Loode kaudu põhja

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Loode kaudu põhja

PostitusPostitas Taavi » 08. September 2005, 23:22

Loode kaudu põhja
North by Northwest (1959)

Reklaamiagent Roger O. Thornhill (Cary Grant) aetakse vaenlase spioonide poolt eksikombel kõrge riigiametnikuga segamini ning ta kuulutatakse tagaotsitavaks. Tema jälgi hakkavad üheaegselt ajama nii koduriigi Valitsus kui ka riigi vaenlased. Pingelises jälitustegevuses võib iga tehtud viga Rogerile tema elu maksta ...

Loe täielikku tutvustust siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 09. September 2005, 12:51

Holliwoodi Staari, Cary Granti üks parimaid filme, ta ikka oli tõesti väärt näitleja.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Mihkel » 09. September 2005, 13:54

kindlasti üks Hitchcocki parimaid filme. soovitan kõigile
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Kama » 09. September 2005, 21:22

Hea film tõesti,etv pealt oli mingi paar kuud tagasi,igavusest akkasin vaatama teadmata mitte midagi selle filmi kohta,a juba esimese poole tunniga olin ma teleka ette naelutatud,Hitchcocki ikka oskab.
Kasutaja avatar
Kama
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 131
Liitunud: 21. Veebruar 2005, 20:43

PostitusPostitas crackhead » 10. September 2005, 11:49

hitchcocki parim film mu meelest.
kuigi "Rebecca" ja "Tagaaken" on nägemata
Viimane vaadatud film: On Golden Pond 9/10
Viimane ostetud DVD: Blood Diamond 10/10

Pilt
Kasutaja avatar
crackhead
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1135
Liitunud: 04. Aprill 2005, 08:49
Asukoht: Hirvepark/Siselinna kalmistu/Varblane/Harju mägi

PostitusPostitas eerik » 31. Jaanuar 2010, 22:57

Hea film küll, aga ei saa nõustuda taevani ülistavate kommentaaridega. Hitchcockil on ka tunduvalt paremaid filme, kasvõi "Rear Window".

7/10
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Loode kaudu põhja

PostitusPostitas Rasmus » 31. Jaanuar 2014, 20:19

Hitchi üks parimaid, ma usun. Ajale igal juhul väga hästi vastu pidanud. Huumor täpselt naelapea pihta, oksjoni-stseeni ajal naersin küll kõvasti.

8/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Loode kaudu põhja

PostitusPostitas brixxx » 21. Veebruar 2014, 23:50

See on ainuke Alfred Hitchcocki film, mis olen algusest lõpuni vaadanud, aga samas olen poolikult vaadanud "Psycho" seeriat, "Birds" ning pean tõdema, et film "North by Northwest" mõjus natuke liiga tavalise filmina, mulle just tundub, et minu seni vaadatud Alfred Hitchcocki filmidest kõige kehvem film ongi "North by Northwest" ning kõige enam meeldib "Birds". Kui lavastajatest rääkida, siis peab tõdema, et Alfred Hitchcock oli geenius ja kuntsnik, kes oskas luua väga omapäraseid ja geniaalseid filme, aga mulle tundub, et omapärased ja geniaalsed filmid olid kõik õudukad.

Hakkasin tegelikult sellepärast seda filmi vaatama kuna filmis "Charade" (1963) hakkas meeldima Cary Grant, siis tahtsin teda veel mõnes filmis vaadata. Hetkel ootab mul järge vaatamist kolmas Cary Granti film "The Bishop's Wife" (1947). Kuna hetkel on huvi Cary Granti filmidest, siis hakkan eriti vanu filme vaatama, hetkel olen piirdunud kuni 1960.aasta filmideni. Cary Grant oli tõesti hea huumori näitleja, seni ma pole veel väga tõsist filmi vaadanud, kus ta mängib, tahaks näha teda ka tõsist rolli mängivat.

Mul esimene pool filmist meeldis rohkem, siis mulle enam eriti ei meeldinud kui ta kohtus naisega, kellesse ta armub. Huvitavam oleks film olnud kui peategelane ja tema ema oleks terve filmi jooksul põgenemas näidatud kuna peategelase ema karakter oli väga huvitav.

Vanade filmide puhul tundub, et enamikesse filmidesse on huumor sisse topitud, isegi nendesse, kus žanrides ei ole kirjas, et film on komöödia. Paljude vanade sõja filmidega on sama seis. Muideks vanad sõja filmid on tunduvalt huvitavamad kui uuema aja omad 21.saj ja 90ndad.

Hindeks 7/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 92 külalist