Suur põgenemine

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Suur põgenemine

PostitusPostitas Taavi » 08. September 2005, 22:05

Suur põgenemine
The Great Escape (1963)

Teine maailmasõda. Natsidel on kõrini sõjavangide pidevatest põgenemiskatsetest. Seetõttu viiakse vangid üle hästi valvatud "põgenemiskindlasse" vanglasse. Seal hakkavad kinnipeetavad üheskoos kavandama suurt põgenemisplaani nii vanglast kui ka kogu okupeeritud Euroopast.

Loe täielikku tutvustust siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 09. September 2005, 13:55

See on üks minu lemmikutest ja see film on tõesti tasemel
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Forzelius » 23. Detsember 2007, 15:33

Ostsin selle filmi juba ca 2 kuud tagasi, aga kuna selle pikkus on 2h ja 45mini, siis ei leidnud head aega selle vaatamiseks. Alles eile õhtul peale Home Alone'i vaatamist (liiga nõme, ma tean), mõtlesin, et miks mitte seda meistriteost vaadata.
Filmist siis lähemalt:
Kõigepealt tooks esile PulpFictionliku staariparaadi:

1) Steve McQueen, oma aja meisternäitleja, kes kahjuks suri vähki olles kõigest 50-aastane. Siin filmis teeb vaieldamatult ühe oma parima rolli, mängides sellist hea huumoriga karakterit. Tema lõputud põgenemiskatsed, hüüdnimi "The Cooler King" (mille ta õigustatult ära teenis :D), tema selline olek, meenutades tänapäeval nt. midagi Ed Harrise ja Daniel Craigi vahepeale. Siin filmis sööbisid mulle mällu tema pesapallikinnas ja -pall kindlasti, millega ta kogu aeg mängis. Üks 60-ndate parimaid näitlejaid kindlasti.

2) Richard Attenborough, kelle kõige parem film on muidugi Gandhi, kui lavastajana, aga siin, mängides kogu põgenemisplaani juhti, sellist tõsist, asja kaine mõistusega võtvat karakterit, samas kui teised olid mõned võibolla lõbusamad, oli tema alati ettevaatlik ja oskas olukorda õigesti hinnata, kindlasti mängis selles rolli see, et tal oli kaust Gestapo andmebaasis, mis andis neile loa ta maha lasta, kui ta peaks veel kord põgenemisega vahele jääma, see mängis oma rolli tema ettevaatlikkuses. Kui Steve oli selline noor ja uljaspäine, siis oli tema just see vanem. Hea näitleja, kindlasti selle filmi üks parimaid.

3) James Garner, humoorikas karakter, olles siin filmis siis nn "varustaja" ametis, hankides nt fotoaparaate ja puitu tunnelite jaoks. Samuti oli ta heasüdamlik oma pimeda toakaaslase, Colini, keda mängis Donald Pleasence, vastu, olles nõus tema eest hoolt kandma, kui põgenemine juba pooleli on. Sarmikas, tänapäevani tegus näitleja, kes kindlasti oli selles filmis oluline tegelane, muutes selle huvitavamaks.

4) James Coburn, näitleja, kellele oli antud selline naeratus või õigemini sellised näojooned, mis teevad tema näitlemise palju huvitavamaks. Isegi, mängides 39 aastat hiljem filmis „Snow Dogs“ on ta täpselt samasugune. Filmis on ta selline esialgu kõrvalehoidev tegelane, kes sattub tähelepanu keskpunkti alles lõpupoole. Kindlasti oli ta üks olulisemaid näitlejaid, rikastades seda näitlejate koorekihti veelgi.

Teised staarid, kes siin filmis mängivad, keda aga pikemalt nimetama ei hakkaks, olid veel:
Donald Pleasence
Charles Bronson
David McCallum
James Donald ja paljud veel

Peale suurepärase näitlejatepundi oli siin veel väga hea kaameratöö. Lähivõtted ja stseenidevahelised momendid jätsid mulje nagu tegu oleks mõne vana vesterniga ja kuna mulle vesternid meeldivad, siis meeldis mulle ka see kaameratöö.

Samuti meeldis mulle see miljöö. Huvitav teema on see vanglast/vangilaagrist põgenemine alati olnud ja olen sedasorti filme alati huviga jälginud. Samma patta paneks ka nt. Harts War’i. Aga mulle meeldis see film siiski rohkem näitlejatöö pärast. Mulle meenutas see film osati ka seriaali „Prison Breaki“. Algus põgenevad ja siis hakkab see tagaajamine. See osa meeldis ka, kus hakkas see massiline läbi tunneli roomamine ja kui veel tuli välja, et tunnel on 10 m lühem, kui peaks, siis oli veel eriti põnev.


„The Great Escape“ on igati huvitav film. 2h ja 45 mini (btw see lõppes täpselt sekundipealt) möödus väga kiiresti. See peaks olema maiuspala igale filmisõbrale. Soovitan seda filmi absoluutselt kõigile.

10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Suur põgenemine

PostitusPostitas Kickflick » 18. September 2011, 19:45

Kuigi olen elu jooksul hulganisti erinevaid vangladraamasid näinud, suutis see film ikkagi suure elamuse pakkuda. Oleks võinud ehk pisut lühem olla, aga ikkagi on tegu suurejoonelise meistriteosega!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 50 külalist