Esimene patupuhastus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Esimene patupuhastus

PostitusPostitas JazZ- » 03. Juuli 2018, 22:45

Esimene patupuhastus
The First Purge (2018)

Termin "Patupuhastus" tähendab aega, mil kõik kuriteod on kord aastas 12 tunni jooksul riiklikult legaliseeritud. Politseid kutsuda pole mõtet, haiglate uksed on lukus. Ühe öö jooksul reguleerib kodanikkond end ise ning karistus neid seejuures ei takista. Mõni ihkab kättemaksu, mõni tapab lõbu pärast, kuid on ka neid, kes üritavad lihtsalt ellu jääda.

Ülipopulaarse "Patupuhastuse" horrori-maiguliste märulipõnevike neljas peatükk "Esimene patupuhastus" viib meid loo algusaegadesse, et vaadata, kuidas äärmuslikust sotsiaal-eksperimendist kujunes kurikuulus üleriigiline traditsioon.

Eesmärgiga järsult vähendada kuritegevust otsustab valitsus katsetada üheks ööks piiratud alaga linnas üht sotsioloogilist teooriat, mis võimaldaks elanikkonnal oma agressiivsust takistamatult välja elada ja tapakirge rahuldada. Kui aga rõhujate vägivald põrkub vähemuse raevuga, prahvatab vimm, mis kogunend salaja. Eksperiement ei kulge plaanipäraselt ning riigijuhtide esmalt heatahtlikena näinud kavatsused võtavad märksa süngemad toonid… Vägivallalaine murrab välja katsealuse linna piiridest ja neelab kogu riigi.


Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3773
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

4

PostitusPostitas Ralf » 26. Juuli 2018, 18:44

Lootsin, et lavastaja vahetumine annab seeriale uue hingamise ja võib-olla kujuneb "The First Purge'ist" tänu sellele seni parim järg. Mitte et James DeMonaco poleks lavastajana varasemalt head tööd teinud, aga vahel suudab uus veri kopitanud asja jälle värskeks teha. Kahjuks on see hoopis viletsaim osa seni. Esiteks me juba teame eelnevate jagude põhjal, kui "edukalt" Staten Islandi eksperiment ehk kõige esimene patupuhatus lõpeb, seega mingit üllatusmomenti pole. Peategelastest afroameeriklased on hästi ilmetud ja nende omavahelised suhted mind ei kõigutanud, samuti olin masendunud, et Marisa Tomei nii tühjas rollis pidi kannatama. Ma ei saanud aru, miks ei oleks võinud tema tegelane näiteks poole pealt mõista, et eksperiment oli suur viga ja üritada kuidagi seda peatada - nii oleks loo kulg palju huvitavam olnud. Viimane actionit täis pooltund mõjus eriti igavalt, Gerard McMurray nähtavasti ei oska haaravat märulit teha. Väga tundsin puudust Frank Grillost või vähemalt kellestki sarnasest.
"The First Purge" ülesehitus on selles mõttes juba nagunii tuttav, et ka siin näeme seltskonda inimesi, kes üritab ellu jääda sel põrgulikul ööl, aga jube kaua läheb filmil aega, et üldse käima minna ja kui see lõpuks juhtub, ei ole tulevahetused ja löömingud midagi erilist ka. Iseenesest hindan käesolevat seeriat, kuna selle teemad nii valusalt kooskõlas reaalse maailmaga ja sedavõrra hirmsamalt need filmid mõjuvad, ent midagi uut juurde lisada sel üllatavalt pealiskaudsel prequelil pole. Kui see oleks sarja kõige esimene film, oleks põnevust äkki natuke rohkem, mulle ju iseenesest meeldivad lood kreisidest sotsiaal-eksperimentidest, aga meile on juba korduvalt serveeritud patupuhastust kui iga-aastast üleriigilist traditsiooni.

Sooviksin veel lisada alandliku vabanduse, et ma Filmiveeb.ee meeskonnaliikme staatusest hoolimata viimase kuu jooksul kordagi Filmiveeb.ee andmebaasi täiendanud pole!
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13735
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Esimene patupuhastus

PostitusPostitas Rasmus » 30. Juuli 2018, 17:03

Ega mulle ükski neist filmidest peale "Anarhia" erilisel kombel meeldinud pole ning head ei oodanud neljandastki, kuna oli juba siit-sealt kuulda, et tehakse sama, mida varem, ja seekord veelgi nürimalt. Vastab täiesti tõele, neljas "Patupuhastus" ehk "Esimene patupuhastus" on seni seeria halvim. Ootan telesarja, filmisarjale aga jätku ei taha.

ARVUSTUS

Sooviksin veel lisada alandliku vabanduse, et ma Filmiveeb.ee meeskonnaliikme staatusest hoolimata viimase kuu jooksul kordagi Filmiveeb.ee andmebaasi täiendanud pole!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4947
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Nakatomi Plaza


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist