Tõde ja õigus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tõde ja õigus

PostitusPostitas Kadii » 07. Oktoober 2018, 10:29

Tõde ja õigus
Truth and Justice (2019)

A. H. Tammsaare romaani „Tõde ja õigus“ I osal põhinevas mängufilmis tuleb lootusest ja teotahtest pakatav Andres koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb, algab aga hoopis elukestev võitlus nii looduse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearuga. Kui elukaar jagab Andresele enam kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju (EFI).

Film on osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud filmiprogrammist.

Loe täielikku tutvustust siit
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond

Re: Tõde ja õigus

PostitusPostitas Kadii » 07. Oktoober 2018, 10:32

Minu arust on sellel filmil üks parimaid Eesti tiisereid, mis välja antud (mitte, et neid eriti antaks). Ma ootan täiega.

Sooviksin veel lisada alandliku vabanduse, et ma Filmiveeb.ee meeskonnaliikme staatusest hoolimata viimase kuu jooksul kordagi Filmiveeb.ee andmebaasi täiendanud pole!
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond

Re: Tõde ja õigus

PostitusPostitas Aivar2 » 21. Veebruar 2019, 00:04

Film oli väga hea.Aga ma polnud ka Tammsaare sama nimelist raamatut lugenud.See on teine teema,kuidas mul õnnestus kool nii lõpetada, et ma polnud "Tõde ja õigust" lugenud.Kas Eestis on veel Eesti passiga kodanikke kes pole "Tõde ja õigust" lugenud? Tõenäoliselt siiski vähe.Kinno minnes ma olin valmis halvimaks,kas jälle mingi 2.5 tunnine jant nagu Eesti filmide puhul tavaks on saanud? Vaadates näitlejaid kes filmis peaosa mängivad siis mulle olid tuttavad ainult üksikud nimed.Ehk siis teadsin ainult Priit Võigemasti.Kuid kinolinal siiski rullus lahti monumentaalteos.Head näitlejatööd,eriti Andrese,Krõõda ja Pearu osatäitmised.Filmi tegijad polnud hakanud mingit "oma asja" tegema millest lõpuks nagunii poleks keegi midagi aru saanud.Hea kaamera töö...No lühidalt öeldes pole midagi ette heita. Tõde ja õigust ei pea häbenema.Minult 10 punkti.
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab

Mine Filmid

• Statistika
  • Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist