Star Wars: Osa I - Nähtamatu oht

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Star Wars: Osa I - Nähtamatu oht

PostitusPostitas Soprano » 15. Märts 2012, 12:09

Decembermorning ja teised, kes pole näinud: Star Wars: The Phantom Menace Review
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Star Wars: Osa I - Nähtamatu oht

PostitusPostitas Pixie » 15. Märts 2012, 12:48

Jaa, tean, mis tunned. Peale saaga re-watch lõpetamist vaatasin YouTube'is erinevaid SW-teemalisi videosid. Enamasti olid nende juures filme I-III maha tegevad kommentaarid. Kõigil oli justkui sama sõnum - kui kohutavad olid tegelased, mõttetu action jne.

Kogemus SGU-ga muutis sellised ajuvabad hater'id minu jaoks vastikuks. Neid ei saa tõsiselt võtta. Kooris karjuvad samu asju, mingit argumenteeritud diskussiooni pole. Lihtsalt pime viha. Miks investeerida nii palju negatiivset energiat? Ise ei saa nagunii midagi muuta. Pigem võiks pühenduda meelepärastesse filmidesse.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Star Wars: Osa I - Nähtamatu oht

PostitusPostitas Forzelius » 11. Märts 2013, 03:43

Parem kui see lacklusterfuck, mis oli teine osa, aga siiski üsna halb. Darth Maul oli osa lahedaim element, no doubt. Lame dialoog (mis küll pea iga osa probleem on) võttis kahe käega peast kinni võtma. Fuck robotid. 1999. kinos vaadates tundus umbes parim asi eales, nüüd, pea 14 aastat hiljem, pigem mitte.

Also, kõik, mida decembermorning SW fännikultuuri kohta ütles, on 100% tr00. See on veidi ülekäte läinud juba, kui nii tõsiselt võetakse.

5/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Star Wars: Osa I - Nähtamatu oht

PostitusPostitas Rasmus » 05. Detsember 2015, 16:47

Õäöüäõöõüä, ei olnud nagu väga hea. Esialgse triloogia võlust pole praktiliselt mitte midagi järel, fantaasial on liigagi palju lennata lastud. Nõrga CGI tõttu kaldus mõni stseen täitsa animatsiooni valda, vaataksin inimtegelasi palju parema meelega. Uus Yoda mulle samas päris sobis. Anakini-poiss on vist näitlemist puhtalt "Üksinda kodus" seeria pealt õppinud. Jar Jar Binks nii hull ei olnudki, kui varasemalt kuulnud olin - umbes samal tasemel häiriv nagu C-3PO kuuendas "Star Warsis". Võidusõit oli käed maas terve filmi highlight.
6/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Osa I - Nähtamatu oht

PostitusPostitas Rasmus » 17. Detsember 2017, 00:53

Fenomenaalne! Kuidas saab üks film igas vallas nii-nii suur läbikukkumine olla? Jah, dialoogid on pahad ja CGI on hingetu, seda teame me kõik, aga halvad on ka set'id ja näitlemine (kohati), üleüldine story ja pacing ja isegi John fucking Williamsi muusika. Ainuke hetk, kus muusika midagigi juurde annab, on lõpuvõitluses, kui
Spoiler :
Obi-Wan ripub ja lightsaberit mõttejõul enda poole lennutada üritab, samal ajal kui Darth Maul ta pea kohal vehib.
Arvasin siiani, et keegi võiks Lucase eellood korraliku CGI-ga "ära parandada", aga nüüd on selge, et I episoodiga ei annaks absoluutselt midagi peale hakata, kuna peamine probleem pole mitte kehvad arvutiefektid, vaid lugu, millel pole "Star Warsi" universumis mitte mingisugust olulisust. Jah, Anakin leitakse, aga that's about it. Mis kuradi senat, mis rahuleping, mis blokaad, mis viceroy'd? Miks see film juba esimest stseenist... ei, tegelikult lausa opening crawl'ist alates nii kuradi segane peab olema? See story ei ole hoomatav ja kui Anakini osa välja jätta, siis ma tõesti ei saanud mitte millestki aru. Või kuninganna Amidala, mis värk temaga oli? Esiteks, APPI MIS KOSTÜÜMID, teiseks,
Spoiler :
miks seda teisikut vaja oli ja millal ta teisikut üldse kasutas?
Probleem ei ole sugugi selles, et Lucas otsustas midagi uut proovida, vaid selles, et tema uued ideed on umbes sama sümpaatsed, kui see olend, kes enne võidusõitu Jar Jarile näkku peeretab. Ma ei oska arvata, mis juhtus selle mehega, kes Mos Eisley baarielukad disainis, aga Lucase arusaam lahedatest olenditest, keda originaaltriloogias (ja ka praeguses, uues triloogias) alati lust näha on, on eelloo-triloogia näitel täielikult väärastunud. Kusjuures Jar Jar, eellugude vihatuim aspekt, pole tõepoolest midagi väljakannatamatut. Veidi tüütu ta on, aga need napid korrad, kui ma "Phantom Menace'i" ajal muhelesin, olid kõik tänu Jar Jari kohmakusele. Häid hetki on, ma ei eita, näiteks Anakini ja Obi-Wani esimene kohtumine, aga neid jääb ikka väga napiks. Isegi Yoda ajab seekord paska.

Aga kuna "Phantom Menace" pole minu jaoks vähemalgi määral oluline teos, ei ole ma kunagi näinud põhjust seda vihata. Lihtsalt häbiväärne, et midagi nii halba "Star Warsi" universumisse on paisatud, aga noh, mis seal ikka. Kui fännilõiked ja -versioonid välja arvata, siis ega ma enam seda filmi ilmselt vaatama satu.

Filmi parim hetk on
Spoiler :
lõputiitrite lõpus, mil kuuleme Darth Vaderi hingamist. Väga-väga hea nod.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Osa I - Nähtamatu oht

PostitusPostitas Ronet » 17. Detsember 2017, 18:51

Peter Serafinowicz (Darth Mauli hääl) oma Star Warsi kogemusest rääkimas
https://www.youtube.com/watch?v=t0wHqNi3x5M
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Star Wars: Osa I - Nähtamatu oht

PostitusPostitas Forzelius » 19. Jaanuar 2018, 13:46

Kas keegi võiks mulle ühte asja seletada
Spoiler :
kas tõesti peaks olema twist see, et Palpatine=evil sith lord v. see on nii painfully obvious ju terve episoodi vältel. nad räägivad sarnaselt, sama lõug+kes muu see olla saab, kui teda nii varjata üritatakse. ma ei saa väga sellest lükkest aru.

muidu pole väga vigagi, teise osa kõrval ikka üsna hea.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 80 külalist

cron