Tagaaken

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tagaaken

PostitusPostitas Taavi » 24. August 2005, 16:14

Tagaaken
Rear Window (1954)

Fotograaf L. B. Jefferies (James Stewart) murrab autovõidusõidul pildistades jala. Nüüd veedab ajutiselt ratastooli aheldatud mees aega enda New Yorgi korteri tagaaknast naabreid vaadates. Ühel päeval jääb talle aga kummaline mulje, et naabrimees on enda naise tapnud. Kuna ta pole juhtunus täielikult kindel, saadab ta enda hooldeõe (Thelma Ritter) koos tüdruksõbraga (Grace Kelly) asja uurima.

Loe täielikku tutvustust siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 12. August 2007, 23:03

Kuna paar päeva tagasi sai ära vaadatud “Disturbia” siis eile otsustasin ära vaadata ka selle nii öelda algidee - “Rear Window” aastast 1954. Tegelikult tahtsin seda juba eelmise aasta suvel ära vaadata aga kuna tol hetkel Subclubis eestikeelseid tiitreid sellele polnud siis jäi toona see vaatamata. Mitte et ma kõiki filme subtiitritega vaatan, lihsalt arvasin, et on parem ja selgemini arusaadavam.

Nagu juba varem mainitud on tegemist Alfred Hitchcocki filmiga, mis tema filmidest IMDb skoori järgi kõige kõrgemalt hinnatud. Film räägib fotograafist, kes tööl olles satub avariisse mille tagajärjena peab ta seitse nädalat kipsis jalaga kodus veetma. Muidugi oli elu tol ajal üsna igav, kui pidid vaid liikumatult kodus olema. Suurest igavusest hakkas mees jälgima akna kaudu naabermaja elanike. Seal elas kirju seltskond kuid ühe korteri elanikud jäid talle eriti silma. Nimelt hakkas ta kahtlustama ühte meest oma naise mõrvas. Selle mehe tegevust jälgis ta paari päeva jooksul lähemalt kuni see kõik lõpuks kulmineerus.

“Tagaaken” on veidi alla kahe tunni pikk ning seda vaadates käisid minu mõtteist läbi erinevad arvamused. Ühest küljest olen ma veidi pettunud, kuna ei suudetud täielikult täita minu kõrgeid ootuseid. Teisalt aga olen üsna õnnelik, kuna film oli tunduvalt parem kui selle uus-töötlus “Paranoia”, mis varsti Eesti kinodesse jõuab. Jälgitavaid inimesi on rohkem, nad olid omapärased ei üksteisest erinevad. Ehk peegeldab see ka veidi tolle aja USA elu ja olu? Muidugi ei olnud puudust ka naistest, tühja koha täitis ära Grace Kelly poolt mängitud tegelaskuju.

Ah mis ma siin ikka pikalt jahun, midagi huvitavat nagunii kirjutada ei suuda. :P Film oli hea, kuid mitte nii hea, kui ootasin. 7/10

http://rez.twstr.ee/2007/08/12/film-rea ... ad-motted/
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 14. August 2007, 23:12

ma elasin peaaegu filmi tegevust ise läbi mõni öö tagasi, kui üle tänava majas mingi pidu kestis kella 04ni ja keegi lõi mingit vanameest tooliga pähe ja üldse kahtlased esemed käes, aknad puha lahti. mõtlesin kogu aeg Tagaakna peale. Et wow, kas ma peaksin ka sinna hiilima. ja kuidas ma uksekoodi üldse lahti kräkin....
see film on tegelikult anakronism televisioonile, sellele kuidas film ja sarjad inimese ümber näpu keeravad nii et ta tunneb end selles osalisena. olen lugenud väga respektiivsest allikast
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas LadyBug » 15. August 2007, 08:33

Üks Monki osa oli ka selle järgi tehtud.
And really bad eggs.. Drink up me hearties yo-ho!:) Savvy?
Kasutaja avatar
LadyBug
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 662
Liitunud: 22. Aprill 2006, 12:36
Asukoht: oleneb olukorrast!:P

PostitusPostitas Garli » 21. Aprill 2009, 15:14

9/10, Hitchcocki parim koos Psühhoga.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Hülss » 15. Märts 2011, 07:03

Helvetin hyvä elokuva.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas damon » 16. Märts 2011, 13:36

eerik kirjutas:Teisalt aga olen üsna õnnelik, kuna film oli tunduvalt parem kui selle uus-töötlus “Paranoia”, mis varsti Eesti kinodesse jõuab.


Täiega nõus Eerikuga - originaal on olulisel parem kui Paranoia.
Minul oli küll see nali, et hakates Paranoiat vaatama ei teadnud ma, mis filmiga tegu on. Terve filmi tõmbasin paralleele Alfredi originaalile ja alles hiljem lugesin, et tegu ongi uusversiooniga.

7/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Ralf » 16. Märts 2011, 13:56

"Disturbia" ei ole selle filmi remake!
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas damon » 16. Märts 2011, 14:03

Ralf kirjutas:"Disturbia" ei ole selle filmi remake!


Eks see ole seisukoha küsimus - kas on kuulutatud, et on ametlik remake või et tsenarist sai ideid.
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re:

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 21. Mai 2013, 01:03

eerik kirjutas:Film oli hea, kuid mitte nii hea, kui ootasin. 7/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Tagaaken

PostitusPostitas eerik » 21. Mai 2013, 17:06

Aga kuus aastat hiljem vanema ja targemana filmi uuesti ära vaadanud eerik ütleb, et tegelikult oli see väga hea ning eelmisel korral jäi väga palju selle võlust lihtsalt märkamatuks.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Tagaaken

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 21. Mai 2013, 17:17

Minu jaoks oli siiski kerge pettumus - korralik vaatamine, aga mitte midagi erakordset. "Rope" oli enam-vähem sarnane, s.o mitte Hitchcocki parim. 7/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Tagaaken

PostitusPostitas Garli » 21. Mai 2013, 17:25

Väga hea film minu arust, aga ei ole mitu aastat juba vaatama sattunud. Ning mulle meeldis ka sellest kõvasti inspiratsiooni saanud Disturbia, mis küll samale tasemele ei küündi, kuid on mõnusalt meelelahutuslik ja kerge vaatamine.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Tagaaken

PostitusPostitas Forzelius » 22. Mai 2013, 01:19

Imo Disturbiat ei saa Rear Window'ga võrreldagi.

Ega mul oli ka 2007 või midagi sellist, kui seda esimest korda nägin, tunne, et pole nii oluline ja intrigeeriv kui Psühho, Rope või NBN. Praegu, seda korduvalt analüüsinud olles, peab ikka ütlema, et see pole põhjusetult kõige kõrgemalt hinnatud Hitchi film IMDb's. Väga andekas opetöö ja hoiab kogu aeg tooli ääre peal. Lisaks saavutatakse väga sarnaste kaameranurkadega loo arendus, sisuliselt ilma midagi tegemata. suht 10/10 film.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Tagaaken

PostitusPostitas Brialy » 24. Mai 2013, 22:56

Forza kirjutas:Imo Disturbiat ei saa Rear Window'ga võrreldagi.

Ega mul oli ka 2007 või midagi sellist, kui seda esimest korda nägin, tunne, et pole nii oluline ja intrigeeriv kui Psühho, Rope või NBN. Praegu, seda korduvalt analüüsinud olles, peab ikka ütlema, et see pole põhjusetult kõige kõrgemalt hinnatud Hitchi film IMDb's. Väga andekas opetöö ja hoiab kogu aeg tooli ääre peal. Lisaks saavutatakse väga sarnaste kaameranurkadega loo arendus, sisuliselt ilma midagi tegemata. suht 10/10 film.


Sekundeerin.

Hitchi parimaks pean siiski North by Northwesti, aga noh.. seal mängib Cary Grant, nii et pole ka ime.
Film-making is combining images and sounds of real things in an order that makes them effective. - Bresson
Kasutaja avatar
Brialy
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 67
Liitunud: 16. Aprill 2013, 19:56

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 64 külalist

cron