AI: Tehisintellekt

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

AI: Tehisintellekt

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:19

AI: Tehisintellekt
A.I. Artificial Intelligence (2001)

On aeg, mil loodusvarasid on piiratult ning tehnoloogia on arenemas astronoomilise kiirusega. Kõik on teistmoodi - isegi isik, kes sind teenindab, ei ole üldsegi inimene. Kõik on kuntstlik. Väljaarvatud armastus.

Tema nimi on David (Haley Joel Osment), robotpoiss, kes on programmeeritud armastama. Tema ainsaks relvaks on supermänguasi - Kaisukaru. Ta läheb retkele, et saada teada kuhu ta tegelikult kuulub ning üritab leida armastust teda adopteerinud inimesest ema vastu. Ta tahab olla tõeline poiss.

Loe täielikku tutvustust siit
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas d33m0n » 21. Aprill 2005, 21:57

niisugune omap2rane, aga muidu p2ris hea 7/10
kui kokku saame, siis kirjutame
Kasutaja avatar
d33m0n
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 367
Liitunud: 27. Jaanuar 2005, 16:48
Asukoht: -=filmilindil=-

PostitusPostitas Kaido » 03. Mai 2005, 09:41

eile vaatasin tv3-st, supper film minu arvates. Väga emotsionaalne.
Võlus enda omapärasusega ja mõnesmõttes lihtsusega.
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas soldier » 03. Mai 2005, 15:04

päris vaadatav film iseenesest. Aga mina j22n endiselt action filmide, märulit, kriminaal, põnevike juurde. Liiga palju ulmelist oli filmis. Aga igatahes ettem kui Harry Potter. :P
soldier
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 12
Liitunud: 29. Aprill 2005, 22:21
Asukoht: tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 03. Juuni 2005, 21:35

Ma ei ole kunagi aru saanud miks see film ni alahinnatud on. Minu arust on see üks parimaid filme mida Spielberg on teinud (vahest tundub mulle, et ütlen seda peaaegu iga tema filmi kohta :P). Ma võin seda filmi peaaegu lõpmatuseni vaadata, igakorraga paneb see mind rohkem mõtlema. Film tekitab küll masendust, aga see ei ole õnneks kestev. Väga hingelähedane film. 10/10
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 23. August 2005, 09:30

Vapustav film! Midagi sellist ei olnud ma enne selle esmakordset vaatamist näinud. Selles filmis oli tunda jooni kahe kinomaaillma suurkuju läbi aegade, Stanley Kubricku ja Steven Spielbergi, mõtlemapanevast kokkupõrkest.
Film esitab palju küsimusi, millele ei saa vastata, kasutades mõistust või paikapandud reegleid ja millele inimmõistus tänapäeval veel vastata ei oskagi, kuid ei anna vastuseid. Seetõttu ongi see film kui visuaalselt rabav(eriefektid ja kujundused on suurepärased) eksperiment, mis paneb vaataja otsima vastuseid samadele küsimustele(kas inimene saab armastada robotit? kas armastus teeb meist inimesed? jne.) läbi peategelase Davidi rännuretke. Kuid filmi lõpus ei anta meile vastuseid, vastuseid ei saa ka peategelane ja me ei saa teada, kas inimkond sai neile küsimustele vastused. Eksperiment läheb luhta, kuna inimmõistus pole võimeline sellistele küsimustele andma vastuseid ja nagu "A.I.-Artifical Intelligence" tõestas, ei ole ta selleks võimeline isegi tulevikus.
Siit ka hoiatus, mitte lasta tehnikal areneda piirini, mil see inimesest liiga palju vägemvamaks areneb.
Filmi lavastus on hea, stoori on hea, näitlejad teevad samuti suurepärast tööd, kuid minu silmis on filmi suureks veaks, et see vahest kipub venima, seega võiks see olla sündmusterohkem.

Väga tugev 9/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas uussaabas0 » 23. August 2005, 20:49

väga vägev,kodus on ka kasett,natuke on ka kurb :( ja mõnes kohas on ikka päris lahe :)
mulle meeldis väga ja meeldib veel.
Kasutaja avatar
uussaabas0
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 189
Liitunud: 17. Aprill 2005, 15:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas lostinthemist » 16. Juuli 2006, 02:11

Täiesti IMELINE film! See on üks väheseid filme, mille lõpp on mind alati nutma ajanud. Esimest korda vaadates jäin tükiks ajaks nutma. Sisu on hea, näitlejatööd head, eriti Haley Joel Osment'i poolt. Meistriteos!
10/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Forzelius » 16. Juuli 2006, 20:26

Vabandan fännide ees, kuid minu jaoks oli film ise natuke liiga igav, lõpp oli priima, kuid enamus filmi mulle eriti ei meeldinud...
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas JigSaw » 18. Juuli 2006, 20:52

Moodne muinasjutt, mis on visuaalselt ilus. Väga hea film. On väärt kohta filmi ajaloos ja seal ta on ka.
Change one thing, change everything.
(Muudad Ãŧhe asja, muudad kÃĩik)..."The Butterfly Effect"
JigSaw
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 311
Liitunud: 21. Jaanuar 2006, 20:13

PostitusPostitas Milenko » 28. Juuli 2006, 03:20

Tore perefilm... ei muud :wink:
Kasutaja avatar
Milenko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 626
Liitunud: 28. Juuli 2006, 01:45

PostitusPostitas ettena » 09. Oktoober 2006, 13:22

kurb oli.
aga mulle kaa meeldis.
vahepeal kippus jah venima, aga lõpp oli hea.
ettena
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 70
Liitunud: 08. Detsember 2005, 23:44

PostitusPostitas Kickflick » 25. Veebruar 2010, 16:30

Võrratu film oli, hingeminev, armas ja kurb. Üks parimad ulmefilme, mida näinud olen. 10/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: AI: Tehisintellekt

PostitusPostitas Zinera » 13. Veebruar 2012, 23:19

6/10

Algus on liialt veniv, samuti ka vahepeal, oleks võinud rohkem seda seiklusmomenti olla, siiski päris huvitav ja sisuliselt äärmiselt hea ideega teos. Ehk ka liialt muinasjutuline, aga kuna robotid arenevad päris hoogsalt, siis you'll never know...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron