Schindleri nimekiri

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Schindleri nimekiri

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:20

Schindleri nimekiri
Schindler's List (1993)

Tõestisündinud lool põhinev film, mis räägib Oskar Schindleri, ahne ja jõuka saksa ärimehe, tegudest Teise maailmasõja vältel. Ta suutis päästa üle 1100 juudi surmast gaasikambris ja märkis nad kõik üles enda koostatud nimekirja.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas siimukas » 20. Aprill 2005, 21:51

väga hea film võttis pisara silma vaadake kindlasti soovitan kuigi õudne on ka
van damme ruulib täiega

mees sa ei tea kui kiiresti ma lÃļÃļn
siimukas
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 15
Liitunud: 20. Aprill 2005, 21:25
Asukoht: kuresaare

PostitusPostitas Mihkel » 09. Juuni 2005, 12:06

Minuarust on see üks maailma paremaid filme. On kõiki auhindu ja Oscareid väärt.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Monk » 14. Juuni 2005, 18:22

Üks äraütlemata hää film on see. Minu arvates üks Spielbergi kolmest parimast teosest.
Kasutaja avatar
Monk
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 267
Liitunud: 02. Juuni 2005, 15:12
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas Forzelius » 18. Juuni 2005, 15:57

olen nõus eelmistega
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas sh-nc » 08. August 2005, 20:11

:? ei ole n2id, aga r22gitakse, et hea film...
sh-nc
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 11
Liitunud: 08. Juuli 2005, 17:29

PostitusPostitas verontsike » 27. Veebruar 2006, 23:23

See on tõesti hea ja väärt oskareid film :)
verontsike
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 10
Liitunud: 27. Veebruar 2006, 22:52

PostitusPostitas vedru » 14. Märts 2006, 19:44

filmi kvaliteet annab natuke soovida + film tõesti venib ja venib, kuid story on hea ja äärmiselt huvitav 5/10
vedru
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 12. Märts 2006, 17:14
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Nestonia » 14. Märts 2006, 20:39

Olen vist ainus kes seda filmi ei kiida.
Nestonia
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 320
Liitunud: 24. Juuli 2005, 00:05

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 06. Juuli 2006, 15:00

Midagi, mis tõeliselt paelus mind teleka ette. See film on minu meele järgi superfilm, aga samas ei leia ma selle kirjeldamiseks sõnu. See on niivõrd erinev teistest Spielbergi filmidest, mida olen näinud ja midagi, mis nii võimsalt kajastaks Teise maailmasõja õudusi, pole ma varem näinud. Liam Neeson, Ralph Fiennes tegid elu parimad osatäitmised, Ben Kingsley oli samuti väga hea. Film on oma Oscareid ja auhindu väärt ja filmi lõpp läks tõsiselt südamesse. See oli tõeliselt liigutav muutus, mille Schindler (Liam Neeson) filmi käigus läbi tegi ning oli tõesti vapustavalt esindatud Neesoni viimaste sõnadega ja näoilmetega filmi lõpus. Ja otse loomulikult on unustamatu ka John Williamsi muusika, tõeliselt hingemattev.
"Schindleri nimekiri" on üks nendest filmidest, mida tõesti peab elu jooksul nägema!

Kindlasti Spielbergi parim film ja üks parimaid filme, mida ma elu jooksul olen näinud!

10/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Forzelius » 02. November 2006, 17:06

Täna sain ka siis mahti seda filmi vaadata, olgugi, et see oli kapi peal juba 2 kuud.
Filmist:
Super! Alguses venis natuke, kuid pikapeale hakkas juba sisu arenema. Ülihea osatäitmine Ralph Fiennesilt ja ka Liam Neesonilt. Väga realistlikult tehtud. Need mahalaskmisstseenid kasvõi. Samuti hea osatäitmine Ben Kingsley'lt. Selline vaikne, ütleb ainult siis, kui kästakse.
Mis minu tuju aga rikkus oli see, et vahetult (umb.4 min) enne seda kui pead plaadi teistpidi pöörama, hakkas jupsima, nii, et ei tea mis juhtus alates sellest hetkest kui neil voolik otsa lõppes, et juute kasta kuni selleni, kus nad neid laipu massiliselt põletasid, nii, et kui keegi viitsib seletada, oleks tänulik.
Lõpp oli ka meeldivalt teostatud.

Ülihea film kokkuvõttes 10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Sepateus » 03. November 2006, 14:05

siimukas kirjutas:väga hea film võttis pisara silma vaadake kindlasti soovitan kuigi õudne on ka

Sõda ongi üks hirmus asi. Alates I Maailmasõjast, kus võeti kasutusele tankid ning kasutati esimest korda keemiarelva.
vedru kirjutas:filmi kvaliteet annab natuke soovida + film tõesti venib ja venib, kuid story on hea ja äärmiselt huvitav 5/10

Mis filmi kvaliteedil viga on? Minu arust ei veni film üldsegi. Kui tunda natukenegi teise maailmasõja ajalugu siis on seda filmi päris hea vaadata.
Kindlasti on filmi õnnestumises suur osa Spielbergil, kuid antud filmi puhul ei huvitanud mind näitlejad ja lavastaja vaid ainult sisu.
Forzale soovitan kuskilt uus film hankida, sest ümberjutustamine pole pooltki nii väärtuslik kui vaatamine.
Ainult häiris natukene härdameelne lõpuosa.
Kokkuvõtteks väga hea film 10/10, kes pole näinud sellele soovitan kindlasti vaadata.
si vis pacem para bellum
Kasutaja avatar
Sepateus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 221
Liitunud: 15. September 2006, 20:22
Asukoht: tartu

PostitusPostitas Forzelius » 03. November 2006, 16:33

Kamoon, päris ostan uut filmi, sellepärast, et neli minutit kaduma läks..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Sepateus » 05. November 2006, 13:42

Forza kirjutas:Kamoon, päris ostan uut filmi, sellepärast, et neli minutit kaduma läks..

No, mis sa siis nutad selle 4 minuti pärast. Ega sa siis ostma ei pea. Äkki on mõnel sõbral ka olemas. Peale selle võib sellist head filmi ka mitu korda vaadata!
si vis pacem para bellum
Kasutaja avatar
Sepateus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 221
Liitunud: 15. September 2006, 20:22
Asukoht: tartu

PostitusPostitas hau » 01. Jaanuar 2008, 21:12

Spielberg on ikka hämmastav kuju. Mees võib teha ühel hetkel mastaapseid kassahitte ja sõrmenipsu peale teha kohe ühe filmi juutides, mis kukub välja maailma ühe parima filmina. Suur lugu suure südamega mehest nõuab ka pikka aega ja juhuslikult see film juhtub olema üks maailma pikeimaid meinstriim filme, isegi LOTR extended editionid ei ole nii pikad (kuigi ROTK on 3 ja pool tundi siis pool tundi on sellest tiitrid). Mustvalge ja käsikaamera kasutamine annab väga dokumentaalse ilme. Ben Kingsley ja Liam Neesoni osatäitmised on väga head, aga eriti meeldis mulle Ralph Fiennesi Amon Goeth, kes meenutas nagu mingisugust kurja action filmi villainit, aga mitte juustuselt vaid ta oli väga ehtne. Näiteks stseenid, kus ta oma rõdult tulistas all töid tegevaid juute oli väga hull. Siin filmis on palju klassikaliselt häid stseene, aga üks mu lemmikuid on stseen, kui Amon viib vabrikust ühe hingede valmistaja välja, et ta maha lasta, aga ta relv ei tööta. Uskumatult võimas.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 62 külalist