väga hästi üksteise sisse põimitud kasutades flashbacke. Nagu eelpool mainiti, siis intro oli tõesti puhtgeniaalne. Tundub küll nagu veniks see, kuid kui mängu astub Charles Bronsoni (geniaalne oleks siia halb sõna, see oli midagi enamat) kehastatud Harmonica, siis mõistab iga intelligentne vaataja, et venimisest ei saa juttugi olla. Ma ei kujutaks ette mitte ühtegi teist näitlejat tema rollis. Mul on osati isegi hea meel, et Clint Eastwood loobus sellest filmist, sest ma ei oleks talle siin kohta leidnud. Samuti, nagu hau mainis, sobis ülisiniste silmadega Henry Fonda siia samuti. Fell for him totally. Õnneks on mul tema filme veel, mida vaadata. Kui tema silmi vaadata, siis on nagu Rumble Fishi efekt kergelt. Nagu terve ülejäänud film oleks mustvalge olnud. Ma ei saa osalt ka aru, miks DVD coveril olid Claudia Carnivali ja Jason Robardsi nimed. Kuigi nad mõlemad olid üle keskmise siin - teine neist nagu Rob Steiner filmis Giu la Testa- siis terve see film kuulus ainult neile kahele.
Terve see film meenutas mulle veidike Fistful of Dynamite'i, kuigi see oli kordades parem kui eelmine. See on minu jaoks ühel pulgal The Good, the Bad and the Ugly-ga, kuigi viimane on lemmik ja see on top 50 materjal, siis ikkagi andsid nad mõlemad EPIC efekti. Leone kolm parimat filmi ongi minu arust The Good, the Bad and the Ugly; Once Upon a Time in the West ja Once Upon a Time in America.
See film on selline, mis tekitab tunde, et tahaks elada selles ajastus, mis seal kujutati. Minul vähemalt. Story oli täiuslik, panin juba algustiitrites tähele, mis nimed seda tegid - ei saagi halb olla, näitlejad head - Bronson ja Fonda, geniaalne paar ja mul on hea meel, et Leone sai nendega lõpuks filmi tehtud, Ennio Morriccone muusika - võimas, Man With Harmonica theme jääb üheks parimaks tema poolt.
Film, millele ei saagi vähem anda, kui:

10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Ükskord Metsikus Läänes

PostitusPostitas CM-Girl » 03. Jaanuar 2019, 16:11

Oh milline tore üllatus. Paljukiidetud algus pani mind pigem kulme kergitama (kärbsestseen eriti). Algus polnud just paljulubav, kuid mida film edasi seda paremaks ta läks. Poleks uskunud, et selline film mind naerutada suudab ja veel nii palju. Absoluutselt armastan Jason Robardsi tegelaskuju. Praktiliselt iga kord kui teda nägin oli mu näol suur naeratus. Selles filmis oligi mu jaoks 4 inimest kes tegid sellest hea filmi. Samas olen kindel, et film ilma Robardsita poleks nii palju meeldinud. Henry Fonda oli samuti lummav. God damn, need silmad.
Muusika selles filmis oli superb. Lihtsalt kõik sobis. Suupill andis eriti palju juurde. Hea tempoga film, alguses kartsin, et liiga aeglaseks ja igavaks jääb, aga ma tõesti nautisin vaatamist.
Filmi lõpp tegi meele kurvaks. Tõi pisarad silma.


8/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 62 külalist