Tõde ja õigus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tõde ja õigus

PostitusPostitas Kadii » 07. Oktoober 2018, 10:29

Tõde ja õigus
Truth and Justice (2019)

A. H. Tammsaare romaani "Tõde ja õigus" I osal põhinevas mängufilmis tuleb lootusest ja teotahtest pakatav Andres koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb, algab aga hoopis elukestev võitlus nii looduse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearuga. Kui elukaar jagab Andresele enam kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju (EFI).

Film on osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud filmiprogrammist.

Loe täielikku tutvustust siit
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Tõde ja õigus

PostitusPostitas Kadii » 07. Oktoober 2018, 10:32

Minu arust on sellel filmil üks parimaid Eesti tiisereid, mis välja antud (mitte, et neid eriti antaks). Ma ootan täiega.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Tõde ja õigus

PostitusPostitas Aivar2 » 21. Veebruar 2019, 00:04

Film oli väga hea.Aga ma polnud ka Tammsaare sama nimelist raamatut lugenud.See on teine teema,kuidas mul õnnestus kool nii lõpetada, et ma polnud "Tõde ja õigust" lugenud.Kas Eestis on veel Eesti passiga kodanikke kes pole "Tõde ja õigust" lugenud? Tõenäoliselt siiski vähe.Kinno minnes ma olin valmis halvimaks,kas jälle mingi 2.5 tunnine jant nagu Eesti filmide puhul tavaks on saanud? Vaadates näitlejaid kes filmis peaosa mängivad siis mulle olid tuttavad ainult üksikud nimed.Ehk siis teadsin ainult Priit Võigemasti.Kuid kinolinal siiski rullus lahti monumentaalteos.Head näitlejatööd,eriti Andrese,Krõõda ja Pearu osatäitmised.Filmi tegijad polnud hakanud mingit "oma asja" tegema millest lõpuks nagunii poleks keegi midagi aru saanud.Hea kaamera töö...No lühidalt öeldes pole midagi ette heita. Tõde ja õigust ei pea häbenema.Minult 10 punkti.
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 92
Liitunud: 04. Mai 2016, 19:53

Re: Tõde ja õigus

PostitusPostitas CM-Girl » 04. Märts 2019, 09:38

Kui mõtlen Eesti kirjandusklassika peale tuleb alati esimesena meelde "Tõde ja õigus". Ootasin seda filmi. Lugedes hästi palju positiivset vastukaja tõusid ootused kõrgele. Hakkasin kartma ja püüdsin asja rahulikumalt võtta. Läkski nii nagu arvasin. Ei ühine selle suure kiidukooriga. Ei raputanud see film läbi ja ei nutnud ka kordagi (korra tekkis kurvem hetk
Spoiler :
(krõõda surm)
, aga see oli ka kõik). Filmi juures oli palju mis meeldis, aga siiski ei suutnud see film mind piisavalt haarata. Ma ei tea mis mind häiris. Näitlejatööd olid head, Priit Loog oli absoluutne lemmik. Võimalik, et üks probleem oligi selles, et teised tegelased jäid võrreldes Andresega minujaoks tahaplaanile.
Filmis oli nii palju fantastilisi, ilusaid kaadreid. Ei ütleks, et film väga kiire oli, aga samas aastaajad vahetusid nii kiiresti. Lapsed sündisid, kasvasid. See käis ka kiiresti. Filmi lõpuks oli Andres vana mees, aga kas lapsed ei oleks pidanud vanemad olema? Lõpp vajus ära.
Meeldis ka see, et film täiesti tõsine ei olnud. Oli ka naljakaid kohti ja need ei tundunud sunnitud (kuigi jah,
need stseenid koeraga panid kulme kergitama ja nii mitu sellist stseeni..)
. :pööritus:
Priit Loog suht varastas iga stseeni ära (vaatamata sellele suutsin jälgida ka tagaplaanil olevaid karaktereid, eriti kõrtsistseenides, mis ka väga meeldisid). Tugev, tõsine, töökas Eesti mees. Krõõt tugev, töökas Eesti naine. Temast hakkas kahju. Mida rohkem filmi vaatasin, seda rohkem raamat meelde tuli. Esimest osa olen 2x lugenud. Kolmas on pooleli jäänud. Kuni tänaseni arvasin, et 4 raamatut on. Piinlik. Liitun ka nende inimestega kes kavatsevad raamatud uuesti ettevõtta. :)

Visuaalse poolepealt suurepärane vaatamine. Sisupoolest nõrgem. Esialgne hinnang oleks 7/10.

Ei tea kas asi minus ja elukaaslases või asi filmis või probleem Paide kinos, aga kui õhtuste/öiste stseenide pealt mindi (järsult) üle päevastele (eriti just kui paks lumevaip maas ja kõik nii valge), siis pidime me silmi kissitame. Pidin silmad mitmel korral korraks kinni panema. Kellegil veel nii oli?
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Tõde ja õigus

PostitusPostitas Kadii » 04. Märts 2019, 20:08

Selleks, et selle filmi sisu saaks olla kaasakiskuv, peaks minu arust ennekõike algtekst olema enda jaoks põnev ja huvitav. Kui ei ole, siis seda ei paranda ühegi filmiga, eriti kui filmi eesmärk on olla võimalikult tekstilähedane.
Olen ise selles kambas, et no kohe üldse ei istu see raamat mulle, ükskõik kui suureks kirjandusklassikaks seda loetakse, ning ei kavatse seda niipea uuesti lugeda.
Aga hästi oli film tehtud küll. Loog oli tõesti nii Andres, et oleks nagu otse raamatust välja astunud, paremat ei oska üldse tahta ega ette kujutadagi. Ja ega Võigemasti Pearugi alla jäänud, kuigi ma olen teda alati natuke turskemana ette kujutanud, aga see on minu probleem. Veel meeldis, et tuntumad näitlejad olid tahaplaanile pandud ja suurtemates osades olid (minu jaoks) vähem tuntud näitlejad, see aitas mul osa ja osatäitjat paremini samastada, ei olnud vanemaid rolle ees võrdluseks.
Hea ikka vaadata, kui on viitsitud vaeva näha. Ei tea, kas Toom suudab ennast veel ületada?

(PS: Need kõrtsis lumme üleminekud olid rängad tõesti, hakkasid Apollo Maxis ka silmadele, asi ei ole Paide kinos.)
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Tõde ja õigus

PostitusPostitas Defexer » 04. Märts 2019, 20:22

Ma ei hakka siin pikka monoloogi pidama aga võin öelda, et üks parimaid eesti filme mida mu silmad näinud on. Esialgu muidugi oli ka hirm, et lihtsalt üles haibitud ja filmi pikkus pani veidi muretsema aga kokkuvõttes võib öelda, et suurepärane teos.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Tõde ja õigus

PostitusPostitas Rasmus » 11. Märts 2019, 13:58

Panin muretult 10/10. Kui Andres filmi alguses lehma üksi soost välja tõmbas, oli juba selge, mis siit tuleb. Kõige võimsam stseen Eesti filmiajaloos. Ainult helindus ja kehv CGI torkasid filmi vältel kõrva ja silma. "Tõde ja õigust" ma lugenud pole, aga nüüd võtsin kavva.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

9,5/10

PostitusPostitas Kickflick » 12. Märts 2019, 15:07

Olen aastaid mõelnud, et romaan "Tõde ja õigus" on juba ajast ja arust ning ei tähenda tänapäeva eestlastele enam mitte kui midagi, aga film suutis mu arvamuse ümber lükata. Ilusti on suudetud taaselustada selle teose tähtsus, põhisõnum ja eestlaste loomus, nagu ka näiteks "Bohemian Rhapsody" suutis taas ellu äratada Queeni fenomeni. Muidugi ka näitlejatööd on laitmatud, võrratu kaameratöö. Tänu intensiivselt kirjutatud stsenaariumi kulgevad need 2h46min väga kiiresti ja igav ei hakka. Super töö!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: 9,5/10

PostitusPostitas Kidd » 23. Märts 2019, 00:06

Tuleb tunnistada, et väga väga hästi tehtud film. Peategelased sobisid kui valatult. Aga no uuesti küll ei vaataks kunagi. Sisu poolest ikka mõttetult igav. Kes siis võitis lõpuks, tundus nagu poolik film. Koera sittumine oli teema miskipärast.

8/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: 9,5/10

PostitusPostitas Defexer » 23. Märts 2019, 01:46

Kidd kirjutas:Tuleb tunnistada, et väga väga hästi tehtud film. Peategelased sobisid kui valatult. Aga no uuesti küll ei vaataks kunagi. Sisu poolest ikka mõttetult igav. Kes siis võitis lõpuks, tundus nagu poolik film. Koera sittumine oli teema miskipärast.

8/10

Kuidas kunagi elu käis ja kuidas siiani mõned naabrid omavahel läbi ei saa.
Spoiler :
Andres võitis. Või siis ei olnudki võitjat vaid esimesena sai Pearu võidu kuna lubas maad ja ilmad kokku aga kokkuvõttes kaotas kuna kraav oli tema maal.
Andres ei suutnud sellega leppida ja kuna maad tähistasid kivid mida Andres seal kaevas ja nihutas enda kasuks siis viimasena võitis tema ehk sai maa suuremaks. Pearu ei osanud nagunii lugeda ja oligi üks null temaga.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: 9,5/10

PostitusPostitas Kidd » 23. Märts 2019, 21:15

Defexer kirjutas:
Kidd kirjutas:Tuleb tunnistada, et väga väga hästi tehtud film. Peategelased sobisid kui valatult. Aga no uuesti küll ei vaataks kunagi. Sisu poolest ikka mõttetult igav. Kes siis võitis lõpuks, tundus nagu poolik film. Koera sittumine oli teema miskipärast.

8/10

Kuidas kunagi elu käis ja kuidas siiani mõned naabrid omavahel läbi ei saa.
Spoiler :
Andres võitis. Või siis ei olnudki võitjat vaid esimesena sai Pearu võidu kuna lubas maad ja ilmad kokku aga kokkuvõttes kaotas kuna kraav oli tema maal.
Andres ei suutnud sellega leppida ja kuna maad tähistasid kivid mida Andres seal kaevas ja nihutas enda kasuks siis viimasena võitis tema ehk sai maa suuremaks. Pearu ei osanud nagunii lugeda ja oligi üks null temaga.


Sellest ma sain aru jah kuidas elu käis ja naabrid läbi ei saa. Lõplik piiriküsimus ei jõudnud mulle kohale ;) No ja äsja juhiti mu tähelepanu, et sittuv koer oli naabrimehe oma ;) see seletab natuke. Nii juhtub kui film ei ole nii kaasahaarav ja peab kogu aeg kella vaatama.... Kõiki asju ei pane tähele.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist

cron