300

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas kbong » 21. Märts 2007, 21:41

Päris armas film oli jah. Mõned asjad häirisid, kuid maksimumpunktid tulevad siiski. Arvatavasti kinosse ka veel vaatama, tuleb oodata, kuni Kosmosesse jõuab.
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas sutsaki » 23. Märts 2007, 00:29

Super, lihtsalt super. Sõnatu kohe. Lihtsalt vapustav film oli.
Kasutaja avatar
sutsaki
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 393
Liitunud: 30. Aprill 2006, 02:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kigents » 23. Märts 2007, 03:06

no siin on kohe sellised kommentaarid, et peaks ise ka vaatama minema :))
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Kahn19 » 23. Märts 2007, 19:02

ei ole hea film...aga eks see ole maitse asi...minu jaoks oli petumus
Kasutaja avatar
Kahn19
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 447
Liitunud: 27. Mai 2006, 03:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas sutsaki » 23. Märts 2007, 19:29

Kahn19 kirjutas:ei ole hea film...aga eks see ole maitse asi...minu jaoks oli petumus


Ei no eks ta tegelt ole jah maitse asi. Sulle meeldivad " Metsikud Tsiklivenand ", mulle "300". Üks on meelelahutus, teine on meistriteos. Kõik oleneb mida filmis hinnatakse.
Kasutaja avatar
sutsaki
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 393
Liitunud: 30. Aprill 2006, 02:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 23. Märts 2007, 20:43

Arvatavasti on tegemist ühe ülehinnatuima filmiga viimasel ajal. Visuaalselt on küll väga ilus aga stsenaarium jääb veidi lahjaks. Ei tea, mis pärast see idiootne seksistseen sinna algusesse oli pandud? Pole küll koomiksiga tutvunud aga filmis oli see küll ebavajalik. 300/500
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Kahn19 » 23. Märts 2007, 20:48

sutsaki kirjutas:
Kahn19 kirjutas:ei ole hea film...aga eks see ole maitse asi...minu jaoks oli petumus


Ei no eks ta tegelt ole jah maitse asi. Sulle meeldivad " Metsikud Tsiklivenand ", mulle "300". Üks on meelelahutus, teine on meistriteos. Kõik oleneb mida filmis hinnatakse.



"Metsikud Tsiklivenad" oli tõesti hea meelelahutus kuid kohe kindlasti mitte kvaliteetne film ega meistriteos aga täitsa mõnus ajaviide...kuid samas minu arvates aga see on ka kõigesti minu arvamus ei olnud ka "300" meistriteos.
Kasutaja avatar
Kahn19
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 447
Liitunud: 27. Mai 2006, 03:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Storm » 23. Märts 2007, 22:03

Siin foorumis viibimise jooksul on paratamatultkujunenud teatud kasutajad, kelle arvustusi tasuks arvesse v6tta,
hau kirjutas:See film oli väga hull! Kõige coolim ajaloo sündmusel põhinev film ja kõige parem ancient-sisuga film üldse.
sutsaki kirjutas:Super, lihtsalt super. Sõnatu kohe. Lihtsalt vapustav film oli.
ning samuti kelle omi ei tasuks nii p6hjalikult arvesse v6tta
Kahn19 kirjutas:ei ole hea film...aga eks see ole maitse asi...minu jaoks oli petumus
:pööritus:
Muidugi iga kasutaja kes nagu t6siselt tahab teada, kas film on siis hea v6i mitte, v6iks iseenesest natuke tutvuda selle kasutajaga (vaadates tema postitusi foorumis), et siis teada saada, kas on m6tet yldse seda arvamust kuulda v6tta. 6nneks on siin selliseid kasutajaid v2he, kes ei tee vahet v22rtfilmil ning saastal. Ise l2hen filmi homme vaatama, ning usun juba, et ei pea pettuma.


Sai siis filmi 2ra vaadatud. K6ik plusspooled on juba eelnevalt 2ra mainitud, lisaksin vaid, et see film j22b meelde tykiks ajaks! Kyll aga olid m6ned pisidetailid mis l6puks ajasin natuke naerma/millega oldi imo liialdatud. Nt. need ennen2gematud ebardid (c'mon, mingi kitsepeaga fl66dim2ngija :D jms), milleks oli asja vaja l6puks nii naeruv22rseks ajada? Aga muidu jah, lahingustseenid olid vapustavad, ning ilu oli filmis rohkem kui kyll. Ise p2ris maksimumi filmile ei anna, kuid 9/10
Legalize IT!
Storm
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 732
Liitunud: 28. Detsember 2005, 19:42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas näks » 25. Märts 2007, 01:39

