Allikas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Allikas

PostitusPostitas Priit » 26. Juuli 2006, 18:42

Allikas
The Fountain

Allikas" on film mehest, kes suundub milleeniumipikkusele odüsseiale, et päästa oma kallim.

Tema eepiline seiklus algab 16. sajandi Hispaanias, kus konkistadoor Tomas Creo (Hugh Jackman) alustab oma otsingut, et leida "Elu Puu". Legend jutustab, et "Elu Puu" annab igavese elu isikule, kes joob tema mahla.

Tänapäev. Tommy Creo on teadlane, kes üritab leida ravimit vähile, mis aegsasti kustutab tema naise (Rachel Weisz) eluküünalt.

26. sajand. Tom hakkab lõpuks mõistma saladusi, mis on teda neelanud rohkem kui sajand.

Täielikku tutvustust loe siit.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Mihkel » 29. Märts 2007, 20:52

Alguses suhtusin filmi väga skeptiliselt, aga kui sõbrad mind kinno vedasid pidin sellega rahule jääma. Väga mõnus muusika oli. 8/10
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Hülss » 17. Aprill 2007, 05:36

Ütleks, et Allikas on ideaalne armastusfilm. Armastus, mis kestab igavesti, läbi aastasadade. Film jutustab ennast lahti läbi kolme paralleelse loo, mis komplementeerivad üksteist ning moodustavad suurepärase harmoonia. Seda on mõnus vaadata. Isiklikult oli mul teda kergem vaadata kui Aronofsky kahte eelmist filmi, Pi'd ja Requiem for a Dream'i. Filmi muusika on loodud Clint Mansell'i poolt, kes kirjutas muusikat ka eelnimetatud filmidele. Mansell teeb Fountaniga minu meelest oma karjääri seni parima etteaste, filmi soundtrack tõmbas mind endasse, ma ei oska muud moodi seda seletada.

Kolm lugu, mis põimuvad teineteisega, tuuakse vaataja ette läbi hingematva visuaalse stiili koos suurepärase muusikaga, mis viib filmi järgmisele tasemele. The Fountain räägib surmast, armastusest ja vaimsusest, saades inspiratsiooni maiade kultuurist ning piiblist.

The Fountain
8/10
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Milenko » 30. Aprill 2007, 11:34

V2ga teistsugune film, vahest sellep2rast, et ma eriti selliseid filme ei vaata, aga sellegipoolest j2in v2ga rahule. Kindlasti vaatan teist korda veel, sest m6ni koht j2i natuke arusaamatuks. Visuaalselt h2sti tehtud, eriti meeldisid t2hed mis sadasid nagu vihm vms. Ja nendest 3 maailmast meeldis k6ige rohkem see kus olid: puu, mees, t2hed. Naistele peaks see film kyll peale minema ;)
Kasutaja avatar
Milenko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 626
Liitunud: 28. Juuli 2006, 01:45

PostitusPostitas suslike » 30. Aprill 2007, 16:33

Kohe, kui see film välja tuli tahtsin ma seda vaadata. Kahjuks lükkus see edasi, aga nüüd siis vaatasin ära. Ka minu jaoks oli see midagi uut. Alguses, ei saanud ma aru, et see kolmas lugu oli kosmonaudist :D Aga, ikkagi filmil oli kaasa kiskuv sisu, loomulikult head näitlejad ja väga hea tegevuse kajasatamine.
Igati meeldis.
"Remember, remember, the fifth of November, gunpowder treason and plot. I see no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."
Kasutaja avatar
suslike
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 89
Liitunud: 12. Oktoober 2006, 20:41
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hau » 26. Detsember 2007, 20:36

Alustuseks ütlen ma ära, et see on üks mu lemmik filme. Ükski film pole minu sees nii palju kasvanud nii lühikese ajaga. Ma olen seda praeguseks näinud neli korda (alustades veebruarist). Tehnilisel ja kunstilisel poolel ning näitlemisel ja lavastamisel ei hakka ma peatumagi. Kirjutan lihtsalt kuidas ma sisust aru saan (kui kunagi peaks meelest minema, siis on siit hea meelde tuletada).
Lühidalt: Esimene lugu ehk 16. sajandi Hispaania kuni hetkeni mil Tomas kohtub Lord of Xibalbaga on Izzi kirjutatud raamat. Kaasaeg ehk Tomi ja Izzi elu on see, mis on filmis päriselt. Tulevik (udukogu poole rändav Tommy ja ta puu) ja Hispaania loo lõpp alates hetkest, kui Lord näeb hõljuvat tuleviku Tommyt, on Tomi kirjutatud lõpp Izzi raamatule. Teiste sõnadega: viimased ~15 minutit filmist on Tomi kirjutatud raamatu lõpp (va stseen, kus Tom istutab puuseemne Izzi hauale).

