Tulnuka taassünd

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Cochrane » 06. November 2005, 05:21

Tulnuka taassünd
Alien: Resurrection (1997)

200 aastat pärast Ellen Ripley surma valmistatakse tema kloon, osalt inimene, osalt tulnukas. Lisaks sellele kannab ta endas tulnukat. Tänu geneetilisele sidemele tunneb Ripley teiste tulnukate lähedust. Ja seda oskust läheb tal vaja, kui uurimisjaamas kinni hoitud tulnukad vabadusse pääsevad.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Ralf » 08. Juuli 2006, 21:55

Kurval kombel on saanud "Taassünnist" liialt alahinnatud järg.
Kui Fincher Ripley kolmandas filmis (ju edasiste järgede tootmise vältimiseks) tappis, siis suutis Jeunet päris huvitava lahenduse leida ning nimitegelase kloonimist kasutada. See pole filmi ainus hea osa: lisaks sellele kohtasime täitsa uut tulnuk-kolli ning filmi vältel kasutati ka mitmeid "Tulnuka"-saagas esmakordselt nähtud relvastust. Karakterid olid täitsa uutmoodi (eriti too ratastoolis vant) ning näitlejad nende rollidesse ideaalselt valitud (eelkõige Winona Ryder). Minu arust väärib "Resurrection" suuremat heakskiitu, sest fakt, et suur mees Fincher kolmanda järje tegi, ei tee sellest kohe paremat filmi.

6/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Kahn19 » 09. September 2006, 11:41

Lemmik Tulnuka osa 8/10p
Kasutaja avatar
Kahn19
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 447
Liitunud: 27. Mai 2006, 03:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Priit » 04. Detsember 2006, 00:05

Tegelikult on tegu mu esimese Alien filmiga, niiet ses suhtes ei anna ma kõvasti kriitikat filmile. Kindlasti nõustun Fletchu'ga, et üsnagi alahinnatud. Nõustun jällegi, et kloonimisidee oli väga hea ning sisu polnud päris perfektne, kuid sellegipoolest kordagi igav ei hakanud. Tegelased tundusid olema kohati stereotüüpsed, kuid selle andsin andeks suurepäraste näitlejate tõttu, eriti Winona Ryder. Atmosfäär oli jällegi tuttav ning seetõttu ka mõnus, kaameratöö meeldis jällegi ning muusika oli ka tavaline. Alien nägi ka rohkem tõetruum välja kui mudu, eriti meeldis allvee stseen.

6,5/10. Mõnus film, mis on täis erinevaid one-liner'eid ning palju actionit. Väga alahinnatud.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Forzelius » 24. Märts 2007, 13:29

Minu arust nii alahinnatud ei ole, sest idee läks nagu liiga ulmeliseks juba. Mingi kloon ja see tulnukas oli ka teistsugune seal. Kui ma ei eksi, siis ta oli Alieni ja inimese ristsugutis. Mis oli hea oli see, et näitlejad sobisid, kuid mitte siiski nii hästi, kui esimeses või teises osas. Samuti on Alieni ise tehniliselt juba täitsa hästi täiustatud ja ka see oli lahe, kuidas nad ujusid. Minu arust siiski kõige nõrgem, kuid lõpetab seeria ilusti ära.

4/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Pixie » 16. Mai 2007, 19:23

Need "Alien" filmid on ikka suht head.
Aeg-ajalt jälgin läbi sõrmede. :D
Selles filmis meeldis see tulnuka ja inimese ristand.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas LiveForThis » 10. November 2009, 01:45

Esimese kahe vääriline kohe kindlasti ei ole, aga elamus sellegipoolest.
8/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Malcolm » 14. Detsember 2009, 19:46

Ega ta midagi erilist ei ole, eriti esimese kahe osa järel, aga samas võrreldes paljude kaasaegsete ulmefilmidega on siiski tegu üsna tugeva ulmepõnevikuga. Jeunet' käekiri on äratuntav ning kohati morbiidsed stseenid mõjusad. Kokkuvõttes on igaüks neljast osast, mis õigupoolest räägivad kõik ju sama lugu, üsna omanäoliselt teostatud. 7/11
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Ronet » 27. Märts 2011, 15:50

Ehe Firefly. Nauditavad Whedoni kiiksud etc.
Visuaalselt kõige ilusam 'alien' oli selles filmis.
Pilt
7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 17. Juuli 2012, 01:05

Esimesele kahele jääb alla, aga kolmandale üsna korralik järg. Jah, pärast Ripley surma pole asi enam sama, aga vähemalt olid uued tegelased (Perlman) kaasahaaravad.

7/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Zinera » 18. Juuli 2012, 22:11

8/10

Minu teisena lemmik Tulnuka film, mis ei jää minumeelest nii väga üldse teistele alla, vastupidi, tegemist on väga hea arendusega eelkäijatest - hunnik tulnukaid ja hulganisti erinevaid tegelasi, sisukas ning põnev lugu.

Ripley:"When I sleep, I dream about it. Them. Every night. All around me, in me. I used to be afraid to dream, but I'm not anymore." Call: "Why?" Ripley: "Because no matter how bad the dreams get... when I wake up it's always worse."
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas brixxx » 05. Veebruar 2013, 15:26

Veidige parem film kui esimene ''Alien'' 1979. Seda filmi vaadates, tuli mul meelde filmid ''The Green Mile'' ja ''Bicentennial Man'', mille filmide põhiidee on, et inimene tahab olla surelik. Mul oli Ripleyst kahju, et ta äratati jälle ellu, et ta ei saanud rahulikult puhata, õnneks filmi lõpp annab lootust, et nüüd hakkab tal rahulikum elu.

Inimese ja tulnuka ristsugustis meenutas dinosaurust, väga nunnuna mõjus. Vee stseeni vaadates tekkis mõtte, küll neil on hea kopsumaht.

Winona Ryder
Spoiler :
roboti
tegelaskuju mõjus liiga emotsionaalsena. Ripley tegelaskuju meeldib mulle enim, siiski kahes viimases filmis, neis on ta kuidagi enesekindlam ja külmem. Kahes esimeses filmis on Ripley valitsusele töötav ja mõjub inimlikumalt, aga kahes viimases pigem lihtsalt naine, kes on tulnukatega võidelnud.

Neljast Tulnuka(te) filmide kõige parem tegelaskujude valik on ''Alien 3'' ja kõige kehvem ''Alien: Resurrection''. Viimase tulnuka filmis oli siiski huvitav jälgida, kuidas lasi kõik tulnukad maha, ronis kätega redelist üles ning juhtis kosmose laeva Vriess. Frank Eglynn roll oli mitte midagi ütlev.

Minu edetabel neljast Tulnuka(te) filmidest on:

1. Alien 3 - 10/10
2. Aliens - 6/10
3. Alien: Resurrection - 5/10
4. Alien - 4/10

Võiks tulla ka viies osa, aga siis ilma tulnukateta või sel juhul väga vähe näidata, pigem huvitaks, mis on Ripleys edasi saanud.

Võibolla nüüd hakkan vaatama "Alien vs. Predator" filme, veidige tulnukate filmide vaatamise sõltuvus tekkinud, aga siiski nende 4 tulnuka(te) filmide vaatamist, on seisukoht, et eriti huvitavad siiski sellised filmid ei ole, kui film ei ole täiesti vaimustav nagu ''Alien 3'', siis üle 6 punkti on raske panna.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas eerik » 05. Veebruar 2013, 15:39

Filmis Frank ja Wendy on üks segment, kus Franki aju asendatakse lillkapsaga ja selle tulemusel tema intelligentsi nivoo kahekordistub. Huvitav, kas tulemus oleks sama, kui selline katse viia läbi ühe teatud filmiveeblase (kutsugem teda Bks) peal?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Ralf » 05. Veebruar 2013, 15:41

IMO see postitus oli üsna mõistlik ja hästi argumenteeritud, ära ole nii kuri.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Forzelius » 05. Veebruar 2013, 15:47

Ralf kirjutas:IMO see postitus oli üsna mõistlik ja hästi argumenteeritud, ära ole nii kuri.


"Võiks tulla ka viies osa, aga siis ilma tulnukateta või sel juhul väga vähe näidata" - ei, ei olnud.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 74 külalist

cron