Kui kõrvale jätta rullnokad, kes kõrval iga väiksema asja peale naersid(mis polnud stsenaristide poolt huumorina ette nähtud), pidevalt selja taga põtkiv närvihaige ning paar tõmblevat kinokülastajat, kes otsustasid valel ajal pissile minna, siis ma annaks sellele filmile 9,5/10. Kümmet ei saa, kuna maksimumi tegelikult ei anta kunagi Smile

Mis mulle stoori poolt just meeldis oli see, mida juba siin enne kommenteeriti. Noorest peale valiti välja parimatest parimad, treeniti lapsest saati valu eirama ning surmani võitlema. Koordineeritus, täpsus ja osavus olid imetlusväärsed ning vahepeal käisid isegi külmavärinad üle selja. Esimene võitlusstseen vastas minu jaoks küsimuse : Kas LOTRi lahing või 300. See hetk jääb kauaks kauaks meelde kuidas üks spartalastest raius läbi vastaste suurel ekraanil. Blokk, löök, kõrvalepõige ja läks edasi. Lihtsalt briljantne. Spartalaste vankumatu vaba tahe oma riigi eest kõik anda oli ülihästi välja toodud. Ei mingeid tundeid, neil oli üks eesmärk mis neile oli kogu elu vältel püstitatud. Pühendunud sõdalased, kes ei kartnud kedagi ja olid armutud kõigi vastu. Kui kuningas Leonidas oma kuningannast lahku läks ja oma 300 mehega linnast lahkus, ei lausunud ta sõnagi. Jällegi väga meeldejääv hetk. Ainuke nõrkushetk, mille ma ka andeks andsin, oli kui ühe spartalase poeg sõjas langes.

Naljakas oli see, kuidas järjest toodi süžeesse aina koledamaid monstrumeid alustades efooridest lõpetades frigiidse ninasarviku ja mutant-elevantidega. See suur gigant oli muidugi lahe ja see võitlusstseen meeldis mulle ka väga. Hunt häiris ka natuke, liiga multikalik. Muidugi võitluse ajal kui nad halastamatult päid, jalgu ja käsi raiusid, siis lendas verd kuues ilmakaares kuid spartalaste kehad olid läikivad sixpäkid vereplekkideta mis oli natuke ulmeline.

Mis siin ikka pikalt jutustada, kindlasti selle aasta üks parimaid filme mis jääb filmiajalukku kindlamalt kui miski muu lahingufilm. Tahaks a le coq sviiti minna uuesti vaatama seda, kuna Ekraan sakib.

Sorri kui kellegi eneseuhkust riivan, kuid sellised nö "arvustused" nagu "megasupperfilm nii hullult änxa cool oli, et 11/10 kohe" ei võtaks ma kuidagi tõsiselt. Mingi eneseväljendusoskus võiks ju olla :(.
näks
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 71
Liitunud: 18. Veebruar 2007, 17:43
Asukoht: Asukoht: Asukoht: Asukoht:

PostitusPostitas Priit » 25. Märts 2007, 13:51

näks kirjutas:Sorri kui kellegi eneseuhkust riivan, kuid sellised nö "arvustused" nagu "megasupperfilm nii hullult änxa cool oli, et 11/10 kohe" ei võtaks ma kuidagi tõsiselt. Mingi eneseväljendusoskus võiks ju olla :(.


Sa ikka oskad eraldada kommentaari ning arvustust üksteisest?
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas näks » 25. Märts 2007, 14:36

Priit kirjutas:
näks kirjutas:Sorri kui kellegi eneseuhkust riivan, kuid sellised nö "arvustused" nagu "megasupperfilm nii hullult änxa cool oli, et 11/10 kohe" ei võtaks ma kuidagi tõsiselt. Mingi eneseväljendusoskus võiks ju olla :(.


Sa ikka oskad eraldada kommentaari ning arvustust üksteisest?


Mu postitus tähendas seda, et midagi võiks ju filmi enda kohta kirjutada mitte ainult megaägesuper film. Kasvõi pisike arvamus süžeest - kas oli püstitatud selgelt, loogiliselt, arusaadavalt, kas tekitas küsimusi millele filmi arenedes vastas. Kuidas näitlejad meeldisid, kas olid tasemel või jätsid soovida. Mis selle kommentaariga peale hakata, et oli superduper film. Kohe kinno vaatama joosta? Kui sa Stormi postituse läbi lugesid, siis sealt tuli ka vastus su küsimusele, et miks ma "arvustusele" viitasin.
näks
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 71
Liitunud: 18. Veebruar 2007, 17:43
Asukoht: Asukoht: Asukoht: Asukoht:

