Ray

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ray

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:19

Ray
Ray

Ray Charles (1930-2004) on üks aegade suurimaid souli viljelejaid. Teda on peetud nii ameeriklaste rahvuslikuks aardeks kui ka suureks rahvusvaheliseks fenomeniks. Muusikamaailma suurkujude hulka tõusis ta juba küllaltki noorena - 1960-ndatel aastatel enda edukate edetabelilugudega ning tema triumfiks kujunes 1960. aasta suur Euroopa turnee.
Seitsme aastaselt pimedaks jäänud Ray Charlesi elust rääkiv mängufilm on eriti huviorbiidis, kuna suurmeister ise suri vaid mõned kuud enne filmi esilinastust.

Terviklikku tutvustust loe siit.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Monk » 08. Veebruar 2006, 21:11

Aeglaselt kulgev, kuid suurepärane film. Jamie Foxx teeb hiilgava rolli. PS! Film annab Ray Charles`i elust päris hea ülevaate. Mina sain igal juhul küll palju targemaks.
Fear can hold you prisoner. Hope can set you free. - "The Shawshank Redemption"
Kasutaja avatar
Monk
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 267
Liitunud: 02. Juuni 2005, 15:12
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas Hea Aasta » 07. Juuli 2007, 22:37

On siis tõesti nii väga hea film? Ise pole näinud, aga auhindu sai see metsikult. :)
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

PostitusPostitas DjD » 08. Juuli 2007, 00:18

no tasub ära vaadata kyll jah, ega millegist ilma ei jää, pigem vastupidi... mulle meeldis kyll :) ja Jamie sai ka täitsa kenasti hakkama ;)
DjD
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 292
Liitunud: 27. Jaanuar 2006, 18:42

PostitusPostitas LiveForThis » 03. Veebruar 2009, 15:12

9/10

Üle pika aja ei olegi ma mõnda nii meeldejäävat ja kaasakiskuvat biograafiat näinud. Film ise oli värvide ja teema arenduse poolest väga paeluvalt üles ehitatud. Ei piirdutud ainult kestva ajaga, vaid kulgeti ka minevikku, kus tutvustati erinevaid tagamaid, mis andsid oma mõju Rayle tulevikus. Kõik näitlejad andsid oma panuse ja tulemus oli märgatav. Ray keerukas ja mõnikord ka nukker elutee valgus huvitvalt, kuid samas ka üpriski meelepäraselt lahti.
Jamie Foxx oli lühidalt öeldes suurepärane, sest ega temaski pikapeale ei olnud enam näha Foxxi, vaid Ray Charlesi ennast. Hämmastavalt sarnane.
Ma ei olnud küll enne Charlesi eluga kursis, aga tänu filmis vägagi meeleolukalt esitatud biograafiale, sain talle kaasa elada ja kohe paratamatult ta muusikat hoopiski teises võtmes tundma õppida, kui enne olin seda teinud. Muusika kiskus kaasa ja Rayle iseloomulik veider käitumine lisas ainult vürtsi juurde.Külmaks see fillm juba ei jäta ja kisub kindlasti kaasa ka mistahes inimese. Isegi kui mõni pole sellisest suurest mehest nagu Ray Charles kuulnudki.
Foxx vääris Oscarit ärateenitult ja Taylor Hackford sai hakkama võib olla isegi ühe parima biograafilise looga.
Pole veel Walk The Line kahjuks näinud :(
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 60 külalist

cron