Harry Potter ja Azkabani vang

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas Ronet » 17. Juuli 2011, 22:54

Oma paari mittevajaliku ja lolli stseeniga on see siiski esimese kolme filmi hulgast mu lemmik. Bussistseenist rohkem häiris hüäänilik libahunt.
Suur võlu selle saaga vaatamise juures on tegelaste/näitlejate suureks saamine. Meie enda 'Kevade' triloogia puhul oli see võlu muidugi kordades suurem.

I wanna be adored
Spoiler :
Pilt

She bangs the drums

Spoiler :
Pilt


Meeldis see, et Hermione Malfoyle pasunasse andis ja sellest mingit violence is not the answer tüüpi moraali ei tulnud.

8/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas CM-Girl » 30. Jaanuar 2012, 18:38

Parimparimparim!! Alfonso Cuarón on sõnulkirjeldamatult hea filmi lavastanud.
Seda filmi vaataks mitu korda järjest kasvõi. Snape on ja jääb minu lemmikuks, aga selle filmi teevad veel täiuslikumaks Sirius Black ja Remus Lupin. Gary Oldman ja David Thewlis on fenomenaalsed.
Pilt

See film on tunduvalt süngem kui eelmised kaks. LIKE! Seda filmi vaadates mõtlen, et vot nüüd hakkab asi tõsiseks tõsisemaks minema. I like dementors.
Emma Thompsonil on huvitav roll, õigemini huvitav välimus, selles osas. No..eks mingit crazyt tegelast ka vaja. Aga alguses oli ta ikka jube tüütu.
Helliknokk oli adorable. Lemmikuim (müütiline) olend HP filmidest.
Pilt
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas Kickflick » 30. Jaanuar 2012, 22:05

Kuulun sinna leeri, kes arvavad, et see on nõrgim Potteri osa. Pole halb, kuid teiste osadega jääb sisult lihtsalt igavamaks ja pakub vähem üllatusi.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas Ralf » 30. Jaanuar 2012, 22:19

Enamikke Pottereid olen korra vaadanud, kuid mälu järgi meeldis see tõesti enim, kas või selle poolest, kui hästi suudeti tegevuse poolest äärmiselt mahukas raamat kahetunniseks filmiks teha, ilma et midagi eluolulist kaotsi läheks. Ühesõnaga väga hea adaptatsioon, eriti võrreldes "Tulepeekriga", mille tähtsamad süžeepunktid olid lihtsalt prügikasti visatud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas Equitis » 02. Jaanuar 2013, 18:16

See osa on juba huvitav, olen nõus, et üks parimatest osadest.
10/10.
Equitis
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 25. Detsember 2012, 12:06

Re:

PostitusPostitas Jolt » 13. Jaanuar 2016, 18:45

JazZ- kirjutas:(Kui ma kunagi pisut rohkem mõtteid koondada suudan, siis kirjutan siia veel, mis "Azkaban'i vangi" filmis freakin' idiootne oli.)


Päris korralikuks HPatPoA osadeks, või ka idiootsusteks, lahtivõtmiseks JazZ- veel aega leidnud pole. Üks dementorite teemaline täiendus siin teemas on. Paraku ei ava see täielikult põhjusi, miks Azkabani vang JazZ-ile sedavõrd sügavalt pinda käis. Mulle küll meenub nagu oleks siin foorumis JazZ-i eestvedamisel ka kuskil teises teemas HP filmiseeriat rapitud. Nii et vb on need põhjendused mõtted kuhugi koondatud. Kindel ma selles siiski pole.

Miks ma nii vana teemat üleüldse meelde tuletan? Sattusin vaatama üht HP III filmi analüüsivat videot. Selles on tabavamalt, kui ma ise oskan sõnastada, toodud ära põhjused, miks HPIIIe võib pidada ka seeria parimaks filmiks. JazZ- meenus ühes selle videoga, kuna pean teda siiani filmiveebi HPIII'e esivihkajaks.

