Indiana Jones ja hukatuse tempel

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Indiana Jones ja hukatuse tempel

PostitusPostitas Taavi » 20. Veebruar 2005, 19:20

Indiana Jones ja hukatuse tempel
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)

Indiana Jones (Harrison Ford) on Hong Kongis sõlmimas vahetust kohalike gangsteritega. Kuid neil pole mingitki kavatsust Indianat sealt elusalt minema lasta. Lennukiga põgenedes tuleb ette sekeldusi ning ta on sunnitud lennukist koos kaaslastega lahkuma. Maandudes väiksesse külla, näitab sealne hõimupealik enda rikutud küla. Pealiku väitel on neilt varastatud võlukivid, millega läksid kaasa ka külaelanike lapsed. Juhuslikult avastab Indiana küla all oleva koopa, mis viib läbi keerdkäikude vanasse kaevandusse. Kaevandusest leiab ta orjatööks varastatud külaelanike lapsed, kuid samas satub peale ka sealses templis asuvatele ohverdamistele.

Loe täielikku tutvustust siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 03. Juuni 2005, 21:59

Tegelikult on see film võrreldes teiste Indydega sama hea. Ma pole aru veel saanud miks ma seda nii kohutavalt alahinnanud olen. Vaatasin hiljuti uuesti ja tõesti oli väga hea. Naljad olid väga hästi sisse toodud ja ei tekitanud sellist tunnet, et filmitegijad on meeleheitlikult nalja üritanud teha.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Priit » 20. Oktoober 2006, 17:30

Nonii. Filmi kohta saab ainult häid sõnu öelda. Harrison Ford teeb oma rolli IMEHÄSTI, Kate Capshaw oli enam-vähem, Jonathan Ke Quan oli ka väga hea. Eriti tegi filmi lõbusamaks ja huvitavamaks koomilisus ja ohtlikumad läbielamised. Erieffektide eest oli Oscar kindlasti õigustatud, isegi praegu ei tundu see üldsegi cheesy, võrreldes paljude teiste 80ndate filmidega. Paljud arvavad, nagu Mihkelgi, et tegu on halvema filmiga kui esimene osa. Isiklikult ei nõustuks sellega kohe üldse, kuna film oli kõvasti põnevam. Võtta kasvõi rollercoaster ride filmi lõpus, mis oli tõeliselt vägev ja ka sillaga koht + mitu mitu veel. Aitas ka Indie koomilisemaks muutmine, esimeses osas tundus ta liialt James Bondilik. Ei tasu ka unustada Short Roundi, kes oli minu arust väga lõbus tegelane. Not fun! Not fun! :D. Filmi nurjab ainult Kate Capshawi esinemine, õigemini see vingumine. On ka mõned loogikavead, näiteks Willie laskumine sinna laavasse. Ta nahk oleks vabalt ära põlenud, arvestades mis kuumus seal all on. Muusikat mainides, on tegu kindlasti paremaga kui esimeses osas (kuigi seal olid nii mõnedki head palad). On kaotatud ära see Star Wars'ilik muusika.

Kokkuvõtteks ei ole muud mainidagi, kui et tegu on väärilise vastasega esimesele osale ning isegi parem, koomilised fraasid ja palju põnevust!

8/10
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Ralf » 20. Oktoober 2006, 17:48

Priit kirjutas:Nonii. Filmi kohta saab ainult häid sõnu öelda....

Nõustun. Ei jäänud esimesele osale väga alla ja südame väljarebimise koht oli päris nasty. Poiss oli ka lahe. 8)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Priit » 20. Oktoober 2006, 17:51

Btw, tekkis küsimus, kas Indias süüakse tõesti selliseid asju nagu skarabeusid vms, ahviajusi, silmamuna suppi ja maoliha? :shokeeritud:
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas V » 20. Oktoober 2006, 19:00

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

PostitusPostitas Priit » 20. Oktoober 2006, 22:33

V kirjutas:
Priit kirjutas:Btw, tekkis küsimus, kas Indias süüakse tõesti selliseid asju nagu skarabeusid vms, ahviajusi, silmamuna suppi ja maoliha? :shokeeritud:
jaa,peale ahviaju.
mis selles nii imelikku on? see on miatsev ju.


You ruined my appetite for 2 years.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Forzelius » 21. Oktoober 2006, 13:49

Ahviaju on täitsa hea ju. Yeah! Kuid imo on maoüllatus parem...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas lostinthemist » 27. November 2006, 00:54

Väga mõnus ning hea järg esimesele osale. Olen üks neist, kelle arvates teine osa pole halvem kui esimene. Teine osa on tsipake parem. Põhjuseid on mitu : filmi teine pool on palju hoogsam ning ohtlikumate olukordadega ja samuti leidus sealt väga palju koomilisi momente.
Kate Capshaw'i tegelaskuju ei meeldinud mulle alguses üldse, sest tema vingumine käis närvidele ning ta üldse jättis ärahellitatud linnatibi mulje. Hiljem muutus ta aina sümpaatsemaks. Tema vingumine meeldis ainult tol džungli öösel. :))
Harrison Ford oli igati professionaalne ning väikepoisul polnud ka midagi viga.

8,25/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas JDF » 27. November 2006, 13:52

Mäletan et olen seda filmi varem näinud. Väga, väga hea film. Fännasin nendel aegadel meeletult Harrison Fordi, ta on ka selles filmis väga handsome. :) Samas naisega ka väga hästi lähevad kokku, nalja ka sees ja piisavalt õudust. Teisi Indiana Jonesi filme pole kahjuks näinud, kuid arvan et see ka kõige parem. :)
7,5/10
Johnny on parim lihtsalt.
JDF
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 17
Liitunud: 27. November 2006, 13:18

PostitusPostitas lostinthemist » 27. November 2006, 17:07

Priit kirjutas:On ka mõned loogikavead, näiteks Willie laskumine sinna laavasse. Ta nahk oleks vabalt ära põlenud, arvestades mis kuumus seal all on.


See koht pani mind ka mõtlema. Ning enne kui mees laskuti alla laavasse - see stseen pani ka mõtlema. Arvestades laava kuumust, peaks metall ka sulama.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

jones rokib

PostitusPostitas joakimrobin » 05. Aprill 2008, 00:49

guud muuvi!
joakimrobin
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 21. Märts 2008, 17:38

PostitusPostitas Kidd » 05. Aprill 2008, 10:23

AvP_75 kirjutas:
Priit kirjutas:On ka mõned loogikavead, näiteks Willie laskumine sinna laavasse. Ta nahk oleks vabalt ära põlenud, arvestades mis kuumus seal all on.


See koht pani mind ka mõtlema. Ning enne kui mees laskuti alla laavasse - see stseen pani ka mõtlema. Arvestades laava kuumust, peaks metall ka sulama.


Raua sulamisest on asi ikka kaugel, eeldades kõige hullemat jääb üks 500 kraadi puudu, inimestega on jah teine lugu :))
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas Forzelius » 05. Aprill 2008, 17:17

Mõtlesin ka ennem öelda, aga lootsin, et keegi ütleb veel enne mind, et raud ikka nii naljalt ei sula mitte :D
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Storm » 05. Aprill 2008, 22:39

Vot kus nali. Ma ka juba pikalt mõtlesin, et ütlen seda, aga ma ka miskipärast lootsin, et keegi äkki ütleb selle enne mind ära. Aga nüüd mõtlen, et oleks ikka võinud selle ise ära öelda :(
Legalize IT!
Storm
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 732
Liitunud: 28. Detsember 2005, 19:42
Asukoht: Tartu

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist