Maailma Kaubanduskeskus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Maailma Kaubanduskeskus

PostitusPostitas H20H » 03. September 2006, 15:41

Maailma Kaubanduskeskus
World Trade Center

11. septembri kaunil varahommikul jättis seersant John McLoughlin (Nicolas Cage) oma naisega (Maggie Gyllenhaal) hüvasti, et minna tööle. Sel 21-aastase tööstaažiga veteranil on mõned algajad, kelle üle tuleb järelvalvet pidada, kuid päev algab rutiinselt nagu iga teinegi.
Siis juhtub midagi uskumatut: lennuk lendab ühte Maailma Kaubanduskeskuse kõrghoonesse. John ja tema alluvad kiirustavad sündmuspaika, teadmata täpselt, mis on juhtunud. Olukord võtab aga veel traagilisema pöörde, kui enne meeste saabumist, tabab Kaubanduskeskuse teist hoonet veel üks lennuk. Sündmuspaika jõudes valitseb seal täielik kaos, kuid teisi aidates jääb John oma kahe alluvaga kokkuvarisenud hoone alla lõksu, jättes nende pered raske murekoorma alla.


Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
H20H
Eliit
 
Postitusi: 164
Liitunud: 25. Jaanuar 2006, 17:58

PostitusPostitas tam » 03. September 2006, 18:03

minu arust oli liiga palju slow-motionit ja totralt juustuseid repliike.
okei, väga emotsionaalne oli ta küll jah-. aga mitte just kõige meeldivamal, vaid sellisel tüütul ja häirival viisil.
midagi muud eriti ei mäleta.
tam
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 215
Liitunud: 10. Jaanuar 2006, 11:36

PostitusPostitas V » 06. Oktoober 2006, 17:49

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

PostitusPostitas Tõnis Kaare » 25. Oktoober 2006, 13:44

Igav oli jah, vaatasin seda USAs mingite penskaritega saalis - andis natsa patriootliku feelingut juurde aga anyways muljetavaldav oli aint filmi algus - kaugelt kuuldud n-ö pauk ja siis kui lennukite varjud korra läbi lendasid - külmavarinaid tektiav. Aga üldiselt jah, mõtetult igav. 5/10
Tõnis Kaare
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 25. Oktoober 2006, 13:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 24. Jaanuar 2007, 20:08

See päev septembris tähistab USA riigi korruptsiooni täielikku tippu. Sellele lisaks, et Bush uuesti valiti presidendiks näitab, aga valija ignorantsust ja hoolimatust oma riigi tuleviku vastu. USA on mädand seestpoolt välja.

Stone aga oma filmis ei näita mingisugust poliitilist alatooni, vaid paneb rõhku just selle tragöödia emotsionaalsele poolele. Inimesed on võimelised teineteisest hoolima, nad olid selle lihtsalt unustanud. WTC ei olnud minu jaoks igav, sest ma mõistan millel see päev põhineb ja siin seda kõike lahti seletada võtaks liialt kaua aega. Ameerika rahvast peteti nagu Bush kordas seda New Orleansi uputuse ajal, abi ei tulnud kui seda vaja oli. Iraagi sõjast ma ei hakka rääkimagi. Bush ei erine mingil moel Husseinist. USAs on prioriteet number 1 - RAHA, inimelu on seal nimekirjas kuskil tagareas. Ma tunnistan ausalt, ma nutsin selle filmi ajal, vaadates kuidas need inimesed kannatasid ja mille nimel. See film ei ajanud mind igavusest haigutama, vaid vihast keema ja kurbusest nutma. WTC kui filmina ei ole tähtis, vaid need sündmused sel päeval ning kõik mis sellele on järgnenud.

Stone on kurikuulus oma slow-motioni kasutamisega ja käiates neid vanu klišeesid oma filmides, ta räägib vaatajatega selles patriootlikus keeles, sest ameeriklased muud keelt ei mõista. Vaadake kas või Stone'i Vietnami filme. Ma ei ütleks, et ta on halb lavastaja, ta on lihtsalt Oliver Stone.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 71 külalist

cron