Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

PostitusPostitas fonx » 05. Märts 2006, 19:16

Das Boot: Ühe allveelaeva lugu
Das Boot

Saksa allveelaev U96 asub missioonile, et anda oma panus Inglise laevastiku hävitamisele. Noor ja kogenenud sõjaväereporter Werner on pardal, et toimuvast kirjutada. Kui missioon ebaõnnestub ja laev pommitamises viga saab, jääb meeskond koos laevaga merepõhja lõksu...

Täielikku tutvustust loe siit.
fonx
Registreerimata kasutaja
Registreerimata kasutaja
 

PostitusPostitas Robert » 05. Märts 2006, 22:24

Peaks selle filmi ära vaatama. Läbi aegade üks parimaid sõjafilme ja tundub päris lahe olevat.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas fonx » 06. Märts 2006, 14:28

Minu isiklik arvamus on, et see on mu lemmikfilm :D, soovitan kõigile aktsioni ja allveelaeva fännidele. (PS: isegi dramaatikuid ei jäta see tühjaks) Film tehti 1981. aastal, kuid hiljuti lisas resisöör juurde ligi tund lisamaterjali (kestvus: 200 min.)
fonx
Registreerimata kasutaja
Registreerimata kasutaja
 

Re: Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

PostitusPostitas Defexer » 19. Mai 2012, 22:53

Võtsin 149 minutilise ette ja peab tõdema, et film oli tõesti hea. Mida edasi läks seda rohkem pinget ka üles krutiti. Ma nüüd ei oska öelda, kas oleks olnud mõtekam mini seriaal ette võtta või mitte ja kas jäi midagi tähtsat selletõttu nägemata või mitte.
Igaljuhul dramaatilisse filmi oli ka kohati mõnusat huumorit lisatud, alustades Kapten Thomseniga, kes oli drunk as hell.
Pilt

Spoiler :
Millegipärast ma olin üsna kindel, et nad ei pääse sealt ja lähevad koos meeskonnaga põhja kuid vähemalt ei olnud täielik happy ending.

8/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

PostitusPostitas Rasmus » 20. Mai 2012, 22:45

Vaatasin 209 minuti pikkust director's cuti. Igav igal juhul ei hakanud. 9/10.
Spoiler :
Lõpp meenutas filmi "Nimed marmortahvlil", kus algul tundub nagu oleks pääsetud, kuid siis kõik ära tapetakse.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

PostitusPostitas Soprano » 20. Mai 2012, 22:57

Ja ma trumpan teid mõlemaid üle ehk 293 minutit ja 10/10.
Spoiler :
ALARM


Huvitav oleks võrreda neid versioone. Näiteks, kas teil tehti ka neid nalju?
Spoiler :
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

PostitusPostitas Defexer » 20. Mai 2012, 23:52

1, 2, 4 puuduvad kuid kolmas oli täitsa olemas. :)
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

PostitusPostitas Trash » 21. Mai 2012, 23:47

Vaatan, et raamatu saate ka kena hinnaga. Soovitan teil lugeda!

http://www.apollo.ee/das-boot.html
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

Re: Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

PostitusPostitas Ronet » 22. Mai 2012, 08:35

DAS EPIC! Vaatasin samuti 293m varianti ja ei pidanud pettuma.
Tegin enamvähem samad screenshotid mis Soprano, seega ei hakka neid uuesti jagama.
Das Boot'i muusika on mulle alati meeldinud ja selline parajalt kasvavas tempos score oli kuradi võimas!
Thomsen oli hea sissejuhatus filmile. Mees omas kõik oma vähesed stseenid ära.. Super kuju. : )

10/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Das Boot: Ühe allveelaeva lugu

PostitusPostitas Forzelius » 21. Juuli 2013, 23:43

Vaatasin kah siis director's cuti, mitte miniseriaali. Selle võiks ka kunagi ette võtta, sest meeldis väga. Üks probleem, mis mind kohe alguses pani mõtlema:
Spoiler :
kuidas sa tapad ära tegelasi, kes on kõik ühes väikeses ruumis koos. Saab tappa kas kõik või mitte kedagi (mitte arvestades haiguseid, enesetappe vms). Seetõttu olingi veidi põnevil, kuidas Petersen selle lahendab, kuna asjaolu, et keegi surma peab saama, on II MS puhul päris ilmne. Päris andekas vaataja õrritamine käis lõpus ikka. Arvasin, et tehakse seal Gibraltaril, filmi epicuim stseen muidu, neile ots peale, siis põhja, siis põhjast välja ja alles faking kodusadamas uppus laev ära. Sain üllatuda küll, nii et success. Also, pole vist kunagi üheski filmis natside poolt rohkem olnud, kuigi siin olid ka muidugi mingid poolkõvaga natsid nagu enamik sõjalõpu mitteustavad sakslased. Kuigi imelik oli see, et tegevus toimus aastal 1941, kui Saksamaa polnud veel sõda kaotamas.


Igatahes, jäin enam kui rahule. Vinge epic nii tehnilistes kategooriates kui loo enda poolest. Oleks arvanud, et 3,5 tunni jooksul hakkab ühe allveelaeva tegemisi jälgides igav, kuid ei.

9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 97 külalist

cron