Mina olen Alice

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Mina olen Alice

PostitusPostitas Aixi » 23. November 2021, 20:14

Mina olen Alice
(Ik ben Alice) (2015)

Roboti ja inimese vahelise empaatia ning armastuse võimalikkus on ilmselt üks ekspluateerium ulmevaldkonna ning futuroloogia küsimus, mille üle on mõtiskletud nii kirjanduses, mängufilmides kui ka teadusartiklites. Käesolev dokfilm vaatleb värske pilguga üht põnevat eksperimenti, milles väike armas ca 60 cm pikk robotnukk Alice viiakse seltsiliseks üksinduses igavlevatele Amsterdami vanaprouadele. Filmi materjalist suur osa pärineb Alice silma installeeritud kaamerast. Tulemuseks on sõna otseses mõttes ühe peategelase vaatepunkt, sest emotsioonid on meie ees vahetult ja süütult. Armsate vanaprouade reaktsioonid pisikese inimrobotiga suheldes on lihtsalt niivõrd ehedad ja mahlakad, et patt pole seda dokki kirjeldada ka kui hooliva huumoriga täidetud filmi. Kas Alicest saab tulevikutrend vananevate ja üksildaste eakate hoolduses, näitab ilmselt aeg, aga kokkuvõttes on selle filmi tulemused pigem positiivsed. Kuna Alice suhtleb siis hakatakse ka temaga suhtlema. Ja nagu kõikides suhetes on ka siin oma sisemine dramaturgia, algsest umbusklikust võõrastamisest rõõmsate ühiste hetkede kaudu lahkumiskurbuse ja igatuseni.



Loe täielikku tutvustust siit
Aixi
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 11622
Liitunud: 15. Juuli 2011, 20:44

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 120 külalist

cron