Tulnukas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Ronet » 24. Märts 2011, 17:50

Vaatasin siis Alien'i üle päris pika aja.
Pingeline, hea cast (v.a. see teine naine, Lambert). Yaphet Kotto ftw!

Alien on ajale hästi vastu pidanud.
8/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

PostitusPostitas Ralf » 24. Märts 2011, 20:53

Huvitav on teada, et tehniliselt tulnukas vägistas Lamberti ära - asitõendid: a) Lambertil oli filmi dialoogi järgides Kane'iga seksuaalsuhe ja chestburster tuli Kane'ist, b) no oleme ausad... see, mida tulnukas sabaga tegi, oli põhimõtteliselt tema paljakskoorimine.

Kahju, et tegevust ennast õieti näha ei saanud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re:

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 01. August 2011, 13:41

Level kirjutas:Vaatasin siis Alien'i üle päris pika aja.
Pingeline, hea cast (v.a. see teine naine, Lambert). Yaphet Kotto ftw!

Alien on ajale hästi vastu pidanud.
8/10

Sama + Ian Holm. (Y)
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Tulnukas

PostitusPostitas Zinera » 01. August 2011, 17:35

8/10

Klassika. Midagi rohkemat kui tavaline ulmekas..
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Tulnukas

PostitusPostitas Sten » 06. August 2011, 00:00

See film paneb alati mind tahtma üks kena habe kasvatada
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Tulnukas

PostitusPostitas Zinera » 26. Juuli 2012, 08:47

Oli vaja uuesti vaadata..viimased nädalad näen unes ainult tulnukaid, saaks omad filmid juba teha... (N)
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Tulnukas

PostitusPostitas brixxx » 31. Jaanuar 2013, 13:07

Eelmise aasta Ridley Scotti film 'Prometheus' on suhteliselt koopia 'Alien'ist. Mulle ei meeldinud eriti kumbki film, kuigi veidige huvitavam oli siiski 'Alien'.

Ei saa aru miks Ridley Scott nimetatakse kultus lavastajaks, 'Alien' küll midagi erilist ei ole, palju huvitavamad on sellised filmid nagu 'Sphere', 'Event Horizon' ja 'Pandorum'.

Millegi tõttu ei meeldinud eriti noorena John Hurt, võibolla vaatan tulevikus mõne selle aja filmi veel, kus John Hurt mängib, siis oskan John Hurti selles vanuses objektiivsemalt hinnata. John Hurt kuulub ka selliste näitlejate hulka, kes näevad ka 49.aastaselt välja kui 30.aastased, selletõttu mulle ilmselt meeldivadki rohkem 50+ vanused näitlejad, nad on rohkem mehelikud. Naisnäitlejatel eriti vahet ei ole, kuigi 40+ vanused on veidi huvitavam vaadata. 'Alien' filmi vaadates jäi mulje, et John Hurt ei näidelnud sel ajal väga usutavalt ja hästi. Veidige imelik roll oli tal ka.

Sigourney Weaver on koguaeg ühesugune. Sigourney Weaver ja Susan Saradon on minu meelest naisnäitlejad, kes mängivad igal pool.

'Alien' filmist on raske tuua välja lemmiktegelast, sest imelik film oli, aga veidige huvitavam teistest tegelastest oli Tom Skeritt tegelaskuju.

Mina sellest aru ei saa, miks seda filmi nii hirmsasti kiidetakse, võibolla on see sama teema, mis 'Pulp Fictioniga', et sel ajal oli 'Alien' originaal sisu. 'Pulp Fictioni' sisu saaks veel praegu originaal sisuks nimetada, aga 'Alien' küll erilise originaal sisuga ei paista silma.

Hindeks annaks 4/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnukas

PostitusPostitas LiveForThis » 31. Jaanuar 2013, 13:38

Kui paigutada "Alien" õigesse konteksti ja seda selle järgi hinnata, siis see teebki filmist igati õigustatud kultusfilmi.

