Agent 007: Kaheksajalg

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Agent 007: Kaheksajalg

PostitusPostitas Taavi » 20. Veebruar 2005, 19:20

Agent 007: Kaheksajalg
Octopussy (1983)

Hindamatut Faberge muna enda valdusse saada üritanud Briti salaluure agent leitakse surnuna. Kahtlast surmajuhtumit uurima läinud Bond saab kiiresti kätte mitu juhtotsa, mis Nõukogude poolele viitavad. Ta leiab hämmastava seose selle muna, salakaubitsejate ning Nõukogude sõjaväe vahel. Tundub, et mässajalik Vene kindral üritab algata Kolmandat Maailmasõda.

Loe täielikku tutvustust siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Taavi » 20. Juuli 2005, 20:25

Vaatasin just selle ka ära. Minu jaoks viimane Bondi film, mis nägemata oli. Ma isegi enam ei mäleta, miks just see vaatamata jäi ...

Minu arust üks selline keskmik Bondide seas. Mind suutis see film küllaltki kõvasti ekraani külge naelutada. Üks sõber tuli tuppa ja ma alles mitu minutit hiljem panin teda tähele.
"Kaheksajalg" ei ole küll nüüd filmiajalugu muutev teos, kuid huvitav sellegi poolest. Ei tea ka täpselt kuidas see Lääne ja Venemaa vahelistele suhetele mõjus. Vaevalt seda NSVL-is näidata lubati. Näitas ta ju siiski Venemaa soove veelgi rohkem maid endale allutada. Ei usu, et kaheksakümnendatelt see enam nii oli, aga kui Ian Fleming loo kirjutas, oli asi arvatavasti teistmoodi.

Siin filmis on näha, et Moore hakkab Bondi rolli jaoks vanaks jääma. 55. aastane vanamees poole noortemate naistega omaette saarel ...
Imelikul kombel järgmises ("A View To A Kill") see nii eriti ei tundu...
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

Re: Agent 007: Kaheksajalg

PostitusPostitas brixxx » 16. Detsember 2015, 23:34

Filmi idee oli väga hea, aga minu jaoks keskenduti liiga palju kunstiväärtustele oleks võinud rohkem keskenduda kurjami Orlov (Steven Berkoffi) maade vallutamise plaanile. Hindeks 6/10.

Arvustus saab lugeda siit.

Antud filmi, lisasin 2 enda Bondi listi, mis olen blogis koostanud:
* James Bond: Paremuse järjekorras filmid - siin;
* James Bond: Parimad kurjamid - siin.

Taavi kirjutas:Siin filmis on näha, et Moore hakkab Bondi rolli jaoks vanaks jääma. 55. aastane vanamees poole noortemate naistega omaette saarel ...
Imelikul kombel järgmises ("A View To A Kill") see nii eriti ei tundu...

Siin mina tooks sarnase näite näitleja Lee Marvini kohta, et Lee Marvin mõjub suht vanana ja lausa haigena filmis "The Dirty Dozen: Next Mission" (1985), kuid Marvini viimases filmis "The Delta Force" (1986) on jälle Lee Marvin energilisem ja elavam, et mõjub kohe nooremana.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 223 külalist