Edit: sõnade järjekord ja kordused. Seadsin asjad loodetavasti veidi loetavamasse vormi.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas Forzelius » 13. Jaanuar 2016, 19:35

Hah, ma ka alati ütlesin vennale, et see on saaga parim (ta pole väga into film) ja siis tuli enamasti mingi sõim vastu, et ma ei tea midagi ja et see osa on nii igav ja mõttetu.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas ruut » 13. Jaanuar 2016, 21:43

Kinnitan fakti, et HP III on seeria parim osa.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Re:

PostitusPostitas ZeMonsta » 14. Jaanuar 2016, 00:09

Jolt kirjutas:Miks ma nii vana teemat üleüldse meelde tuletan? Sattusin vaatama üht HP III filmi analüüsivat videot. Selles on tabavamalt, kui ma ise oskan sõnastada, toodud ära põhjused, miks HPIIIe võib pidada ka seeria parimaks filmiks. JazZ- meenus ühes selle videoga, kuna pean teda siiani filmiveebi HPIII'e esivihkajaks.


Heh, vaatasin ise ka just, et Nerdwriteril jälle uus video väljas. Tal on alati huvitavad ja loogilised mõttekäigud ja lisaks ilusti esitatud kah veel (absoluutne lemmik on muidugi Every Frame a Painting, aga see selleks :) ).

Ma olen seda kindlasti muudes teemades maininud, et ka minu meelest on Azkabani vang kõige vaadatavam osa. Nüüd saab see siia ametlikult mustvalgelt kirja pandud.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas JazZ- » 14. Jaanuar 2016, 02:22

Olen täiesti veendunud, et selle teema foorumisügavustest välja kaevamine on tegelikult Jolti kurikaval plaan terve filmiveeb minu vastu üles ässitada. Arvasin kohe, et see lugude eemaldamine päris karistamatult lõppeda ei saa!

Kuigi selles, et "Azkabani vang" filmiseeria halvim osa on, olen ma alati olnud umbes sama kindel kui oma isikukoodis (ehk siis e-kooli aegadel üsna kindel ja hiljem juba pisut kahtlevamal seisukohal), siis analüütilisemast küljest ma oma vihale varem läheneda polegi proovinud ("õhh, vihkan seda filmi, sest see on loll" vist päris kohtus võitva loogilise järeldamise musternäidis ei ole). Kahjuks on kogu Potteri saaga selline, kus filme ratsionaalsete ja kaalutletud argumentidega arvustada on minu jaoks väga keeruline põhjusel, mille ma juba 2010. aastal kuidagi sõnastada olen suutnud (ja seejuures veel sõnapaari "freakin' idiootne" kordagi kasutamata - respekt):

JazZ- kirjutas:Potteri filme on mul üldse väga raske hinnata nende kriteeriumite järgi, mille järgi üldiselt filme hinnatakse. Põhimäärajaks selle juures, kas nad mulle meeldivad või mitte, on saanud see, kui suures osas on nad kokku langenud minu kujutluspildiga raamatu õhkkonnast ja sündmustikust.


Ehk kuna "Azkabani vang" on mu lemmikraamatuseeria lemmikraamat, siis oli latt juba alguses peaaegu ületamatult kõrgel. Lisaks on mulle ka väga vastukarva olnud teatud tegelaste liigne karikaturiseerimine* PoA-s: see Rüütlibussi stseen on minu meelest küllaltki labane 3. klassi huumor (andke andeks kõik hea huumorisoonega kolmandikud), samamoodi ka kõrtsmik Tomi ja Flitwicki tegelased, kes filmis minu jaoks hea maitse piiri mitme ringiga ületasid. Võiks isegi öelda, et nad olid freakin' idiootsed. Mingit oma varasemat postitust parafraseerides on ka filmi õhustik sunnitult sünge ja kuidagi ebaloomulikult mõjuv hüpe esimeselt kahelt filmilt, kuigi eks dementorite kontseptsioon seda mingil määral ka nõua. Igal juhul Jolti lingitud videos lahatud sümbolsimile pole ma kohe kindlasti varem mitte mingit tähelepanu pööranud, sest see on enamasti koondunud olulisematele detailidele nagu kelmikaardi vales asukohas üleandmine. Aastad on siiski oma töö teinud ning praegu ei ole ma raamatu detailide ülitäpse järgimise suhtes filmides enam üldse nii rangel seisukohal kui mõne aja eest. Kui pärast esimese osa välja tulemist vandusin, et teen kunagi ise 16-tunnise versiooni, mis 100% raamatut järgib, siis nüüd olen arvamusel, et 10 tundi ühe raamatu kohta on täiesti piisav.

TL;DR: vt. Forza venna kommentaarid.

