Laskumine

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Ralf » 16. Jaanuar 2008, 01:45

Spoiler :
Gamma14: Kõik sõltub enda arvamusest ja sellest, kas vaatad USA versiooni (mis lõpeb Sarah' oksendamisega teepervel) või UK versiooni (Sarah on tagasi koopas ja crawlerid liiguvad talle lähemale) - mina näiteks oman viimast ja usun, et Sarah tappis ise kõik oma kaaslased ning kujutas klaustrofoobia / leinavaludest põhjustatud stressi tõttu elukaid ette. Miks ma nii arvan? See muudab filmi psühholoogilisemaks ja arvan, et seda külge tuleks tänapäeva õudusfilmides täiustada.


Neil Marshalli "Dog Soldiers" on tõepoolest vägev, ja tal tuleb peagi välja uus film, mis kannab pealkirja "Doomsday". ;-)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Garli » 06. Juuni 2009, 02:20

Mulle meeldis. Selline laheda atmosfääriga seiklusõudukas, kust ei puudunud heas koguses verd. hea filmimiskoht. Selline kitsas, tume, abitu. Klaustrofoobiline, nagu juba eespool öeldi.
Koletised olid lahedad. Võib öelda, et ainsaks häirivaks faktoriks oli liigselt veniv algus, mis mõne kannatamatu venna sunniks filmi äkki üldse kinni panema.
Aga muidu vingevinge film.

7/10
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Laskumine

PostitusPostitas kerlitu23 » 14. Jaanuar 2012, 15:37

Superhea film!
Kasutaja avatar
kerlitu23
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 08. Juuli 2010, 12:38

Re: Laskumine

PostitusPostitas Forzelius » 03. Veebruar 2014, 05:25

Ma arvan ka, et selle filmi arvustamine nõuab kõigepealt arusaama, millist versiooni uskuda, et on see kõige tõelisem. Kuna eksisteerib 2 erinevat cuti ja säärane asi
Spoiler :
Director Marshall said on the Region 2 DVD commentary that it was possible that she went slightly insane in the darkness of the cave (a 'descent into madness') and imagined the crawlers and killed her friends. He also has said on the cast's commentary that he filmed but cut out a shot of a silhouetted crawler at the end of the hospital corridor during Sarah's nightmare sequence (when she is running through the halls) to plant the idea that the crawlers were merely figments of her imagination. This has given weight to the interpretation that Sarah, not the crawlers, killed her friends.
siis kaldun arvama, et pigem see. Ja mulle meeldib ka selline variant rohkem. Sest olgem ausad, tibake ebaloogilisi kohti (inb4 miks loogikat otsida üldse, eks) oli, kui arvata, et asi läks rohkem traditsioonilisemat moodi. Esiteks, mis on tõenäosused, et sääraste jubetistega kokku puutudes kari naisi üldse korraga nii badassiks muutub. Täiesti võõras kohas, uudse ohuga kokku puutudes. Ole sa nii hea grupijuht või kaljuronija, aga sügavalt kahtlen, et sellised alalhoiuinstinktid välja lööksid. Erandi teen Sarah puhul, kuigi isegi tema oli kohati liiga Ripley. Ja see ei ole selle mõttega öeldud, et see oleks mu vaatamiskogemust vähendanud, sest säärase mõttelaadiga ei saakski vaadata selliseid filme, aga kui midagi ebausutavat üldse säärase ebausutava süžeega loost otsida, siis oleks see see.
Väga polnud alguses sellega ka rahul, et ainult naistepunt oli. Eriti, kuna kõik olid tundmatud, raske oli aru saada, kes on kes. Ja see maksis ka kätte, kuna ma ei seostanud alguses üldse ära seda, et
Spoiler :
too Paul aitas esmalt veest välja Juno, mitte oma naise ja et ta sõidu ajal tema pärast distracted oli vms. Sellepärast olin algselt lõpus pettunud ka selles, et Sarah tegelast liigselt heroiseeriti, kuna ta polnud otseselt väärivam või parem teistest tegelastest ja ainult afäär pole ka põhjus miks teisele kirka põlve lüüa. Aga vaadates, et tagantjärgi Sarah mõtles selle peale, et Juno tõttu see autoõnnetus üldse juhtus, tundub täitsa loogiline. Kui poleks imdb'd, ei oleks arugi saanud sellisest nišist. Vot siis.
Mitte, et ma oleks eelistanud tuntumaid nägusid. Ei, täiesti kontvõõrad töötasid selles mõttes hästi, et ei hakanud otseselt kellelegi kaasa elama, vaid jälgisid grupi üleüldisi tegemisi.
Kiiduväärt oli aga atmosfäär. Mulle meeldis, kuidas pinget ehitati mõnusalt ja ei loodetud liigselt odavate "vaatan vasakule-sittagi pole-vaatan paremale-sittagi pole-tähendab et võin nüüd jälle vasakule vaa-ohshit" kitšide peale. Ekvivalentne maa peal toimuvates õudukates vannitoa peegelkapi avamise-sulgemisega. Ei. Siin oli väääga asine pinge kerimine. Mõnusad värvid samuti. Esmapilgul olin kuidagi skeptiline kui kogu see rafting-stseen oli, kinematograafia suhtes, aga shit, äge oli. Punane värv oli eriti vinge.
Spoiler :
Kollid ise olid ägedad. Esmakokkupuutest kuni massipealetungideni. Väga coolid. Kõige creepym oli mu arust siiski see, kui Sarah läks tolle lapse "karjet" kuuldes seda uurima, ja tagataustal oli näha, kuidas mingi siluett liikus ja maha istuma jäi vms. Mitte ajada segamini selle esmanägemisega, kus taskulambivalgel see tüüp kauguses on (mis oli ka rõvedalt hirmus). See oli mu jaoks palju õudsem kui enamik clashe terve filmi vältel.
Pani mind kui vaatajat tundma, et oled ka justkui üks nendest ränduritest ja põgeneda pole kuhugi. Ring tõmmati väga ilusti pidevalt koomale.
Aa, ja see esimene kitsustest läbiroomamine andis mulle väga rõveda klaustrofoobia tunde. Alati olnud säärastes hanereas roomamise-stseenide puhul vastik nihelus sees, seekord ei erinenud sellest.

Eks ma rohkem usun ikka midagi kahe versiooni vahepeale, aga meeldejääv vaatamine oli. Atmosfäär tõsiselt 10/10. Pole üldse õudusfilmide fänn või midagi, aga selliseid tükke vaataks hea meelega. Oluliselt parem elamus kui mõni suvaline gorefest või samaraterror. Vastik, põnev, hea, jube.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Laskumine

PostitusPostitas Rasmus » 20. Oktoober 2014, 21:38

Alguses läks tempo peale saamiseks niivõrd kaua aega, et keskkohast umbes 15 minutit filmi läks minust keskendumisvõime kadumise tõttu täiesti mööda. Hiljem sain õnneks jälle reele tagasi. Tegelastel ei teinud vahet kuni lõpuni, aga eeldan, et
Spoiler :
ellu jäi see neiu, kes filmi alguses autoõnnetusse sattus.
Crawlerid olid ilgelt ägedad ja suutsid mind korduvalt ehmatada. Hakkasin mõtlema, et miks selliseid elukaid päriselt ei võiks eksisteerida - ülesehituselt ei olnud nad ju midagi väga ulmelist ega üleloomulikku.

Pilt

7/10

#octoberhorrorchallenge
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 79 külalist