Makes sense to me. Perfektne film. Mõne selgitava stseeni lisamine oleks selle filmi rikkunud, aga õnneks Aronofsky on piisavalt julge ja andeks, et ta jättis selgitamata.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 25. November 2008, 21:29

Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 24. Jaanuar 2010, 20:49

Film on (väga) hea, aga minu arvates päris kindlalt Aronosky halvim. Sisuline külg jäi veidi nõrgaks, aga Aronofsky on rääkinud director's cut'i plaanidest, mis ilmselt seda parandaks. Filmi tugevus on kindlasti audio-visuaalne pool. Suurepärane filmimuusika ning vapustavalt ilusad eriefektid.

Criterion võiks selle üles korjata ja korraliku versiooni välja anda. Tean, et Aronofsky ise tahab seda, sest m*nnikari Warneris ei tahtnud DVD'le/Blu-ray'le isegi audiokommentaari lisada, rääkimata muust lisamaterjalist.

8/10
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Ralf » 25. Jaanuar 2010, 18:15

Film oli kõike muud kui see mida oodata julgesin, ehk siis paljude inimeste arvamuse põhjal (väga) hea ja mõtlemapanev. Jättis tõesti külmaks. Film ise räägib kokkuvõtlikult lähedase inimese surmaga leppimisest. hau välja toodud interpretatsioon on küllaltki legitiimne, kuid ei pea IMDb'st mõne teooria arutluse lugemisel üleliia vett. Tõtt-öelda mind väga ei huvitanudki, mis seal siis õieti juhtus. Filmi valmimine võttis kuus-seitse aastat ja mis ma sain? Habemikust Wolverine üritab elupuud leida ja joob puu seest hapukoort ja muutub lilleks.

3/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas rauls » 07. Veebruar 2010, 19:03

Tegu on äärmiselt omapärase filmiga, aga Darren Aronofsky teebki selliseid. Lugu iseenest väga ei köitnud mind, aga ülihalb ka ei olnud. Alguses oli küll WTF ilme näol ja ma ei saanud teemale õieti pihta. Aegamööda selgines asjalugu ja ma hakkasin taipama, mis toimub. Iseasi on see, kuidas toimuvat täpsemalt lahti mõtestada endale. Loomulikult on sellisel fantaasialool tõlgendamisruumi küllaga ja igaüks saab loost mingil määral omamoodi aru. Peamine, mis lummas, oli muidugi visuaalne vaatemäng. Kunstiliselt on film tõesti tipptase. Kaunis muusika aitas ka palju kaasa, et asi oleks nauditav. Lõppkokkuvõttes mitte eriti paeluv story suurt ei häirinudki. Küll on kahju, et ei juhtunud filmi kinos nägema.

Darren Aronofsky on kaasaja üks huvitavamaid lavastajaid. "Black Swan" kuulub kindlasti minu käesoleva aasta oodatuimate fimide nimekirja.

8/10

Ralf kirjutas: Habemikust Wolverine üritab elupuud leida ja joob puu seest hapukoort ja muutub lilleks.
Kurat, kuidas ma naersin selle lühikokkuvõtte üle :D :D
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Allikas

PostitusPostitas Gang-pae » 17. Veebruar 2014, 03:56

Darren Aronofsky’s commentary (mp3, ac3)

http://www.weisbrodimaging.com/blog/201 ... -download/
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

Re: Allikas

PostitusPostitas eerik » 17. Veebruar 2014, 19:04

Pff... miks need failid nii mõttetult suured on, kui Aronofsky enda jagatud fail on 63,7 MB suur mp3 @ 96kbps?

"Ametlik" torrent: http://thepiratebay.se/torrent/3812080/
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Allikas

PostitusPostitas Gang-pae » 17. Veebruar 2014, 19:45

320 kbps
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

Re: Allikas

PostitusPostitas Loop » 19. Veebruar 2014, 20:31

kuulub vist läbiaegade kõige pasemate filmide top 10nesse mis ma näind olen :)
selline piinlik venimine ja piinlikust valmistav sosistamine , piinlikute nägude tegemine , piinlik üksteise vahtimine , stoory oli liiga loll ja uskumatu ja piinlik , ma vist lihtsalt ei ole nii diip sellise asja jaox .
ei päästnud seda filmi minujaoks ei aronofsky ega ka kõvad näitlejad

1!!!!
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist

cron