PostitusPostitas sutsaki » 25. Märts 2007, 16:38

Paljud kommentaarid küsivad, et miks oli vaja teha film kohati nii müstiliseks ?
Vastan siis enda vaate vinklist, et just see tegigi asja pisut uhkemaks. Muidugi see kõik oleneb maitsest aga toogem võrdluseks kasvõi Sin City. Film, mis on taas seotud Frank Milleri koomiksiga, oli samuti väga müstiline. Mitte küll nii suurel määral aga sellegi poolest. Film viis sind nn beyond your imagination, sama tegi minuga ka 300. Filmi maitsed on mul täiesti seinast - seina, Epic Moviet jms jama ma küll ei vaata aga muidu varieerub ta üsna suurelt. Ja see pärast ongi vahel lausa super näha filmi, mis viib sind sügavamale, kui ükski teine viimasel ajal vaadatud film. Müstika on hea ja jääb heaks ja 300 tõestas taaskord minu kiindumust müstiliste filmide vastu. Samuti meeldivad tohutult filmid, mis räägivad Vana-Kreekast ja kõigest sellest, mis toimus sellel ajal. Ja 300 on ainuke minu nähtud film, mis võttis Vana-Kreeka aja ja tegi sellest midagi nii müstilist ja võimast.

Näks siin kurdab, et ei tasu võtta tõsiselt kommentaare nagu " megasupercoolfilmäää " aga no kommentaar on kommentaar ja sellised siin eriti ei olegi. Minu esmane kommentaar oli lühike juba selle pärast, et see kommentaar tuli kohe, kui olin jõudnud kinost koju. Rohkem sõnu ei olnudki vaja, see film lummas mind nii võrd, et ei pidanud oluliseks rohkem rääkida. Rääkimine hõbe, vaikimine kuld.

Ja tõepoolest on olemas arvustus ja kommentaar. Inimene, kes tuleb filmiveebist filmi kohta infot otsima ei viitsi läbi lugeda A5 suurust teksti, et filmi kohta teavet saada. Tavaliselt loetakse läbi esimene lause ja nii ta jääb. Ma ei taha öelda, et arvustus oleks halb asi aga vahel on kommentaar parem. Ja filmiveebi vanadele klemmidele on juba teada, kes siin mõistlikku juttu ajavad ja kelle filmimaitset tasub usaldada. Kui robert, forza, fletchu, peata ratsanik, cochrane, hau jne ütlevad otse ära, et tegemist oli hea filmiga siis mina usun neid ja polegi rohkem vaja, et filmi vaatama minna.

Kuid ikkagi ei väsi ma ütlemas, et 300 oli minu jaoks selle aasta parim film. Olen teda juba kolm korda vaatamas käinud ja kardan, et äkki tuleb isegi neljas ka. Arvustama ma ei hakka kuna selle filmi puhul usun, et oma silm on kuningas. Aga see film ühendas minu jaoks kõik, mida ma tahaks vahel filmis näha : Ulme, põnevus, müstika, ajalugu, draama, austus, lojaalsus... ja palju muud, mida näete loodetavasti filmis ise.
Kasutaja avatar
sutsaki
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 393
Liitunud: 30. Aprill 2006, 02:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas näks » 25. Märts 2007, 18:23

Ei ole midagi paha öelda selle kohta, kui inimeste maitsed kattuvad. Ma ei saa kahjuks veel öelda, kas mulle meeldivad samasugused filmid nagu haule, sutsakile ja peata ratsanikule, kuid pigem utsitab mind tagant filmi vaatama minna see, kui on kirjutatud midagi ainulaadset ja omapärast, just miks see film siis nii super oli. Ei olegi vaja romaani stiilis karakterite sügavuti lahkamist tegema hakata. Sutsaki viimane post näiteks viiks mind kohe videoplanetisse või kinno uudistama.
Ma ei tahtnud kedagi oma postitusega solvata vaid lihtsalt avaldasin oma arvamust.
näks
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 71
Liitunud: 18. Veebruar 2007, 17:43
Asukoht: Asukoht: Asukoht: Asukoht:

PostitusPostitas Hülss » 26. Märts 2007, 04:19

Pärast treileri korduvat nägemist ei oodanud ma 300'lt ei midagi vähemat kui perfektsust, mis oli loomulikult viga, sest ootusi kõrgele ajades saab ainult pettuda. Perfektse filmi puhul peab kõik paika langema ja moodustama harmoonia, mida selle filmi kohta ei saa kohe kindlasti mitte öelda. Miks ma sellist juttu siin praegu ajan on selleks, et inimesed millegipärast kiirustavad tembeldama kõike "meistriteoseks".

Mis minu jaoks eraldab selle filmi meistriteosest on need tavalised vead, mis Hollywoodi filmide puhul ikka kipuvad korduma, nimetagem neid siis klišeedeks või milleks iganes. Visuaalselt ei saa 300'le midagi ette heita ja ka soundile mitte, sest need olid rohkemgi kui perfektsed. Alates vapustavatest lahingustseenidest, lõpetades arvutil loodud taustadest, mis tõid Montrealis ülesvõetud "Vana-Kreeka" usutavalt kinoekraanile. Siinkohal tahaks öelda, et aeg on IMAX Eestisse tuua, et selliseid visuaalseid maiuspalu veelgi "ilusamana" näha.

Mis oli aga sisu poolest vajaka? Filmi nö. poliitiline joon oli puhtaks täiteks, mis oli kergelt öeldes nõrk ja ebahuvitav. Seda, et 300't "propaganda filmiks" nimetatakse, ajab ausalt öeldes naerma, aga samas ei oska kindlat seisukohta võtta, sest Frank Milleri graafilist novelli ma lugenud pole. Iraani president mõistis filmi hukka ja nimetab 300't Hollywoodi sõja kuulutamist iraanlaste vastu, mis on samuti naljakas. "Ajalooliselt ebatäpseks" ei saa teda ka pidada, sest peamiselt põhineb "300" Milleri nimetatud novellil, mis läheb siis ilukirjanduse alla ja kergelt ka Termopüülide lahingul, kus spartalaste ja pärsialaste arvuline suhe oli mõnevõrra teistsugune. See, et Snyder üldse 300't teha sai oli ta Millerile lubanud lugu kujutada novellile võimalikult tõetruult, seega ei saa 300't kindlasti mitte ajalooliseks filmiks nimetada. Seda enam kui kõikidele nendele "väärakatele" mõelda, keda ohtralt näha sai. "300" meenutab pigem Sin City't kui nt. Gladiaator'it.

Imelikuna tundus mõnede stseenide paigutus ja teostamine. Seksistseen nt. filmi algul ei sobinud sinna kohe kindlasti mitte ja see koht kus kuninganna ennast "pakkus" oli kohmakas ja päris mitu stseeni jätsid sellise kohmaka mulje. Kõik nagu hoiaksid ennast tagasi või siis ei osata näidelda lihtsalt. Film ei "voolanud" normaalselt nendes kohtades kus verd ei valatud, vaid pigem koperdas. Siis David Wenhami jutustaja roll oli samuti vale valik, tema hääl ei sobinud selleks, päris nasaalne teine, ja tekst kõlas tema suust "liialdatuna". Tema kui näitleja vastu pole mul midagi, aga hääl on tal selline nagu oleks nina kinni ja hingaks suu kaudu :))

Tegelaste arendus oligi see peamine, mis mind häirima jäi. Sellega oldi nagu tagasi hoitud, jäädud lootma filmi visuaalsele ja meelelahutuslikule küljele. Gladiaator on nt. märgatavalt õnnestunum film tegelaste arenduse poole pealt. 300 pealine spartalaste gäng oli loomulikult sümpaatne oma professionaalsuse, huumorimeele, pühendumuse ja riigile igavese ustavusega. Ja see, et tunnetele ruumi ei jäetud oli muidugi õige ja muud moodi polekski saanud, aga see oli ka põhjus miks ma ennast nendega samastada ei suutnud, ega neile kaasa tunda. Viimane on võib olla minu iseloomust tingitud, aga arvan et mitte. Gladiaatoris oli just see "inimlik" pool paremini välja toodud. Aga spartalased polnud ju mingid mökud, nad olid sündinud sõdalasteks ja selles osas oli ta kindlasti novellile tõetruu. Meelelahutus faktor on aga "300" puhul kõrge ja ta ongi pigem massidele mõeldud kassafilm, kui täiuslikust tagaajav meistriteos. Film sobib eelkõige noortele, kes selliselt filmilt ka palju ei küsi, peaasi et "fun" on. Ma ennast siin loomulikult vanameheks ei pea, avaldan lihtsalt oma arvamust. Aga eks ta kokkuvõttes ikka maitseasi ole, nagu kõige muu kunsti puhulgi. Kümme punkti ma ei pane ja kaheksa nagu ka panna ei taha, sest muidu ei saaks vist magada. Visuaalselne külg on lihtsalt niivõrd hea! :)

Kolmsada
8.5/10
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kbong » 26. Märts 2007, 11:25

Meelelahutus faktor on aga "300" puhul kõrge ja ta ongi pigem massidele mõeldud kassafilm, kui täiuslikust tagaajav meistriteos. Film sobib eelkõige noortele, kes selliselt filmilt ka palju ei küsi, peaasi et "fun" on.


Sellega olen 100% nõus. Siin oli kõik olemas, mida ma sellelt filmist ootasin - visuaalselt ilusat pilti ja kamaluga äktsionit. Meelelahutus-faktor on sellel filmil tõesti kõrge...
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 136 külalist