Viimane keiser

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Viimane keiser

PostitusPostitas Taavi » 28. September 2005, 21:09

Viimane keiser
The Last Emperor

Pu Yi sündis valitsejaks. Ta võeti juba kolmeselt enda vanematelt ära ning temast tehti Hiina keiser. Pu Yi jäi ametlikult sel alal Hiinas viimaseks. Ta kõrvaldati troonilt enda seitsmendal eluaastal ning Hiinast sai Vabariik.
Edaspidi pidevalt muutunud riigikorra vältel nägi Pu Yi kõike kõrvalt. Troonilt lõplikult kõrvaldatuna suleti ta vangina Keelatud linna müüride vahele. Enda mitmekülgse elu lõpuaastail töötas ta aednikuna.

Film on valminud Pu Yi (1906 - 1967) autobiograafia "Keisrist kodanikuks" ainetel.

9 Oscarit - parim film, lavastaja, mugandatud stsenaarium, võtteplatsi kujundus, operaator, kostüümid, muusika, heli.

Täielikku tutvustust loe siit.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas crackhead » 06. Oktoober 2005, 17:04

jrgmine nädal tleb etv pealt. very good.
Viimane vaadatud film: On Golden Pond 9/10
Viimane ostetud DVD: Blood Diamond 10/10

Pilt
Kasutaja avatar
crackhead
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1135
Liitunud: 04. Aprill 2005, 08:49
Asukoht: Hirvepark/Siselinna kalmistu/Varblane/Harju mägi

PostitusPostitas Kickflick » 01. August 2010, 23:54

Eriti suurt elamust ei saanud, aga Hiina ehitised, ruumid, rõivad ja kultuur olid huvitavad, muusika oli väga ilus ning keiser väiksena oli ülinunnu, nagu Soprano IRC'us juba ka ütles. Üldiselt hästi tehtud film, kuigi mulle mitte väga huvipakkuval teemal. Hiina pask!(heas mõttes ;-) )7/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 02. August 2010, 05:02

Hiina pask jah. Mul ka erilist elamust ei pakkunud ja teemat ei esitatud kuigi huvitavalt, kuid vähemalt ei hakanud igav kordagi. Väike keiser ehk filmi esimene pool oli minu jaoks huvitavam. Edasi läks igavaks poliitikaks. Film on aga tõesti ilus ja mastaapne.
Plusspunktid Twin Peaks'i tädi eest...
Spoiler :
Pilt

Siskel & Ebert kiidavad:
http://www.youtube.com/watch?v=7O-Q1fzxIvo

7,5/10

P.S. Tuli jälle meelde, et mul on Scorsese Kundun vaatamata. Nagu kaks tilka vett? Valime järgmiseks ühisvaatamiseks?
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 188 külalist