Blade Runner

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Blade Runner

PostitusPostitas Robert » 25. Oktoober 2006, 22:43

Blade Runner
Blade Runner

On 2019. aasta Los Angeles - kahvatu neoonvalgustatud, ülerahvastatud tänavatega linn, kus pidevalt sajab happevihma. Detektiiv Rick Deckard peab tabama ja hävitama 4 replikanti, tehislikult loodud inimest, kes põgenesid maavälisest kolooniast, kaaperdades laeva, et tulla maa peale oma loojat otsima.

Film on saanud kiita kunstnikutöö eest, kujutades los Angelese tulevikku.

Täielikku tutvustust loe siit.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 10. August 2008, 00:53

“Blade Runner [Final Cut]” (1982/2007)

Fakt, et see film on visuaalselt lihtsalt niivõrd ilus ja Vangelise loodud suurepärane filmimuusika teevad “Blade Runnerist” väärtusliku ulmeklassika. Sisu, tegevustik ja keskkond on muidugi ka ülimalt fantastilised. Kuigi pean tunnistama, et film algas minu jaoks veidi uimaselt ja raskesti jälgitavalt, suutis filmi teine pool selle täielikult heastada.

hinne 5 (väga hea)

http://eerik.twstr.ee/2008/08/10/blade- ... -19822007/
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Spellbound » 20. Jaanuar 2009, 22:59

Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lostinthemist » 21. Jaanuar 2009, 16:36

Ma pean seda filmi veelkord vaatama, sest esimesel korral ei jätnud just kõige paremat muljet. Muidu nõustun, et visuaalne külg oli filmil oma aja kohta vapustav. Olustikku ja keskkonda suudeti väga tabavalt filmi tuua, et võta karbi lahti. Esimene pool oli unine, kuid teisel poolel hakkas film rohkem meeldima. Küll aga jõudis lõpusõnum kohale, mis tegi meele härdaks pärast vaatamist. Teate-küll-kelle viimased sõnad panid mõtlema..
Hetkel ma veel hinnet ei pane, pärast teistkordset vaatamist annan hinde.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Spellbound » 21. Jaanuar 2009, 18:20

Minule oli algus väga sobilik. Natuke imelik tundus võib olla jah ja oli kuidagi aeglane ka aga hiljem filmi peale mõeldes teistsugust algust ei soovikski.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Rain » 31. Jaanuar 2009, 22:26

Mulle küll eriti ei meeldinud. Filmi kujundus oli küll hea, aastal 1982 oli päris hea fantaasia inimestel tulevikust :)) .

5/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas d4ncestyle » 04. September 2010, 22:00

no kas selle aja kohta paremaid filme oligi olemas kui see ? ja et h.ford on ka sellises ulmekas mänginud, hmm :pööritus: ja algus oli väga hea kui nüüd mõelda terve filmi peale.
haa, jah see lõpurepliik oli (Y)
Andke minna, ma tulen!
Kasutaja avatar
d4ncestyle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 31. August 2008, 16:58
Asukoht: pragu

PostitusPostitas Spellbound » 01. November 2010, 00:09

Nüüd veel kord uuesti vaadates avanesid mu meeled, silmad ja mis iganes veel täielikult. Tegu on tõesti meistriteosega. Visuaalide ja tulevikumaailma loomisega on hunnitult palju vaeva nähtud. Kaadrite kompositsioonid, värvi - ja valguslahendused, dialoogid, montaaž, opetöö, Vangelise muusika, helitaust ja Harrison ford vs. Rutger Hauer - lihtsalt vapustav. Peaaegu iga kaader on eraldi analüüsitav ja lahti seletatav, igas vaates tulevikulinna on midagi uut avastada. Vahet ei ole, et on näha, kust algab võtteplats ja kust taust, aga kõik on ideaalselt kokku sulatatud ja vigu sealt naljalt ei leia. Saab kas või selle peale mõelda, kuidas 1982. aastal seda kõike tehti ja ekraanile toodi, et jääks mulje teisest universumist. Sümbolitelt rikas, sisult mitmekihiline eepos, mis kannatab mitmekümnekordset vaatamist. 10/10
Pilt
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time to die.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 01. November 2010, 00:22

Ma nägin unes, et pean selle ostma:


Pilt


Ja ma tegin seda. Viis versiooni filmist ja hunnik lisasid. 8)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas ZeMonsta » 01. November 2010, 14:51

^ Ilus.
Endal on kõigest Two-Disc Special Edition DVD, kus lisaks pikk ja üksikasjalik dokk filmi valmimisest - Dangerous Days: Making Blade Runner. Väga huvitav vaatamine kusjuures.
Nõustun Spellboundiga - ka minu jaoks on tegemist visuaalselt äärmiselt kauni filmiga. Meisterlik valguse-varju mäng, sügavad värvid, kaadri kompositsioon... uhh, I could go on. Rääkimata näitlejatööst.
Ja muidugi Vangelise heliriba. Mainitud soundtracki kuulan endiselt tihti ja siiamaani pole ära tüüdanud. Kunagi nägi Rahva Raamatus ka 3 CD-ga kogumikku, kuid see jäi mul igatahes ostmata, kuna hind oli ikka päris soolane.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

PostitusPostitas Ronet » 30. Mai 2011, 22:21

Vaatasin Final Cut'i.
Kogu see kaadervärk nägi vapustavalt ilus välja.

Tulistage näkku, kui tahate.. kuid Blade Runner > Alienid. IMHO.
Väike miinus 80ndate filmide puhul on alati see saksofoni muusika, mis tekitab tunde nagu vaataks mõnda erootikafilmi..

Brion James on mind lapsest saati hirmutanud..
Spoiler :
Pilt


9/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Blade Runner

PostitusPostitas Kermit » 28. Detsember 2012, 20:49

Tegin selle sammu ja vaatasin Blade Runner'i ära. Tahtsin midagi head näha. Kirjade ja juttude järgi olla paremat filmi raske tahta. Paraku see film ei suutnud mulle mitte mingilgi olulisel määral meeldiv olla. Mitte, et filmil poleks sisu olnud. Seda oli, kuid reaalselt see kees üle. Väga raske ja pingutatud oli kogu teema jälgimine. Ülevaadetes kiidetakse tollal kujutatud maailma ja seda olustikku. Jah, polnud kole, kuid midagi väga liigutavat seal ka polnud. Mitte minu jaoks.
Ainsad punktid tulevad härra Fordi eest. Mulle ta meeldib juba ainuüksi seepärast, et on Ford :))
Aga teist korda seda filmi uuesti vahtida küll ei viitsiks.

Hinne 2/10
Kasutaja avatar
Kermit
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 17. Märts 2010, 23:28

Re: Blade Runner

PostitusPostitas CM-Girl » 20. Veebruar 2013, 21:20

I just loved it. Kindlasti kavatsen seda filmi veel vaadata. Algusest lõpuni väga põnev ja huvitav film. Roy Batty oli kõige meeldejäävam tegelane. Hauer oli ikka väga õige valik teda kehastama. So-so good. See stseen vihmas...woow, lihtsalt woow.

Mis puutub Fordi kehastatud tegelasse, siis oli ta suht käpard ikka. Mitmel korral pääses tänu õnnelikule juhusele surmast. cmon nagu. Aga savi sellega. Film oli siiski ülimalt hea. 10!
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist