Mandy

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Mandy

PostitusPostitas JazZ- » 18. November 2018, 01:45

Mandy
Mandy (2018)

Red Miller (Nicolas Cage) on lihtne metsa­tööline, kes elab oma pruudiga armsas, oma kätega ehitatud majas. Paarikese rahulikku idülli segab aga sinnakanti sattunud kultussekt, mille liider Jeremiah (Linus Roache) hakkab Mandy pruudile (Andrea Risenborough) silma heitma. Jeremiah ei põrku tagasi isegi mootorratturitest deemonite ees, keda ta palub endale appi tüdrukut röövima. Nüüd algab sõna otseses mõttes sõit otse põrgusse.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Mandy

PostitusPostitas JazZ- » 25. November 2018, 21:09

Täpselt nagu Abed ei suutnud "Communitys" kindlaks teha, kas Nicolas Cage on hea või halb näitleja, ei suuda mina jõuda järeldusele, kas "Mandy" on väga hea või väga halb film. Pole ilmselt saladus, et arthouse'ist ei ole ma kunagi suurt pidanud ja "Mandy" tugevat kallet selles suunas arvestades võiks ju vastus olla lihtne - aga mitte miski pole kunagi lihtne, kui selles valemis eksisteerib Nicolas Cage.

Enne "Mandy" nägemist hakkas mulle selle kohta ICM'is silma üks minu jaoks üpris pahaendeline kommentaar: "I bet Gaspar Noé is so jealous about this movie." Filmi esimene pool kulgeski enam-vähem selles vaimus, mida ühelt Gaspar Noé kadedust väärivalt teoselt oodata võiks: silmadele ebamugavad kadreeringud ja cringyd vestlused (Mandy põhjendus sellele, miks Jupiter ta lemmikplaneet on, on musternäide sellest mingist "olen tunduvalt sügavam kui teised 12-aastased mu klassis!" stiilist, mida filmidialoogides nii väga vihkan). Aga siis tuli õnneks mängu Jeremiah, kelle üks kõigi aegade kiiremaid #niceguy eskaleeringuid* päästis nii mõndagi.

*
Spoiler :
<Jeremiah> beib, kenad jalad, kena top!
<Mandy> su muusika imeb!
<Jeremiah> ok, pane ennast põlema, räpane hoor!


Eelkõige päästis see aga Nicolas Cage'i lahti nendest nähtamatutest ahelatest, milles ta filmi esimene pool kinni näis olevat - nagu Priit pärast seanssi ütles, tundus vähemalt üks stseen filmi sisse kirjutatud olevat lihtsalt selleks, et Nicolas Cage saaks olla Nicolas Cage ja seda oli ta täie raha eest. Kuna ise ütlesin pärast filmi, et "Mandy" on nagu kui Gaspar Noé oleks "The Last House on the Lefti" lavastanud ja arvan siiani, et see on suurepärane võrdlus (hea töö, mina!), siis võiksite korraks mõelda, mis oli 70ndate exploitation-filmide suurim puudujääk lisaks sellele, et need eriti head polnud ja sisimas te ilmselt juba teate, et vastus on "liiga vähe Nicolas Cage'i". Panos Cosmatus kompenseeris küll selles osas oma ametivendade varasema prohmaka, aga samas ei tea ma endiselt, kas see Nic Cage'i kogus oli piisav, et "Mandy" h e a film oleks. Kui selles oleks eksisteerinud stseen, kus Nic Cage lauab Barry Manilow "Mandyt", oleks otsuse langetamine tunduvalt lihtsam olnud!

2-9/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist