Mardikamahl

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Mardikamahl

PostitusPostitas Cochrane » 15. Detsember 2006, 17:25

Mardikamahl
Beetle Juice

Adam ja Barbara elavad oma ilusas majas rahulikku elu. Ühel päeval juhtub nendega autoõnnetus, kuid esialgu tundub, et nad pääsesid. Siis aga selgub, et kuigi nad ikka veel oma majas edasi "elavad", on nad tegelikult surnud. Niigi hull olukord muutub veelgi halvemaks, kui nende maja müüakse yuppie´de perekonnale, kes asuvad seda ümber dekoreerima, ega taipa isegi kummitusi karta. Ainukeseks lootuseks näib olema inimeste väljaajaja Beetle Juice, kuid sellel on nii elavate kui surnutega hoopiski omad plaanid.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Mihkel » 08. Aprill 2007, 15:47

Selline mõnus Tim Burtoni kummituskomöödia. Korralik mitte liignaljakas heade dialoogidega meistriteos.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 11. Jaanuar 2008, 00:26

Day-O!
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas eerik » 26. Oktoober 2008, 01:58

Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Jolt » 26. Oktoober 2008, 11:41

Mul aga tekkis hoopiski küsimus, et kuivõrd on antud juhul õigustatud pealkirja tõlkimine. IMDb'st vaadates enamus teisi riike seda teinud pole. Ma eeldaks ka, et tegu on pigem nimega ning noid ei tõlgita ju.

Filmi ise nägin juba ajal, mil meil korraks külas Pro7 oli. Lapsepõlves meeldis väga... isegi samade tegelastega multikas oli küllaltki vaadatav. Viimane oli veel palju gootilikum kui film, nii et emopunk ja gootirock pole üldsegi väga uued asjad. See alternatiivreaalsus sai juba ammu loodud. Tsjah. Isegi võrreldes teiste Burtoni teostega, eriti tugeva snow globe efektiga film... too muide on igatahes pigem miinus.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Mardikamahl

PostitusPostitas Rasmus » 30. Oktoober 2012, 17:11

Burton on ka paremaid filme teinud, kuid see on ka mõistetav, kuna tegu on alles tema teise täispika filmiga. Müts maha selle ees, et tal juba nii varakult oma kindel stiil välja kujunes - minu jaoks küll ainuke lavastaja, kelle filmi üsna kindlalt ära tunneb (nojah, "Ahvide planeeti" tema nimele küll panna ei oskaks).

7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re:

PostitusPostitas CyberRax » 24. August 2014, 03:55

Jolt kirjutas:Mul aga tekkis hoopiski küsimus, et kuivõrd on antud juhul õigustatud pealkirja tõlkimine. IMDb'st vaadates enamus teisi riike seda teinud pole. Ma eeldaks ka, et tegu on pigem nimega ning noid ei tõlgita ju. [...]
Arvestades, et tegemist ei ole nimega vaid kirjeldusega kuidas nime ("Betelgeuse") hääldada, ei tohiks tõlkimine tegelikult vale olla. Samas kas seda ka filmis saaks kasutada on omaette küsimus (äsja taasvaadatud "Enchino Man"is tõlgiti peategelane a.k.a "Eesti vahetusõpilane" Link "Lüliks", mis keeleliselt oli ju õige, aga jättis samas parajalt veidra mulje).

Anyway. Omaaegne lemmikfilm mida näinud hinnanguliselt 14 korda. Keaton on tasemel, vaimude maailm on mõnusalt sürr ja ehkki naera-end-ribadeks kohti ei olnud oli ometi tegemist igati muheda teosega mida võiks vabalt veel vaadata. 8/10.
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 96 külalist