Minu elu ilma õhuta

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Minu elu ilma õhuta

PostitusPostitas Aixi » 22. November 2021, 21:32

Minu elu ilma õhuta
My Life Without Air (2017)

Goran Colak on maailma üks edukamaid vabasukeldujaid, mitmekordne maailmameister ja mitme maailmarekordi omanik. Tema nimel on olnud näiteks hinge kinnihoidmise rekord mis on 23 minutit, ta on ujunud vee all hingamata maailma pikima distantsi ning sukeldunud hapnikumaskita rekordilise 115 meetri sügavusele. Kuigi tehniliselt võttes on vabasukeldumine ju lihtsalt sport, mängib vaimne pool selles olulist rolli. Et kauem vee all vastu pidada, tuleb pidevalt ületada seda instinktiivset hingata tahtmise tunnet, mis on tegelikult kõigest vaheetapp tegeliku inimvõimete piirini jõudmisel. Samal ajal tuleb hapnikutarbimise vähendamiseks püsida lisaks ka rahulikus ja lõdvestunud seisundis. Viimase piiri ja meelemärkuse serval viibimine on korraga nii valu kui ka sõltuvust tekitav. Goran Colaki valmistumine võistlusteks on üsna zen tegevus, kus ta siseneb justkui mingisse teise mõõtmesse, kus on üksindus, vesi, sügavused ja elu ilma õhuta. Selles meditatiivses spordifilmis on palju vaikust ja kauneid veealuseid kaadreid. Koos on nii tippsportlase argipäev kui ka metafüüsiline ärakadumine õhu ja vee stiihiasse.


Loe täielikku tutvustust siit
Aixi
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 11394
Liitunud: 15. Juuli 2011, 20:44

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 60 külalist

cron