Aafrika kuninganna

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Aafrika kuninganna

PostitusPostitas Taavi » 08. September 2005, 17:15

Aafrika kuninganna
The African Queen

Esimene Maailmasõda. Saksamaa sõjavägi vallutab järjest uusi alasi.

Väikese küla postiljon Charlie Allnut (Humphrey Bogart) alustab enda vanal aurikul (nimega Aafrika kuninganna) ohtlikku teekonda mööda Ulanga jõge ida suunas. Kuuldes aga, et tema küla on sakslaste kätte langenud ning kõik selle elanikud kinni püütud, naaseb mees sinna. Ta võtab ainsa pääsenu Rose Sayer-i (Katharine Hepburn) endaga ning koos üritavad nad mööda sedasama ohtlikku jõge sakslaste eest põgeneda ...

Oscar meespeaosale (Humphrey Bogart).

Täielikku tutvustust loe siit.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 01. Oktoober 2005, 22:06

Ma nägin seda filmi umbes 6 aastat tagasi. Ma ei pidanud siis veel eriti filmidest lugu, aga kui vaatasin natuk, siis jäingi vaatama. Hea film!
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

Re: Aafrika kuninganna

PostitusPostitas Forzelius » 20. Veebruar 2012, 14:45

Väga erilise atmosfääriga romantkomöödia ent kohati, on mul tunne, kaotas see film oma žanritunnetuse ära. Draamana ei mõjunud ta kordagi, samuti olid kõik stseenid, mis konkreetselt sõjaelemente puudutasid, veidi võltsid. Hepburn oli usutav ainult seetõttu, et võeti otse misjoniretkelt paati ehk hea ongi, et ta nii kaunis polnud. Bogart, kuigi olen varem väitnud, et ta komöödiatesse väga ei sobi, sai siin täitsa hästi hakkama. Taaskord portreteerib ta karakterit, kes oma elemendist välja ronima peab, mis talle üldse loomulikult ei meeldi ning terve film käsitlebki põhiliselt tema võitlust uude alasse murdmisega. Võitluseid oma vana mugavustsooni ning uue tundmatu piirkonna vahel kohtab algusest lõpuni. Hepburni transformatsioon tundus veidi kunstlik olevat, vaadates, kuidas pühendunud kristlasest mõne päevaga paadimehe mängukann sai. Kohati toimib nagu lõbusam ning kergem versioon "Casablancast". Üldiselt on tänu muhedale dialoogile ning lõbusale duole tegemist tõelise kvaliteetnaudinguga. Head looduskaadrid tõstavad samuti ehedustunnetust.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist