Legend peata ratsanikust

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 12. September 2006, 22:40

visuaalselt ( operaatoritöö, valguse, kunstilise poole pealt) üks Burtoni kõige huvitavamaid filme. see "peaaegu mustvalge" lähenemine meeldis mulle hirmsasti, samuti viited 18. sajandi lõpu iseäralikele pisiasjadele ( nt. siluett- piltidele, kas panite tähele - esimene kord, kui tõld sõitid öösel metsaservas, ja teine kord kui Ichabod ja Masbath hiilisid lady Van Tasselile metsa järgi)
dialoog kiskus aegajalt pateetiliseks, aga võibolla 18. sajandi inimene oleks seda täitsa normaalseks pidanud. laipade näitlejatöö oli meisterlik :-)))

vihjed Tim Burtoni "salapatule" ehk ameerika 1950.- ndate B- kategooria filmidele ( nt, kui Ratsanikule hakkab pea otsa kasvama, ja ta silmamunad korra välja tungivad) olid väga vinged ( neile kes tõsised Burtoni- fännid). veski plahvatamine oli igavesti lahe. aga kes ei tea miks jahu plahvatab....natuke nohik peab ka olema, et seda täiel rinnal nautida.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas Pixie » 20. Juuni 2007, 23:08

Olen 2 korda näind. Väga hea film.
Põnevust jätkub ja hea stoori. :P
Soovitan. 8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Will Turner » 21. Juuni 2007, 01:54

See ka nüüd pole mingi õudukas pigem ulme jälle.
Ega mulle polegi vist mitte ühtegi korraliku õudukat.
Head õudkuad on vimm ja ring jne.
Aga see pole ju üldse õudne kui mingi peata mehike tuleb hobuse seljas ja lõikab sul pea maha.
või siis see puu mille seest voolab verd.
Muidu johnny Depp mängis seal väga hästi
Aga muidu oli see norm film 8/10
Kasutaja avatar
Will Turner
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 153
Liitunud: 18. Juuni 2007, 14:02

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 21. Juuni 2007, 10:12

Will Turner kirjutas: Aga see pole ju üldse õudne kui mingi peata mehike tuleb hobuse seljas ja lõikab sul pea maha.
või siis see puu mille seest voolab verd.


Tahad sa väita, et kui sa päriselus neid sündmuseid näeksid, sa ei oleks hirmul või ei leiaks sa ennast vägagi õudses situatsioonis?
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Priit » 21. Juuni 2007, 11:40

Peata Ratsanik kirjutas:
Will Turner kirjutas: Aga see pole ju üldse õudne kui mingi peata mehike tuleb hobuse seljas ja lõikab sul pea maha.
või siis see puu mille seest voolab verd.


Tahad sa väita, et kui sa päriselus neid sündmuseid näeksid, sa ei oleks hirmul või ei leiaks sa ennast vägagi õudses situatsioonis?


Kui ma päriselus näeks mõnda mõrvarit, ma satuks ka paanikasse. Kuid samas Friday the 13th seeria küll õudne pole.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Will Turner » 21. Juuni 2007, 21:52

Priit kirjutas:
Peata Ratsanik kirjutas:
Will Turner kirjutas: Aga see pole ju üldse õudne kui mingi peata mehike tuleb hobuse seljas ja lõikab sul pea maha.
või siis see puu mille seest voolab verd.


Tahad sa väita, et kui sa päriselus neid sündmuseid näeksid, sa ei oleks hirmul või ei leiaks sa ennast vägagi õudses situatsioonis?


Kui ma päriselus näeks mõnda mõrvarit, ma satuks ka paanikasse. Kuid samas Friday the 13th seeria küll õudne pole.



Siis jah,aga on näha olnud ka selliseid õudukaid mis on 100 korda paremad.
selel filmi kohta ei saa lihtsalt öelda õudukas.
Kasutaja avatar
Will Turner
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 153
Liitunud: 18. Juuni 2007, 14:02

PostitusPostitas eerik » 21. Juuni 2007, 23:09

Ma vaatasin seda teemat veidi ja ei märganud, et keegi peale sinu oleks siin teemas üldsegi õudusfilmi maininud. Millest siis selline järeldus, et see peaks üldsegi õudukas olema?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Ralf » 21. Juuni 2007, 23:55

Ütleme nii, et iga teise lavastaja puhul oleks öelnud, et film on kehv. Aga Tim Burton on selle sünge loo teinud nii muhedaks ja andekaks (näiteks lahkamisstseen), et lihtsalt lust vaadata. Stoori iseenesest ju midagi väga intrigeerivat ei paku, aga kuna režiitoolis on Tim, siis visuaalne külg on puhas silmakompu. ;-)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Will Turner » 22. Juuni 2007, 00:47

Peata Ratsanik kirjutas:
Will Turner kirjutas: Aga see pole ju üldse õudne kui mingi peata mehike tuleb hobuse seljas ja lõikab sul pea maha.
või siis see puu mille seest voolab verd.