* Ma pole päris kindel, et selline sõna üldse eksisteerib, aga igal juhul andis see Google'i otsingusse sisestades vähemalt ühe vaste erinevalt mu alternatiivsest variandist "karikatuuristamine".
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas Jolt » 15. Jaanuar 2016, 14:00

Ka minu jaoks on kolmas raamat lemmik kogu seeriast. Mõneti vist selle pärast, et see oli esimene osa, mida HP sarjast sattusin lugema. Seega oli see esimene kokkupuude tolle värvikalt, kaasakiskuvalt ja detailirohkelt kirjeldatud maailmaga, mis pakkus avastusi mahus, mida ükski teine HP lugu - arusaadavalt - korrata pole suutnud.
Miks ma algusest ei alustanud? Sest ma nö komistastasin sellesse HP maailma üleüldse üsna juhuslikult. Õigupoolest oli see raamat koju hangitud, sest kuulus venna kohustusliku kirjanduse nimekirjas (ju see oli siis ka tema emakeele õpetaja arvates seeria parim osa). Mäletan selgesti, et olin haigena kodus ning võtsin selle raamatu kätte üksnes selle pärast, et kõik teised võimalikud tegevused olid juba kolm korda läbi tehtud ning see oli lihtsalt kõige viimane võimalik asi, millega aega tappa... ja seejärel tegin ma lugemises pause üksnes selleks, et süüa ja magada.
Viimasel ajal olen seadnud endale eesmärgi, et kui midagi loen peaks see kuuluma mingit tüüpi klassika alla või pakkuma kogemust, mida teistes meediumites lihtsalt pole võimalik korrata. Sest lugemine on nii ajamahukas ja filme, sarju, mänge ja lugusid igas teises võtmes on nii palju. HP kuulub kindlasti puhtakujulise meelelahutuse alla. Ja siiski, saan nüüd tagasivaadates öelda, et ükski teine raamatuseeria ei ole mind sedasi köita suutnud kui HP raamatud. Ligilähedaseks konkurendiks on vaid Sherlock Holmesi lood (olen üsna kindel, et kujutava geomeetria eksam läks rabedalt just selle tõttu, et eelnenud õhtul ei suutnud ma SH kogutud lugusid panna käest enne kui kell oli 2).
TL;DR Ka minu jaoks on "Azkabani vang" raamatuseeria lemmik.

Niisiis olid ka minu ootused filmile väga kõrged. Mäletan siiani selgelt traileri esmakordset vaatamist. Quicktime playerit, mis näis laadivat terve dekaadi aga näitas üle mõistuse selget pilti. Seda suurepärast montaaži, kuidas too traileri lõpus olev taustamuusika põhiteema jäi mind kummitama ning ma pidin selle 10 aastat vältava video laadimise igal päeval uuesti ette võtma.
TL;DR Ka minu ootused filmile olid kõrged.

Ja kuna see kirjeldus on läinud nii isiklikuks, siis ei olegi ratsionaalsete argumentidega midagi suurt enam teha. Oluline oleks varem nagu juba öeldud ka. Minu jaoks on filmiseeria esimesed kaks filmi väga staatilised ja lapsikult lihtsad. Mitte üksnes loo mõttes, sest jah, nõustun täielikult, et ka esimesed raamatud olid lihtsamad. Pigem on asi värvigammas, kadreeringutes, selles kuidas on teatud elemente selles maailmas kujutatud. Kõigist neis asjus jäi nagu sügavust ja detailidest kahes esimeses filmis puudu.
Kolmas osa teeb selles mõttes tohutu hüppe edasi. Cuaronil on väga selge visioon ning need eelviidatud videos välja toodud detailid ei ole juhuslikud asjad, millele on omistatud liigne tähendus. Kogu Cuaroni hilisem filmograafia on selgeks tõestuseks, et tegu on lavastajaga, kes räägib läbi visuaalide, omistab tähtsust ja kasutab lugude rääkimisel oskuslikult ära nii kompositsioonid, kaamera liikumisele kui ka stseenide kestvuse. Kõik need on vahendid, mis kuuluvad lavastajale ja võimaldavad sama loo lahendada täiesti omanäoliselt. Ja ühtlasi on need kõik karakteristikud, mis varasemates HP filmides tiksusid kuskil neutraali peal. Kõige selle tõttu on Cuaroni lavastatud HP III osa eelkäijatest oluliselt huvitavam. Lisaboonuseks on see, et ta põhineb viimasel raamatul, mis mahu mõttes õnnestus filmiks ära pakkida, ilma oluliste kadudeta.
TL;DR Adaptsioon meeldis. Vt esimest postitust, suht sama jutt.

