Ustav aednik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ustav aednik

PostitusPostitas Taavi » 17. November 2005, 01:13

Ustav aednik
The Constant Gardener

Põhja-Keenia äärealadelt leitakse kohaliku piirkonna pühendunud aktivisti, Tessa Quayle-i (Rachel Weisz), põlenud laip. Temaga kaasas olnud meditsiinitöötajat ei paista kusagil.
Tessa lesk, aednikuna töötav Justin (Ralph Fiennes) ei kavatse naise mõrvaga seonduvat uurijate hooleks jätta, vaid kavatseb selle tagamaad ise välja uurida.

Film kandideeris Veneetsia Filmifestivalil Kuldse lõvi tiitlile, Euroopa filmiaasta auhindade jagamisel parimale mitte-Euroopa filmile ning on üles antud ka 2005. aasta Pimedate Ööde Filmifestivalil.

Täielikku tutvustust loe siit.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kbong » 30. Märts 2006, 18:27

Õnnestus siis Sõpruses käia ja ära näha see film.. ei pidanud pettuma. Põhimõtteliselt tekkis alguses just sellepärast huvi selle vastu, et Meirelles oli režišöör, kelle "Cidade de Deus" mu lemmikfilmide nimekirjas on. Seekord oli ta suutnud jälle väga hea pildi luua elust teises maailmas - Aafrikast siis seekord.
Film omakorda oli siuke mõnus sega armastusloost ja thrillerist ning Weisz ja Fiennes tegid suurepärased rollid mõlemad.
8/10
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 30. Märts 2006, 20:10

Ei saa hästi aru: pole ise küll filmi näinud, kuid Oscarite ajal sai Rachel Weisz ju parima naiskõrvalosa Oscari, kuid kui ta kohe filmi algul ära suri, siis kuidas see võimalik on?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas JigSaw » 30. Märts 2006, 20:39

Vaat filmi :wink: Siis saad aru.Algul saab surma ja film hakkab rääkima mis (Weisz)enne surma tegi ja mis ta mees(Fiennes) pärast tema surma teeb..uurib vist naise surma põhjusi..pole endal ka aega olnud vaadata.
Change one thing, change everything.
(Muudad Ãŧhe asja, muudad kÃĩik)..."The Butterfly Effect"
JigSaw
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 311
Liitunud: 21. Jaanuar 2006, 20:13

PostitusPostitas kbong » 03. Aprill 2007, 00:32

No, ma ei saa, tõesti hea film ju. Sai nüüd teistkordselt Kanal2-st vaadatud. Mulle tundub, et ikka väga alahinnatud film on see...
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

Re: Ustav aednik

PostitusPostitas brixxx » 22. Mai 2012, 10:55

Ausalt öeldes, ei saa aru, miks Rachel Weisz naiskõrvalosa on, minu arust pigem oli naispeategelane.

Esimene tund filmist jutustas Tessa elust, teine tund üritas Justin oma naise töö lõpuni viia, viimased pool tundi oli filmis kõige huvitavam.

Teine poole filmi oli huvitav ja nauditav jälgida, aga esimese pool Tessa elu näidates, käis mulle Tessa täielikult närvidele.

Mulle käivad kolme tüüpi inimtüübid filmides närvidele ning kõik on naised: kes on täiesti aktivistid arengumaade inimeste päästmisega, et enda elu ei lähe üldse korda, suht külmalt võtavad oma laste surma, et ainult vaeseid aidata, et keeravad oma elule selja ja ainult sõdib pahadega; teised on need, kes ainult paanitsevad, vaatasin pühapäeval ühte vana filmi, kus kurjategijad tulevad poltseid tapma, siis tuleb politseisse abi paluma, üks mees, kelle tütre olid kurjategijad ära tapnud ning sekretär paanitses nii, et anname mehe kurjategijate kätte, et nad siis enam ei tulista, aga lõpuks sai sekretär ikka surma; kolmandaks häirivad inimesed, kes karjuvad (ma ei mõtle tüli, mõtlen kui midagi hirmsat nähakse) koguaeg, siis kui peaks vaikselt olema.

Mulle tundub, et Ralph Fiennesel on enamik sellised osad. Teine pool filmi meenutas veidi filmi ''Seeking Justice''.

Kui näitas filmis Ralph Fiennes ja Pete Postlethwaite, tuli mulle meelde ''Clash of the Titans'', kui Hades lasi Spyrosi laeva põhja.

Mind filmides häirib veidi see, et inimesed näevad üksteist esimest korda ning juba on voodis ning juba on paar, mina küll ei usu sellisesse üleöö armumisse, kui võtab mingi kolm, kaks päeva või nädal aega, siis küll usun, aga kui on tegu lihtsalt üheöö suhtega, siis küll.

DVDe taga oli viimane lause sisukirjelduses, et abikaasa peale naise surma, avastab, et ta armastab teda veel rohkem ning et tema naine armastas ka teda, aga kas selline sisu pole enamik sellise sisuga filmides, et abikaasa kaotanud inimene saab aru, et nende armastus oli veel suurem kui ta ise arvas, v.a film ''8MM'', kus naine avastas, et tema mees oli kurjategija.

Hindeks annan 7/10 kuna film oli ilus ja Ralph Fiennes tegi hea rolli, aga Tessa tegelaskuju käis esimese poole filmist närvidele.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist