Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:19

Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)

Impeeriumi eest põgenedes peidavad mässajad end Hothi kindlusse. Püüdes Millenniumi Pistrikul põgeneda, saab Darth Vader printsess Leia, Han Solo ning robotid R2-D2 ja C-3PO kätte. Samal ajal järgib Luke Skywalker vaimuna naasnud Obi-Wan Kenobi soovitusi ja läheb iidse Jedi rüütli Yoda juurde õppima. Kuuldes oma sõprade hädast jätab Luke aga õpingud pooleli ja asub neid päästma.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Taavi » 29. Märts 2005, 00:14

Yoda näitamine oli filmi tipphetk. Ja maalahing Impeeriumi ja mässajate vahel. Üks parimaid osasi. See oligi esimene osa mida vanematest Star Warsidest nägin .. (Nähtamatut ohtu nägin kõige enne) .. Olen nüüd kõiki osasi mitmeid kordi näind ja vaataks veel .. kogu tegevustik on nii pikk, et kõik kohad veel peas pole.. :$ :D
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uussaabas0 » 05. August 2005, 21:46

mul on ka mõned täiesti segi läinud. N: 2 ja 3 osa on mul sassis. ning siis on 4,5 ja 6 täiesti segamine :D

Muidu on see lahe nagu kõik teised Star Warsi osad.
Kasutaja avatar
uussaabas0
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 189
Liitunud: 17. Aprill 2005, 15:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Forzelius » 06. August 2005, 18:46

kõige igavam star wars minu arust, aga ajaviiteks ikka vaatasin
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Priit » 14. Märts 2006, 18:10

Väga huvitav ning tipphetk oli:
Spoiler :
Luke, I Am Your Father.

Rohkem äktsionit ning ka rohkem sellist no kuidas öelda, süžee oli palju huvitavam. 9/10 :)
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Girl17 » 28. Aprill 2006, 19:32

lahe... 8)
Kasutaja avatar
Girl17
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 170
Liitunud: 25. Jaanuar 2006, 14:42
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 28. Aprill 2006, 20:55

Priit kirjutas:Väga huvitav ning tipphetk oli:
Spoiler :
Luke, I Am Your Father.


Pole ju tegelikult eriline spoiler, kuna kellel vähegi loogilist mõtlemist on, see jõuab ise selleni...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Priit » 23. Oktoober 2006, 17:13

Täiendan oma eelmist suht sisutühja postitust, kuna sai uuesti ära vaadatud. Ei oskagi kohe seisuvõtta võtta, kas on halvem või parem New Hope'st. Sisu ei ole nii kaasakiskuv ja põnev kui eelmine, kuid sellegipoolest on olustik enesest tumedam ja süngem. Näitlejad olid sama tasemel kui eelmises osas. Huumorit jagus ka kõvasti, eriti Hani ja Leia sarkastilised kurameerimisdialoogid. Erieffekte ei hakka kommenteerima, kuna vaatasin 2004 versiooni, mis on originaalversiooniga võrreldes plastilise operatsiooni läbi teinud. Kõige traagilisem ja ahhetamapanev moment oligi see, mida ma ka eelmises postituses mainisin.

Irvin Kershneri lavastajatooli panek ei mõjunud filmile halvasti ja jällegi tekkis üks kindel meistriteos, vürtsitatud John Williamsi imelise soundtrackiga. 8/10, kuigi kohati on samal tasemel nagu New Hope.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök

PostitusPostitas Pixie » 01. November 2011, 02:28

Hoogne film, pidevalt toimus midagi ja eriti polnud hetki hinge tõmbamiseks. Siiski miski oli puudu, sest polnud nii kaasahaarav kui tavaliselt. Samuti jäi silma hulk continuity error'eid - tavaliselt ma selliseid asju ei märka.

Han Solo oli suurepäraselt häbematu. :)) Tema ja Leia suhtega mängimine oli samal ajal lõbus ja väsitav, vähemalt tasus end lõpus ära, kui lisas teatud stseeni dramaatilisust. 8/10

How The Empire Strikes Back Should Have Ended
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök

PostitusPostitas Forzelius » 09. Märts 2013, 02:31

Enam kui hea järg, toonide poolest vägagi sama mis IV. Ei oskagi üht teisele eelistada. Arvan, et V oleks võinud isegi Yodaga treenimise arvelt pikem olla. Natuke liiga lihtsaid lahendusi oli kah (Luke-Leia-Luke-we gotta go back jms), aga väga ei häirinud. Ikkagi väga kõva saavutus.

9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök

PostitusPostitas Rasmus » 23. Oktoober 2013, 21:05

Imo pigem neljandast episoodist igavam.
Spoiler :
Yoda juures viideti liiga palju aega ning tundus nagu Luke'i oleks lihtsalt vaja Hanist ja Leiast eemal hoida, kuni Vader nad kätte saab. Kokkuvõttes ei olnud Yoda õpetusest eriti kasu ka ning surnud Obi-wani õpetussõnad olid õudselt häirivad ja veelgi tähendusetumad kui "Dexteris" Harry omad ("If you choose to face Vader, you will do it alone... I cannot interfere" —  no shit, sa oled SURNUD!!!). Ja, cheesus, see "I am your father" osa on ikka eriti naeruväärselt teostatud.

Kuid tegelt, loomulikult, on tegu oma aja kohta ülikõva fantaasiaseiklusega, mille alguses toimunud maalahing teeb vabalt silmad ette ka tänapäeva blockbusteritele. Kahju, et Hamill eriti näidelda ei oska, muidu võiks tervele castile samuti kiidusõnu jagada. Aga Harrison Ford on küll super ja väga tore, et ta viiendas rohkem tegevust sai. Fisher tundus samamoodi andeka näitlejana... kahju, et ta pole post-tähesõjad suuremat karjääri teinud.

7/10 (Y)

Ma ei tea, kas "Star Warsi" fännidel on selle Han-Leia-Luke armukolmnurga vastu ka nii vastakad tunded nagu näiteks twihardidel, aga mina olen igal juhul team Han. :irw:
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök

PostitusPostitas Forzelius » 23. Oktoober 2013, 21:32

Rassu kirjutas:Ma ei tea, kas "Star Warsi" fännidel on selle Han-Leia-Luke armukolmnurga vastu ka nii vastakad tunded nagu näiteks twihardidel, aga mina olen igal juhul team Han. :irw:


Noh, nagu kuuendas osas selgub
Spoiler :
, et Luke ja Leia on õde-vend, siis kui välja arvata mõned wincesti fännid USA lõunaosariikides, on tsiviliseeritud maailm ikka team Han
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök

PostitusPostitas Rasmus » 23. Oktoober 2013, 21:45

Forza kirjutas:Noh, nagu kuuendas osas selgub
Spoiler :
, et Luke ja Leia on õde-vend, siis kui välja arvata mõned wincesti fännid USA lõunaosariikides, on tsiviliseeritud maailm ikka team Han

Ok, seda ei teadnud. Vähemalt olen siis õige poole valinud. :pööritus:
Forza postitus ei olnud algselt spoilerikasti sees.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Osa V - Impeeriumi vastulöök

PostitusPostitas lostinthemist » 24. Oktoober 2013, 09:29

Lol, hea töö, Forza. Inimesena, kes ärritub iga väiksema mainitud spoileri peale, rikkusid Rassu jaoks kuuenda osa üllatuselemendi ära. :irw:
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 136 külalist

cron