Bram Stokeri Dracula

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Bram Stokeri Dracula

PostitusPostitas Cochrane » 03. Jaanuar 2006, 21:44

Bram Stokeri Dracula
Dracula (1992)

Jonathan Harker (Keanu Reeves), noor advokaat Londonist, peab kohtuma äriasjus prints Draculaga (Gary Oldman) tema sünges lossis. Seal võtab Dracula Harkeri vangi ning läheb ise Inglismaale, kuna ta ihub hammast advokaadi kihlatu (Winona Ryder) peale, kes on äravahetamiseni sarnane tema surnud naise Elisabethiga.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas ringooo » 03. Jaanuar 2006, 22:22

Pean ütlema,et tegu on rohkem armastuslugu kui õudusfilm.
Draculast on tehtud meeletult palju filme ja seriaale kuid minu arust on see Dracula film kõige parem teistest nähtud Dracula filmidest.
Oldman teeb võimsa ja kummitusliku rolli.
Hopkins teeb samuti hea rolli,kuid minu arust oleks võinud sinna rolli sobida vabalt mõni teine mees.
Igatahes väga hea film.
Kasutaja avatar
ringooo
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 635
Liitunud: 12. November 2005, 22:23
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas kbong » 04. Jaanuar 2006, 06:03

Täiesti hea film, rohkem pole öelda..
Kõike on, erootikat, õudust, äktsionit.. jne
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uussaabas0 » 17. Jaanuar 2009, 19:37

Super film ja üks parimaid vampiiri filme. Lemmik.
Kasutaja avatar
uussaabas0
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 189
Liitunud: 17. Aprill 2005, 15:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Ralf » 17. Jaanuar 2010, 00:15

Vaatasin seda üle mitme aasta uuesti (tähendab, viimati nägin seda siis, kui Kanal2 seda kord käias) ning olin üllatunud, kui juustune see on, kuid pigem mängis see filmi kasuks kui kahjuks. Keanu Reeves ja Winona Ryder oma kohutavate aktsentidega olid ikka kole puised. Keegi ütles IMDb's, et tõenäoliselt nurisetakse Reeves'i aktsendi üle seepärast, et tal on see nö. surfer dude'i hääl ning sestap ei ole teda lihtne tõsiselt võtta. No see tema niinimetatud briti aktsent oli ikka päris võigas. Küll aga ei saa ühtegi halba sõna öelda Gary Oldmani kohta, kes esineb siin oma tuntud headuses ja on krahv Dracula rollis suurepärane. Osad efektid olid väga vinged, näiteks kui nahkhiirkoll Dracula rotikarjaks moondus, ja sorts erootikat oli ainult plussiks. Ja erinevalt paljudest ei leia ma, et raamatust puudunud, kuid filmis üsna prominentne olnud Dracula humaniseerimine ja selle väikese romantikaliini sissetoomine filmile kuigi palju liiga oleks teinud. Tubli kaheksa kümnest.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Bram Stokeri Dracula

PostitusPostitas Pixie » 03. Jaanuar 2013, 22:51

Tegelaste taustainfo täiendamine on igati teretulnud, kuna teeb nad mitmekülgsemaks. Raamatus kirjutatu muutmise vastu poleks mul midagi, kui seeläbi poleks muutunud Mina tegelane niivõrd vastumeelses suunas. Keanu Reeves mängis Jonathan'i väga puiselt, ei saagi nüüd aru, kas teadlikult või oligi ta nii rollis nii kehv. Meeldisid igasugused varjude mängud, Van Helsing ja kummituslik muusika. Dracula kujutamisega võis peaaegu et rahule jääda. Päeviku kirjutamise stiili pidasin esialgu igati sobivaks, kuid peagi jättis pigem kohmaka tunde ning kirjeldamist kasutati väga sporaadiliselt. Oleks võinud kas üldse ära jätta või kasutada hoopiski rohkem. 7/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Bram Stokeri Dracula

PostitusPostitas Rasmus » 11. Jaanuar 2016, 00:22

Täitsa hea. Ootasin vist midagi kassahitilikumat, aga tegelikult päris korralik atmosfääripõhine õudukas. Romantikat on ka küllaga, ehk isegi liiga palju, aga veri kaalub selle üle. Gary Oldman on Dracula rollis täiesti fantastiline ja hands down parim näitleja, kes kunagi seda Ungari vereimejat kehastanud on. Hopkins on mõnus nagu alati, Winona näeb kena välja. Cast on üleüldse päris vinge, pole harjunud õudukates sellist A-listerite karja muidu nägema. Ülikõva režii!

7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 60 külalist

cron