Tahad sa väita, et kui sa päriselus neid sündmuseid näeksid, sa ei oleks hirmul või ei leiaks sa ennast vägagi õudses situatsioonis?



igaüks teab,et see on võimatu.
ma avaldasin ainult enda arvamust.Pole mõtet vaidlema minna
Kasutaja avatar
Will Turner
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 153
Liitunud: 18. Juuni 2007, 14:02

PostitusPostitas GTASAN » 02. November 2007, 20:23

Liitun kriitikutega ja ütlen et see film on vaatmist väärt esimest korda vaadata oli natuke jube aga 2. korral polnud viga 8)


Soovitan kõigile horrori fännidele 6,5/10 8)

_________________________
Viimased vaadatud filmid: A Nightmare On Elm Street (1984) (7/10) ;
Texas Chainsaw Massacre (1974) (8/10)
GTASAN
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 49
Liitunud: 31. Juuli 2007, 15:00

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 03. November 2007, 01:07

loomulikult pole see mingi õudukas, minu jaoks on see pigem must komöödia. aga et ma hakkan mingeid labaseid The Ring ja Grudge filme sellest paremaks pidama, no jiisver.
It was a horseman, a dead one, headless - see ja paljud teised repliigid kõlasid üsna võltsilt ja segavalt. aga kõik mida ütlesid rahukohtunik notar või pastor, oli väga hea. Notar kapis, see meenutab mulle Linus Larrabee isa filmist Sabrina, kes sigariga kappi ronis sest arvas et ta naine tuleb.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas KiiZ » 17. November 2007, 12:19

suht korralik teos. sai vist kolmandat korda vaadatud, aga sellest on ükskõik - nagunii midagi meeles polnud. mõnus sünge film, visuaalne pool oli väga hea. muidu ma pole eriti Burtonile tähelepanu pööranud, aga vist peab siis ka natuke rohkem seda tegema. Igatahes ootan siis huviga Sweeney Toddi kamh.
7/10
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 17. November 2007, 13:52

mulle jäi mulje nagu oleks nad selle filmi väljanägemist pisut vuntsinud vahepealsetel aastatel, ma mõtlen puhttehniliselt. ma ei mäleta paljusid kaadreid pooltki nii puhta ja selgena ja säravana nagu nad Kanal 2st näidatud variandis olid. kuidagi värskem nägi välja.

ei see on ikka kunstilises mõttes väga kõva film.
mind kummastab iga kord et mismoodi see nahkhiire pea äralõikamine küll tehti... üks kõige efektsemaid kohti.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas Weirdo » 17. November 2007, 20:11

Vähemalt mulle mõjus esmakordsel vaatamisel efektsemalt, võimsamalt. Seekord jäid rohkem silma need B-kategooria filmidele omased kohad. Ja nö. efektid üldse, et tõesti - kui see poleks Burtoni film, siis tunduks kohati naeruväärne, aga samas see teebki filmi veel koomilisemaks. See "pea kasvamine" oli ka muig. Iseenesest ei pea minagi seda selles mõttes õudukaks, aga see läbiv sünge ja tume toon on ikkagi lihtsalt super!

"Sleepy Hollow ehk Veerevad Pead" :P (sest need peade lendamise ja põrandal veeremise kohad olid eriti efektsed)
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas -kathyy- » 07. Jaanuar 2008, 17:58

oeh.. keeruline.. minu meelest väga väga hea film.. kuigi oli asju mis oli ülepakutud, no natuke.. mitte palju.
Weidro võttis pooled mu mõtetest ära.. aga jah.. minule meeldis.. tegelikult ongi nii et seda filmi peaks vatama 1 kord ja siis uuesti pika aja pärast kui juba süžee on enamjaolt hääbunud.
9.5/10
Kasutaja avatar
-kathyy-
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 120
Liitunud: 19. Aprill 2007, 19:03

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 133 külalist