Sierra Madre aare

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sierra Madre aare

PostitusPostitas Taavi » 08. September 2005, 16:06

Sierra Madre aare
The Treasure of the Sierra Madre (1948)

Juhutöölised Dobbs (Humphrey Bogart) ja Curtin (Tim Holt) jäävad peale nende järjekordse ülemuse (Barton MacLane) antud ülesande täitmist ootamatult palgarahata. Edasi võtavad varatud mehed vana kaevuri (Walter Huston) juhatusel ette raske teekonna mägedesse, kus viimase väitel hulganisti kulda leidub. Kuid juba enne kulla leidmist puhkeb tüli selle jagamise üle ...

Legendaarne lugu ahnusest. 3 Oscarit (lavastaja, meeskõrvalosa (Walter Huston), stsenaarium).

Loe täielikku tutvustust siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 08. September 2005, 16:55

väga vana film, kuid ei jää pareguse aja filmidele alla.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Forzelius » 23. September 2008, 21:11

Kirjutan siis midagi, nii kaua, kui midagi meeles on.

Film on suurepärane: tegemist on kahtlemata ühe parima filmiga tollest ajastust. John Huston on oma productioniga naelapea pihta tabanud ja see film jääb kestma no doubt.
Filmi alustatakse väikelinnas, kus me näeme luuserit nimega Fred C Dobbs. Ta on vaene nagu kirikurott ning enese ära elatamiseks kerjab ta. Ta satub ootamatult tööotsa peale, pärast mille eest saadud raha ta endale ka ühes odavas võõrastemajas öökoha ostab. Kogu selle protsessi läbib ta koos sõbra Curtiniga, kes jagab sama saatust. Kui siiamaani ei ole veel näha sarnaseid jooni ühegi teise lavastusega, siis hiljem on neid see-eest kuhjaga. Võõrastemajas saab ta teada kohast, mis võib ta rikkaks teha. Moodustatakse kamp koos Curtiniga, sellega liitub ka mees, kes talle sellest rääkis, Howard. Kui algul sujub kõik hästi, siis probleemid alles algavad.

Nii palju sisust. Mis mulle selle filmi juures tohutult meeldis oli selle kergelt klaustrofoobiline õhkkond. I was shit-scared, kui üks teatud isik lõkke juurde ilmus ja pärast seda Howard ühe asja tegema pidi. Samuti andis sellele juurde kahtlemata must-valge kinematograafia, mis oli super. See on siiski filmidest, mille puhul, ma ei kahetseks, kui see ülevärvitaks.
Humphrey Bogarti tegelane oli geniaalne. Just tänu temale oli näha tohutult palju sarnasusi Edgar Allan Poe lühijutustuse "Tell-tale heart"'iga või siis filmiga "There Will Be Blood". Väga hästi välja näideldud roll, mille eest oli kuritegu mitte anda nominatsiooni. Just viimased kolmkümmend minutit tõid esile selle, miks kadestatakse Bogartit kui võib-olla ühte parimat näitlejat läbi aegade.
(Minu filmiraamat "Sajandi suured staarid" väidab muuseas järgmist: "Bogarti mereväes saadud näotrauma vormis tema ülahuult ning tegi temast veidi pudikeelse, mida sajad meesnäitlejad on hiljem püüdnud matkida." Sounds about right minu arvates, sest iga lause, mis ta ütleb kõlab lihtsalt liiga hästi. Ta hääl on üks parimaid kinolinal)
Samuti meenutas film vägagi mu lemmikfilmi "The Good, the Bad and the Ugly", just kogu oma ülesehituse ja epic-aspekti poolest.
Walter Hustoni tegelane oli selline muhe ja lõbus vanamees, kuid minu arvates oleks pigem Bogart pidanud olema Oscari-võitja, kuigi hea rolli tegid kõik kolm peaosalist. Stsenaarium oli also flawless.
Meistriteos!

10/10


P.S. Ma hindan viimasel ajal filmi nii kõrgelt, sest valik on lihtsalt kvaliteetsemaks muutunud imo..Tänu soovitustele muidugi, sest mida mina ka headest filmidest tean.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas CM-Girl » 12. Juuni 2011, 17:36

Hea film aga vaimustust ei tekitanud. Howard ja Curtin olid lemmikud. Bogart kehastas vabsee ebameeldivat kuju. Väga hea rollisooritus temalt. Oscari vääriline.
Karma is a Bitch!

6/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re:

PostitusPostitas Soprano » 22. Aprill 2012, 01:02

"Paul Thomas Anderson stated that he watched The Treasure of the Sierra Madre every night before filming There Will Be Blood."
Ja seda oli näha. Mõlemad filmid võtavad ahnuse väga teravalt luubi alla. Sierra Madre's käidi absoluutselt kõik võimalikud ahnuse variandid läbi:
Spoiler :
kõigepealt ei usaldatud üksteist ja peideti oma osa;
siis oldi valmis tapma võõrast, et mitte jagada;
seejärel võideldi ühiselt bandiitidega (koos võõraga), et mitte kogu varandusest ilma jääda;
siis muutus Dobbs jälle ahneks/hulluks, kui vanamees ära läks;
ning lõpuks jäädi kõigest ilma...

CM-Girl kirjutas:Howard ja Curtin olid lemmikud.

Ilma naljata - mul käis vaatamise ajal päriselt mõte läbi, et need 2 (või vähemalt üks neist) on kindlasti CM-Girl'i lemmikud ja tahtsin tulla siia küsima, aga jõudsid ette. :) Curtin oli hea südamega ning vanamees Howard lihtsalt muhe tegelane.

Täiesti ajatu lugu. (Y)
9 untsi Au'd 10'st
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Sierra Madre aare

PostitusPostitas Ronet » 22. Aprill 2012, 19:17

Ootasin rohkem westernit, aga sain moraaliga loo ahnusest.
Ahnusega seotud filmid mind väga tõmba tho..
Siiski väga head rollisooritused ja mõnus lõpp.
Alla 8/10 ei saa panna.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Sierra Madre aare

PostitusPostitas Kickflick » 22. Aprill 2012, 19:44

Ühinen Leveli arvamusega, westerni oleks võinud rohkem olla, aga sisu oli hea ja tegelased väga sümpaatsed.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Sierra Madre aare

PostitusPostitas teine_arnold » 23. Aprill 2012, 00:50

Ootasin 3D fantaasiaseiklust, aga sain mingi 2D jama, mis ei olnud isegi värviline.

1/10
teine_arnold
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 05. Märts 2012, 01:12

Re: Sierra Madre aare

PostitusPostitas Kickflick » 23. Aprill 2012, 14:17

teine_arnold kirjutas:Ootasin 3D fantaasiaseiklust, aga sain mingi 2D jama, mis ei olnud isegi värviline.

1/10


You made my day! :D
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 200 külalist

cron