Agent 007: Mees kuldse relvaga

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Agent 007: Mees kuldse relvaga

PostitusPostitas Taavi » 22. August 2005, 23:56

Agent 007: Mees kuldse relvaga
The Man with the Golden Gun (1974)

James Bond (Roger Moore) peab kiiresti leidma kaduma läinud päikeseenergiakoguja, mis osutuks valesse kätesse sattudes hirmuäratavaks relvaks. Samal ajal saabub Briti salaluure peakontorisse kuldne kuul, millele on graveeritud Bondi nimi. Britid usuvad, et 007 on maailmakuulsa palgamõrtsuka, Scaramanga (Christopher Lee), järgmine sihtmärk. Nüüd peab Bond leidma kaotsi läinud vidina ja tapma Scaramanga enne, kui ta ise tapetakse ...

Loe täielikku tutvustust siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Priit » 22. Juuli 2006, 22:01

Nonii. Film oli parem kui Dr. No, Goldfinger, Thunderball, On Her Majesty's Secret Service, kuid jäi You Only Live Twice'le alla Diamonds Are Forever'ile, Live and Let Die'le ning From Russia With Love'le. Mary Goodnight ei olnud mulle üldse meelepärane, olles ainult parem Pussy'st, Tracy'st. Filmist endast. Roger Moore tõestas jällegi, et Connery ei ole ainuke, kes oskab Bond'i hästi näidelda. Christopher Lee oli ka ideaalne valik Scaramanga rolliks. Hervé Villechaize oli ka selline mõnus "bad guy" sidekick. Film jättis mind natukene külmaks, kuna tegevust oli vähem kui arvata oskaks. Muidugi Hip'i Hai karatekooli võitlusstseenid olid üle kõige, eriti see kui Leitnant Hip'i kaks sugulast tegid selliseid karate trikke, et terve trobikond õpilasi sai seal koolis peksa :D. Ega Bond halvemgi polnud, võidelda mees oskab 8). Muidugi šerif'i cameo tegi filmi ka suhteliselt koomiliseks kohati. Mees ise ei saa aru, et on täielik äpu, aga mängib ikka "tough guy"'d. Ahjaa, see väike neegripoisike kes oma elevanti müüs oli ka kickass. Eriti see, kui James Bond ütleb: Ma annan 20 000 kui aitad mul selle risu kiiremaks teha, poiss teebki ja Bond viskab nublu vette :D. Scaramanga oli piisavalt "twisted" pahalane, kuigi ootasin enamat. Muidugi duell oli mõnus, arvasin kohe ära, et Bond varjas ennast kujuna. Kuigi ei mõista, kuidas ta suutis teha nii, nagu oleks tal sõrmed otsast tulistatud. Lõpp sarnanes Live and Let Die'le sellesmõttes, et üks pahadest jääb ellu ja tuleb Bond'i kimbutama siis, kui agent üritab armatseda.

Pikk jutt loll jutt, seega lihtsalt annan filmile 8 punkti.

Muide, ma annan nii kõrgeid punkte sellepärast, sest ma võrdlen filme eelmiste Bond'i osadega, mitte "standalone"'na.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Agent 007: Mees kuldse relvaga

PostitusPostitas brixxx » 14. Detsember 2015, 03:08

Roger Moore Bondi filmid on stabiilsemalt head ja kaasa kiskuvad filmid, kui Sean Connery Bondi filmid. Taas meeldis mulle film, juurde andis filmile ka Christpher Lee, kes on üks lemmikuid näitlejaid. Hindeks 7/10.

Arvustus saab lugeda siit.

Enda blogisse olen mitmeid James Bondi liste teinud ning hetkel annan kolme listi lingid, kuhu lisasin filmi "The Man With The Golden Gun" (1974):
* James Bond: Parimad kurjamid - siin;
* James Bond: Paremuse järjekorras filmid - siin;
* James Bond: Parimad filmid - siin.

Kirjeldan ka veidi, mille järgi annan Bondi filmidele hindeid:
* üritan siiski ühe filmi seisukohalt hinnata;
* kuigi siiski veidi võtan hinde panemises võrdluseks Bondi filmid "Goldfinger" (1964) ja "Thunderball" (1965), et kas film oli neist parem, samal tasemel või kehvem.

Ma ei ole seetõttu Bondi filmidele veel üle 7 punkti andnud ja võibolla ei annagi kuna minu jaoks on Bondi filmides ühest asjast puudus ning see on emotsioonid ning et peategelane ei käi missioonidel ainult oma töö pärast, vaid ta sooviks kedagi päästa. Ning teine olulisem aspekt, miks ma väga kõrgeid punkte ei ole panemas, et mulle ei istu Bondi filmide kohustuslik element, et Bond on naiste mees ja Bondi naised. Üldiselt üritan Bondi naistest kõrvale vaadata ning pigem suurt filmi pilti ja sisu vaadata ning siiski hinnata filmi sisu.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 185 külalist

cron