Ongi kõik.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnukas

PostitusPostitas brixxx » 31. Jaanuar 2013, 15:17

LiveForThis kirjutas:Kui paigutada "Alien" õigesse konteksti ja seda selle järgi hinnata, siis see teebki filmist igati õigustatud kultusfilmi.

Ongi kõik.

OKEI, siis umbes sama teema kui 'Pulp Fictioniga'. Ma ei saa öelda, et mulle kõik kultusfilmid ja väga kõrgelt hinnatud filmid ei meeldi, aga üldjuhul kipub ikka nii olema, et ma ei saa aru, miks neid nii hirmsasti kiidetakse.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnukas

PostitusPostitas Spellbound » 31. Jaanuar 2013, 18:29

Sest mõni film polegi kohe suurepärane. Kasvad veidi ja siis avastad SELLE, mis teeb ühe filmi suurepäraseks. Ja see "see" pole kõikide nähtud filmide üksteisega võrdlemine.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnukas

PostitusPostitas brixxx » 01. Veebruar 2013, 10:50

Spellbound kirjutas:Sest mõni film polegi kohe suurepärane. Kasvad veidi ja siis avastad SELLE, mis teeb ühe filmi suurepäraseks. Ja see "see" pole kõikide nähtud filmide üksteisega võrdlemine.

Mul on tunne, et 'Pulp Fictioniga' on nii, arvan kui teist korda vaatan, tean mida oodata ja oskan filmi nautida, ilmselt hindaks kõrgemalt kui esimene kord vaadates.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnukas

PostitusPostitas Sten » 01. Veebruar 2013, 10:53

Mul on tunne, et 'Pulp Fictioniga' on nii, arvan kui teist korda vaatan, tean mida oodata ja oskan filmi nautida, ilmselt hindaks kõrgemalt kui esimene kord vaadates.

..aga mida sa istud siis?
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Tulnukas

PostitusPostitas brixxx » 01. Veebruar 2013, 13:00

Sten kirjutas:
Mul on tunne, et 'Pulp Fictioniga' on nii, arvan kui teist korda vaatan, tean mida oodata ja oskan filmi nautida, ilmselt hindaks kõrgemalt kui esimene kord vaadates.

..aga mida sa istud siis?

Võibolla vaatangi täna, aga ilmselt ei viitsi veel vaadata, tegelikult suhteliselt hiljuti vaatasin, septembris vaatasin 'Pulp Fictionit'. Täna on kavas filme vaatada, võibolla vaatan isegi kaks viimast 'Tulnuka' filmi ka ära.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnukas

PostitusPostitas Sten » 01. Veebruar 2013, 15:21

aga "Tulnukad" jätad vahele?
Ai ai ai.. ma ütlen sulle kohe brixxx, et igas tulnuka filmis on karanteeritud, et näed tulnukat. Kahjuks on iga film väga teistsuguse flow ning režiiga.. aga noh, kellele siis limaseid kolle ei meeldiks vaadata.
.. Kui leiad motivatsiooni sügavalt jälgida filmide ülesehitust, siis tule ja kirjuta kindlasti väiksed rivjüüüd
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Tulnukas

PostitusPostitas brixxx » 01. Veebruar 2013, 15:40

Sten kirjutas:.. Kui leiad motivatsiooni sügavalt jälgida filmide ülesehitust, siis tule ja kirjuta kindlasti väiksed rivjüüüd

Ma tavaliselt jälgingi seda, aga alati ei oska peale filmi siiski midagi tarka kommenteerida.

Nüüd kui mul on kolm Tulnuka filmi vaadatud, siis oskan öelda miks mulle ''Alien'' kõige vähem meeldib. Peamine põhjus on see, et John Hurt-i roll oli pealiskaudne. Sigourney Weaveri roll oli ka sellist vahepealset, et täielikult nagu ei juhtinutki meeskonda. Ehk ühesõnaga tegelaskujude roll ja põhi eesmärk jäi ehmaseks.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist

cron