Anywho, saan JazZ-ist aastal 2016 palju paremini aru kui aastal 2009. FV ühendav jõud ja misiganes. Nunnu.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas JazZ- » 17. August 2018, 13:43

Kuna olen siin foorumis viimasel ajal võtnud väikest viisi skandaalitseja rolli, siis annaksin hea meelega kõikidele siin luusivatele ja januseks muutunud kollastele ajakirjanikele uut materjali. Nimelt olen oma 9-aastase Filmiveebi karjääri jooksul Joltist nii taga- kui eesselja korduvalt positiivses võtmes rääkinud, aga tunnen, et nüüd on viimaks saabunud aeg valetamine lõpetada ja tõde päevavalgele tuua: tegelikult on Jolt hoopis filmiveeblane, kes mind nende aastate jooksul kõige rohkem närvi on ajanud. Seda põhjusel, et kui juhtun Filmiveebis nägema arvamust, mis minu omaga ei kattu, ei heitu ma tavaliselt eriti - olen ehk pisut kurb, et keegi teine nii rängalt eksib, aga kõik ei saagi olla nii valgustatud kui mina. Joltiga seesugusesse ideoloogilisse vastasseisu sattudes tekib mul alati aga tunne, et hoopis mina eksin ja kes veel ei tea: mulle kohe üldse ei meeldi eksida.

Võib-olla just seepärast olen ka iga paari aasta tagant "Azkabani vangi" filmi uuesti ette võtnud, üritanud oma eelneva viha nii sügavale alla suruda, et isegi Freud seda üles ei leiaks ja lootnud meeleheitlikult, et mu hambad viimase vaatamiskorraga võrreldes veidi vähem krigisevad. Seekord sai ajendiks ka fakt, et sattusin uuesti selle sama Nerdwriteri video peale, mida Jolt siin juba kaks aastat tagasi jagas. Kui tookord oli Nerdwriter minu jaoks veel suhteliselt anonüümne sisulooja ja ei omanud seega oma headest argumentidest hoolimata võimu mind suuremal määral mõjutada, siis nüüdseks on temast kujunenud omamoodi sõber, kellelt rasketel aegadel ikka ja jälle tuge olen leidnud. Kui pea terve Filmiveeb näis olevat konsensusel, et mu viimase aasta lemmikfilm "Call Me by Your Name" on parimal juhul meh, oli Nerdwriter platsis ja tõestas, et need inimesed on hoopis ise meh. Kui mu lugematutest sõnatutest (ent tugevatest) vaimsetest vibratsioonidest hoolimata, ei võtnud ikka keegi "Natan for You-d" oma saatekavva, oli Nerdwriter platsis, et rääkida, kuidas see üks praeguse aja parimaid sarju on. Ja just siis, kui hakkasin tundma, et ma pole siin väikekodanlaste valitsetavas maailma ihuüksi, hakkas mulle Nerdwriteri kanali vanemate videode seas silma kurjakuulutav pealkiri: "Harry Potter & The Prisoner of Azkaban: Why It's The Best". Klõpsasin selle raskelt ohates taaskord lahti ja veidi hiljem veel raksemalt ohates ka vastava filmi.

Sattusin hiljuti lugema ühe kirjaniku tsitaati, mille täpset sõnastust ma küll ei mäleta, aga mille mõte oli, et kirjanikud teavad, mis töötab paberil ja filmitegijad teavad, mis töötab ekraanil. See ilmutus tabas mind a) pea sama sügavalt kui Green Day laulusõnad 00ndate teismelisi b) mu vanust ja teatavat filmihuvi arvastades way liiga hilja. Igal juhul tundsin selle sensatsioonilise info valguses esmakordselt, kuidas suudan raamatumaterjali kohendamist viha asemel isegi teatava imetlusega jälgida, eriti kuna tean kui olulist rolli HP seerias möödaminnes mainitud detailid lõpuks mängida võivad (ja et tihtilugu paljastub see olulisus alles seeria järgmistes osades). Seega olen viimaks nõus, et Cuaron on üpris mahuka materjali 2,5 tunni sisse küllalt edukalt ära paigutanud - ilma et midagi loo arengu kontekstis olulist kaotsi läheks ja selle vahele veel teatud hingamisruumi (atmosfääri loovaid pikki kaadreid) jätta suutnud. Hilisemates osades on ikka kohati tunne nagu keegi võtaks kopsud õhku täis ja puhuks kogu sisu korraga välja ("Goblet of Fire" suutis selle taktikaga esimese 10 minuti sisse paarisaja lehekülje jagu materjali mahutada), aga eks see ole mingil määral raamatute kasvavat pikkust arvestades ka mõistetav.

