Amadeus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Amadeus

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:20

Amadeus
Amadeus

On aasta 1781. Antonio Salieri on keiser Joseph II edukas õukonnahelilooja. Kui Mozart saabub õukonda, mõistab Salieri ehmatusega, et jumaliku andega, mida ta endale sooviks, on õnnistatud hoopis seda lärmakat ja vallatut irvhammast. Kadedusest ajendatuna otsustab Salieri Mozarti vahendeid valimata hävitada, kas või mõrvata.

Terviklikku tutvustust loe siit.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Taavi » 01. Märts 2005, 20:25

Seda filmi nägin esmakordselt koolis muusika tunnis. Õpetaja näitas seda siis kui klassistsismi õppimise ajal Mozardi juures olime. See oli parim tund, kus ma eales käind olen.
Tõesti üliülihea film. Ei saaks mainimata jätta muidugi kaheksat Oscarit ning IMDB-s väga kõrget kohta (esisajas oli kindlasti). Väärib vaatamist. ;)
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Tyrkiis » 19. Jaanuar 2006, 22:11

Heh ma nägin seda ka muusikatunni ajal :) . Pole küll algusest lõpuni näinud, aga tundus tegelikult päris hea. See viis kuidas Mozart naerab on päris hea hahahahhaa :lol:
Have you ever heard the story about the little engine that could?
Kasutaja avatar
Tyrkiis
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 94
Liitunud: 14. Detsember 2005, 19:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 19. Jaanuar 2006, 23:11

Minagi nägin seda hiljuti muusika tunnis, aga polnud üldse huvitav vaadata, sest õpetaja rääkis iga detailini ära, mis filmis toimub. Tegelikult oli tegu väga hea filmiga, aga õpetaja rikkus hea filmielamuse ära.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Fletcher » 19. Jaanuar 2006, 23:46

Mehed mis koolis te käite? Me vaatasime ka muusika tunnis! Tallinna Inglise Kolledž siinpool.

Aga film tundus hea. Niipalju, kui vaatasime.
Pilt
Kasutaja avatar
Fletcher
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 297
Liitunud: 07. August 2005, 03:28
Asukoht: Mätta all

PostitusPostitas Cochrane » 19. Veebruar 2006, 19:24

Tõesti suurepärane film, kestis ligemale kolm tundi, aga igav ei hakanud kordagi. Muusika ja film oli ühendatud meistritööks, mida isegi minusugune muusikavõhik (eriti kui teemaks tolleaegsed heliteosed) igati nautis.
Täpsustaksin siis veel, et vaatasin Directors Cut versiooni. Originaal on umbes 20 minutit lühem.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 06. Mai 2006, 18:07

Mina isegi olen näinud ainult Director`s Cut versiooni ja see film oli tõesti suurepärane; oli komöödiat, draamat, muusikat; näitlejatööd olid head ja see kõik, mis toimus ekraanil, tundus tõesti ühtse tervikuna. Unustamatu filmielamus igal juhul!

10/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Edvard » 28. Juuli 2006, 14:07

Meile näidati seda kunagi poistekooris, siis jättis küll sügava mulje, aga ma unustasin selle ära. Nüüd vaatasin uuesti ära ja see on üks mu lemmikfilme. Tänu sellele filmile hakkasin ma töeliselt hindama klassikalist muusikat ja eelköige Mozartit.
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas elza » 03. September 2006, 14:34

muusika oligi Mozarti elu ... ta elas muusikale ... ja ta looming on vörratu ... filmis kölab vaid osake sellest ... aga väga väga hea film ... vöiks olla muusikatunnis kohustuslik köigile ...
Kasutaja avatar
elza
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 28
Liitunud: 02. September 2006, 19:32

PostitusPostitas tam » 03. September 2006, 18:09

ka meiegi vaatasime seda kunagi muusikutunnis. heh. siuke tore projekt siis.
eino. film oli väga hea ju ometi.
mäletan, et me klass tegi nädal aega seda totrat naermist järgi :D
tam
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 215
Liitunud: 10. Jaanuar 2006, 11:36

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 04. September 2006, 10:43

see on püsivalt mu aegade top 10s . Amadeus on lihtsalt suurepärane film. ma nägin seda juba 10 aastaselt.... hih. ma vaatasin kunagi Viimast keisrit ja Amadeust ühel päeval, ja siis otsustasin et Amadeus meeldib mulle rohkem kui Viimane keiser.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas Zinera » 19. Juuni 2011, 19:58

8/10

Film, mis jutustab, kuidas Mozarti teosed sündisid, geniaalne helilooja ikkagi. Nagu igal geeniusel, olid ka temal väiksed vead, see naer oli tõesti suht haiglane, lisaks välimus jms.
Antonio Salieri elu oleks võinud veelgi rohkem vaatajani tuua, kuid nende saatused olid Mozartiga nii seotud, et leppisin ka sellise looga.
Hästi pikk film, kuid täis vapustavalt häid teoseid, meeldis väga.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist

cron