Misery

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Misery

PostitusPostitas Cochrane » 11. September 2005, 12:16

Misery
Misery


"Misery" romaaniseeria loonud menukirjanik Paul Sheldon (James Caan) on just saanud valmis oma uue raamatu käsikirja, kuid jääb Colorados lumetormi kätte ning teeb autoõnnetuse. Surmasuust päästab ta endine haiglaõde Annie Wilkes (Kathy Bates), kes võtab purustatud jalgadega Pauli enda hoole alla, kuniks mees paraneb. Annie väidab end olevat "Misery" raamatute suurim fänn. Paulile saab ruttu selgeks Annie vaimuhaigus, mis muutub talle eriti saatuslikuks, kui naine loeb viimast "Misery" raamatut, kus selle nimitegelane sureb - ta sunnib Pauli ära põletama oma uue romaani käsikirja ja kirjutama uue raamatu: "Misery tagasitulek".


Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Edvard » 11. September 2005, 14:48

Päris kaua aega tagasi sai vaadatud,aga mäletan väga selgelt.See on lihtsalt nii hästi ja leidlikult tehtud film,et seda on raske unustada.See film kuidagi tungis mu alateadvusse ja järgmised kaks päeva ma millegist muust ei mötelnudki kui sellest filmist.Üldkokkuvöttes siis ülipönev film.
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas Ralf » 09. Juuli 2006, 16:15

Üks mu favoriite Stephen Kingi adaptsioonidest. Kathy Bates vääris oma kuldmehikest igati ja minu arust oli tema tegelane ka mingi ajakirja "Naissoost kurikaelte TOP'is". James Caan ei vedanud ka kuidagi alt. Edvardil on õigus, film on äärmiselt põnev ja suudab kuidagi alateadvusse tungida. See meeldis ka, et raamatu karmimad kohad olid välja jäetud (Pauli sõrme mahalõikamine, roti sodiks pigistamine, samuti raamatus lõikas Annie saega Pauli jala maha, mitte ei purustanud neid). Äärmiselt intelligentne film ja raamat ka suurepärane.

PS! Filmi näitab MTV3 kolmapäeval kell üheksa! Vaadake kindlasti.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 09. Juuli 2006, 23:25

Fletchu, ma siinkohal parandaksin sind väikese detailse apsaka tõttu.
"Misery" tuleb kolmapäeval kanalilt Nelonen, mitte MTV3.

Iseendal on juba plaanid filmi vaatamiseks tehtud, kuna olen filmist palju head kuulnud ja kaks eelnevat postitust suurendavad minu tahet filmi näha veelgi.
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Ralf » 04. November 2007, 22:08

Kurask, film on vaikselt roninud mu lemmikute TOP 25'te ja peab tõdema, et hoolimata oma žanrist on kohati tegu ebataotluslikult väga humoorika linateosega ja seda eelkõige tänu Annie Wilkesi ei-tohi-ropendada-aga-tahaks-kurjasti-öelda pursete tõttu ("I know that Mr. Man!"). Nii paljud kohad ajavad naerma, aga heas mõttes - tegu on sellegipoolest vägeva filmiga. Lugesin ka eelmisel laupäeval Päevalehe raamatusaagas ilmunud raamatu läbi ja eks see ole hulga parem, Paul Sheldon saab seal isegi natuke hullumeelsustorti maitsta ning Annie on kõvasti sadistlikum kui filmis, kus jala otsastraiumine mingi jalaluude-purustamisega asendati. Ja nii paljud värvikad kohad jäid välja.

9/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Misery

PostitusPostitas eerik » 15. Märts 2011, 19:04

Cochrane kirjutas: Misery
Misery

Ajakirjanik Paul Sheldon (James Caan) satub ühes Inglismaa väheasustatud paigas lumetormis autoõnnetusse. Tema päästjaks osutub Annie Wilkes (Kathy Bates), kes on tema romaanide suurim fänn. Annie viib Pauli enda juurde ja hoolitseb tema eest, sellal kui Paul talle oma seni veel avaldamata käsikirja lugeda annab. Kuid koht käsikirjas, kus romaani kangelanna sureb, saab Paulile saatuslikuks. Hoides kirjanikku vahendeid valimata kinni, sunnib Annie teda romaani ümber kirjutama.
Kathy Bates sai parima naisosatäitja Oscari.

Täielikku tutvustust loe siit.


Päris vigane sisututvustus.

Esiteks, tegemist pole ajakirjaniku, vaid "tavalise" kirjanikuga.
Teiseks, tegevuspaigal pole Inglismaaga mitte mingisugust seost.
Kolmandaks, Misery ei sure uue raamatu käsikirjas vaid äsja ilmunud raamatus.
Neljandaks, Paul ei kirjuta ilmunud romaani ümber, vaid kirjutab sellele järje, kus Misery imekombel elus on.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Ralf » 16. Märts 2011, 10:12

Ma kirjutan ümber.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas damon » 16. Märts 2011, 13:25

Film oli minu jaoks keskpärane. Maniakaalsust oli, kuid natuke jäi nagu millestki puudu. Võimalik, et nagu ikka on raske kogu raamatus olevat tegelaskujude tundeid/mõtteid/ängi umbes kahe tunni sisse ära mahutada.
Kusjuures tegu on pigem lühema Stephen Kingi romaaniga. Võimalik, et mul oli lihtsal raamat veel nii selgelt meeles.

Selle romaaniga on mul tegelikult eriline suhe. Lugesin seda siis kui olin hotellis ööadmin. Unisena läksin hommikul kohe koju magama elukaaslase kõrvale. Kui ma olin ligi tunnipärast sügavas unes, tõusis mu elukaaslane üles, ajas mind kergelt üles ja ütles, et läheb toidupoodi. Unesegane nagu ma olin, ütlesin Miseryle mõeldes, et olgu tänaval liikudes ettevaatlik, sest kirvega hull käib ringi. Ise magasin edasi. Naine pärast rääkis mis soga olin ajanud. Meenutame seda nalja siiani.

Seega on arusaadav, et filmi ootused olid mul väga kõrged.

7/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas RockabillySarin » 17. Märts 2011, 12:20

Mõnus thriller

Kahjuks pole ammu näinud, aga mäletan, et naelutas meeldivalt vaatama.

Pilt

:/
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

Re:

PostitusPostitas rauls » 01. Aprill 2012, 19:38

Ralf kirjutas:Üks mu favoriite Stephen Kingi adaptsioonidest. Kathy Bates vääris oma kuldmehikest igati.

Kathy Bates suuresti varastas filmi. Tõeliselt kole tegelane, tema järsud vihapuhangud ja kirjaniku piinamine lõid parajalt õudust tekitava õhkkonna. Parimad kohad olid need, kui Annie ilmus järsult suurde plaani jubedust tekitava ilmega - paaril korral täiesti ehmatasin (Y). Üks paremini mängitud villain läbi aegade! Film on pingeline ja õudne. Klassika.

9/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 142 külalist