Seega saan aru, et filmis kandub tunduvalt suurem roll visuaalile, aga siiski võib just "PoA" ekraniseeringu algus minus negatiivse eelhäälestuse tekitada, mida ma järgnevate tundide jooksul enam täielikult maha raputada ei suuda. Ehk kui raamatus kirjutab Harry öösel teki all võlukunsti ajaloo kirjandit, siis filmis on see vahetatud võlukepiga loitsu praktiseerimise vastu - ja kuigi ma saan aru, et see on visuaalselt mõjuvam ja aitab ühtlasi vaatajale kiiresti edastada info, et Harry on võlur, siis häirib mind siiski fakt, et Harry ei tohiks alaealise võlurina väljaspool kooli üldse võlukunsti kasutada. Oleksin selles osas tunduvalt andestavam, kui kogu järgnev sündmuste rada sellele samale tõsiasjale ei tugineks (Harry kasutab kogemata oma tädi peal võlukunsti ja põgeneb kodust, sest arvab, et ministeerium on tal seaduse rikkumise pärast kannul). See tekitab minus vist kuidagi ebameeldiva tunde, et režissöör hoolib rohkem enda visioonist kui HP maailma (ja loogika) reeglitest ning sama probleem jääbki mind terveks filmiks kummitama. "PoA" mõjub liiga autorifilmina ja kuigi kõlan võib-olla nagu Hollywoodi exec, kes ei taha näha midagi, kus pole Dwayne Johnsonit ja piisavas koguses tulistamist, on mingi ühtse malli järgimine suure saaga puhul minu jaoks üsna oluline. Samamoodi ei oleks ma kuigi vaimustuses olnud teadaandest, et mõni HP osa Tarantino kätesse usaldataks - võin ju ta filme muidu nautida küll, aga sellest hoolimata ei tahaks ma eriti näha (ega kuulda), kuidas iga teine Harry lause algaks sõnaga "motherfucker". Kindlasti ei oleks seesugune käsitlus aga paljudele teistele sugugi vastumeelne, nii et see on pigem subjektiivne.

Lisaks mõjub Cuaroni visioon minu jaoks kuidagi väga bipolaarselt - selline depressiivne süngus vaheldub täiesti üle võlli comic-relief'iga, mida kuskilt Eddie Murphy filmidest otsida võiks. Ja kuigi Cuaron peaks olema (ja ilmselt ka on) detailitundlik lavastaja, siis jääb "Prisoner of Azkabani" temaatikat läbima mingil määral see (nüüdseks raskelt ületsiteeritud) Dumbledore'i ütlus: "Happiness can be found even in the darkest of times if one only remembers to turn on the light." Aga Cuaronil ei tule nagu kordagi meelde tuld põlema panna.


TL;DR: Vaatasin "Prisoner of Azkabani" uuesti
Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas Forzelius » 17. August 2018, 17:52

Parim Potter nii visuaalselt kui loo mõttes.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas JazZ- » 17. August 2018, 18:14


Forzelius kirjutas:Hah, ma ka alati ütlesin vennale, et see on saaga parim (ta pole väga into film) ja siis tuli enamasti mingi sõim vastu, et ma ei tea midagi ja et see osa on nii igav ja mõttetu.

Forzelius kirjutas:Parim Potter nii visuaalselt kui loo mõttes.


Ehk tänud selle suurt uudisväärtust omava info jagamise eest! Esimese lingiga muidu mingi probleem, oskad kommenteerida?
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Harry Potter ja Azkabani vang

PostitusPostitas Forzelius » 17. August 2018, 18:41

Mõtlesin, et annan oma hinnangu aja möödudes uuesti. Blogi peaks iga kell tagasi tulema, hoia F5l sõrm peal
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist

cron