Texase mootorsaemõrvad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Texase mootorsaemõrvad

PostitusPostitas Robert » 23. Oktoober 2006, 22:20

Texase mootorsaemõrvad
The Texas Chain Saw Massacre (1974)

Viis hipilikku teismelist on maanteereisil Texases, et suunduda oma vanaisa rüvetatud hauale. Tee peal astuvad nad läbi oma vanaisa endisest kodust, kus satuvad kohutava mootorsaemõrtsuka Leatherface'i ja tema kannibalidest-hauarüüstajatest psühhopaatliku pere ohvriteks. Film on saanud inspiratsiooni kuulsa Wisconsini sarimõrvari Ed Geini loost.

Loe täielikku tutvustust siit
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas ringooo » 08. November 2006, 19:20

Väga hea klassikaline õudusfilm.
Kuigi mõned effketid tundusid halvasti tehtud,mõjus filmi siiski kohati šokeerivalt ja õudusttekitavalt.
Kõige rohkem meeldis näitlejatetöödest Edwin Neal,hullumeelset hääletajat mängides.
Uusversiooni näinud ei ole,nii et neid kahte võrrelda ei oska.
7/10
Kasutaja avatar
ringooo
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 635
Liitunud: 12. November 2005, 22:23
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas Ralf » 20. Märts 2007, 15:42

Kahtlane jah, et uusversioon sai juba niivõrd ammu ära vaadatud ja originaal alles paar päeva tagasi nähtud. Vaatasin mingit VHSripi moodi asjandust (originaalDVD pealt mu koopia kohe kindlasti ei pärinenud), mis muutis pildi dokumentaalsemaks ja kurjakuulutavamaks. Leatherface oli palju hirmsam, kui uusversioonis (kus temast mingi musklimees tehtud oli). Mind häiris vaid ehk pidev karjumine. Lõpupoole oligi lihtsalt kisendamine, lõpuks hakkas kõrvadele käima.

Mõnus independent-klassika!

7/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Texase mootorsaemõrvad

PostitusPostitas Rasmus » 07. Jaanuar 2013, 20:34

Õudusklassika või mitte, aga sellist asja ma hinnata ei oska. Leatherface on hea villain ja mõned kohad võisid pisut rõvedad olla, aga sellega minu jaoks ka positiivsed küljed piirduvad. Usun, et hilisemad versioonid meeldivad rohkem.

Ralf kirjutas:Mind häiris vaid ehk pidev karjumine. Lõpupoole oligi lihtsalt kisendamine, lõpuks hakkas kõrvadele käima.

Indeed, häiris nii palju, et mingist hetkest keerasin lihtsalt heli maha.

3/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Texase mootorsaemõrvad (1974)

PostitusPostitas CM-Girl » 28. Oktoober 2014, 17:52

Mõtlesin mis hindega hindas Rassu seda filmi ja kui hinnet nägin hakkasin naerma. Täpipealt sama. :irw:

Ausalt öeldes polegi midagi selle filmi kohta öelda, Rassu on põhilise juba ära öelnud:
Rassu kirjutas:Leatherface on hea villain. Usun, et hilisemad versioonid meeldivad rohkem.
3/10


Totaalselt nõustun 2 eelkõnelejaga selle karjumise osas. Ausalt öeldes muutus see juba koomiliseks ja 1 koht ajas ikka väga naerma.

Tean, et olen ühte filmi sellest seeriast näinud. Arvatavasti oli tegu just selle filmi uusversiooniga. Nii palju kui mäletan siis remake oli küll parem ja kindlasti rõvedam (vähemalt tol ajal kui vaatasin tundus see film väga vastik olevat). Mäletan, et peale filmi vaatamist küll paha olla ei olnud vms, aga olin kindel, et uuesti seda filmi näha ei taha. 10 aastat hiljem mõtlen, et peaks kindlasti uuesti selle ära vaatama. :)

#octoberhorrorchallenge
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Texase mootorsaemõrvad

PostitusPostitas Rasmus » 28. Oktoober 2014, 18:32

Minu emotsioonid antud filmi kohta on vahepeal märksa soojemaks muutunud, kuna olen kahjuks avastanud, et seerias on vähemalt kaks originaalist veel halvemat filmi. Mõistan täielikult, kui keegi "Texase mootorsaemõrvu" hinnata ei oska/suuda, aga nüüd filmimise tagamaadest pisut rohkem teades on mul tulemust veidi keerulisem hukka mõista. Otseselt "hea" see film küll pole, kuid omad võlud tal kahtlemata on.

Rassu kirjutas:Tobe Hooperi "Texase mootorsaemõrvad" ei vaja mitte kellelegi tutvustamist. Sel aastal 40-aastaseks saanud filmil on endiselt hullumoodi fänne ning kuigi mulle pole see seeria kunagi midagi erilist pakkunud, tuleb au anda ühele kõigi aegade ikoonilisemale kurikaelale ja tema ümber ehitatud algupärasele slasherile. Kodus vaadates tüdinesin ma pisut enne lõppu ära ja jätsin hullunud Sally lihtsalt taustale karjuma, kuid kinos isegi täitsa töötas see värk. Kõvasti annavad elamusele juurde teadmised, kuidas ja millistes (kohutavates) tingimustes seda filmi tehti, kuidas Hooper näitlejaid piinas, millised pinged osaliste vahel oli, kuidas kõik haises jms. Näiteks jälitusstseen metsas Leatherface'i ja Sally vahel on ainuüksi sellepärast pingeline, et on teada, kuidas Gunnar Hansen oma maskiga eriti midagi ei näinud ning seega temast märksa aeglasemalt jooksnud Marilyn Burnsi tõepoolest (ise sellest aru saamata) mootorsaega tabas. Filmi kliimaksis näitlejaid katnud veri on osaliselt nende endi oma.
Hinne oli varem 3/10, aga kinosaalis kerkis see 6/10-ks. Jee!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Texase mootorsaemõrvad

PostitusPostitas CM-Girl » 28. Oktoober 2014, 18:45

Heh, arvasingi, et nüüd kirjutad, et hinne tõusnud vms. Oh well..vähemalt esimese vaatamise järel oli sama hinne. :irw: Eks näis mis ma siis filmist arvan kui kõik filmid nähtud. Samas ehk tõesti meeldiks film tsipa rohkem kui oleks võimalus kinos näha. Who knows.

Also,
Spoiler :
Rassu kirjutas: Näiteks jälitusstseen metsas Leatherface'i ja Sally vahel on ainuüksi sellepärast pingeline, et on teada, kuidas Gunnar Hansen oma maskiga eriti midagi ei näinud ning seega temast märksa aeglasemalt jooksnud Marilyn Burnsi tõepoolest (ise sellest aru saamata) mootorsaega tabas. Filmi kliimaksis näitlejaid katnud veri on osaliselt nende endi oma.
:shokeeritud:
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 172 külalist