Esimene inimene

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Esimene inimene

PostitusPostitas JazZ- » 15. Juuni 2018, 18:03

Esimene inimene
First Man (2018)

"Esimene inimene" on ambitsioonikas ja ebatavaline teos, mis annab publikule eheda võimaluse elada kaasa inimkonna kosmoseajaloo ühele olulisemale peatükile – esimesele mehitatud Kuu-lennule Apollo 11 pardal.

Peaosatäitja Ryan Gosling astub üles Neil Armstrongi rollis, kelle vaatevinklist kogu kümnendi kestnud NASA kuuvallutusprogramme Gemini ja Apollo jälgitakse. See on maailma ühe kuulsaima, ent samas kinniseima ja salapäraseima mehe lugu, intiimne pilguheit selle insenerist astronaudi uskumatutesse võitudesse, ränkadesse kaotustesse ja valusatesse ohverdustesse, mida nõudis see inimajaloo seni kõige ohtlikuma missiooni läbi viimine.

Tegu on ka vormiliselt täiesti uut tüüpi kosmosefilmiga, mille võlu on kosmosetehnika ja -lendude eriline realistlikkus koos üliintensiivse heli- ja pildikeelega. Nimelt otsustas filmitiim kasutada võimalikult palju päris tehnikat ning piirduda arvuti poolt genereeritud eriefektidega vaid minimaalsel määral. Kosmosekapsli klaustrofoobsus, süstiku stardilennu väljakannatamatuna tunduv põrgulikkus ja katselendude sisikonda pööritav möll saab kinotehnika vahendusel edasi antud nii loomutruult kui see tänapäeval vähegi võimalik on.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Esimene inimene

PostitusPostitas JazZ- » 15. Oktoober 2018, 23:19

Jäi natuke emotsioonituks mu jaoks see emotsionaalne rännak - ma ei ole kindel, kas venivus oli sihilik, et publik tunneks sama, mida tolleaegne USA ühiskond, aga olen kindel, et film poleks suurt midagi kaotanud, kui Neil Armstrongi poeg iga natukese aja tagant õue minemiseks luba poleks pärinud. Eks ma saan muidugi aru, et see oli vajalik, sest muidu oleks publik võib-olla üldse ära unustanud, et Neil ka pereisa on ja poleks vähimalgi määral mõistnud, miks Janet ta peale filmi lõpupoole nii kuri on, aga kas see laps (või lapsed) tõesti midagi muud peale õues käimise ei teinud? Kas stsenaristid olid nagu: "Hmm? Mis need lapsed õige enne nutitelefone ja arvutimänge ka tegid?" - "Käisid õues vist." - "Great! Mul pole õrna aimugi, mida seal õues tehakse, aga kui näitame, kuidas ta vanematelt sinna minekuks luba küsib, ei pea me sellega õnneks rohkem vaeva nägema!"
Sellest hoolimata ei suutnud ma aga eriti hoolida, sest kogu lahendus jäi kuidagi liiga kliiniliseks - nagu keegi oleks võtnud ette "Hollywoodi ABC: Kuidas võita Oscar ja mõjutada inimesi" ja kõiki selle juhtnööre piinliku täpsusega järginud, aga hinge lisamiseks vajaliku kolme tilga vere küsimise ära unustanud. Näiteks tuli mul selle "Janet sõimab Neili läbi"* stseeni ajal paratamatult silme ette järgmise aasta veebruar, kus seda sama katkendit uuesti näidatakse ja siis zoomib kaamera Claire Foy peale, kes seepeale naeratab ja ülejäänud saaliga koos viisakalt kaasa plaksutab.

*Arvan, et see pole kuigi suur spoiler, mida muud neilt naistelt ikka oodata?

Samas meeldis mulle jälle see sisututvustuseski mainitud "võimalikult realistlik" action-stseenide lahendus ja fakt, et astronaute vahelduseks märatsevate vaimuhaigetena ei kujutatud. Lugesin kunagi, et Neil Armstrongi pulss kuule maandumise ajal (hoolimata mõningastest tehnilistest probleemidest) oli sama, mis tavainimesel lõdvestunud olekus ja seega oli mul üpris hea meel, et ta tolle stseeni ajal kordagi ärritunult "Shit!" ei hüüdnud. Seega ei tee seda minagi:

6/10 - Norm!

Kui see aateline lõpukõne oleks JFK asemel Kyle Chandlerilt pärinenud, annaksin vähemalt 0.5 punkti rohkem.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Esimene inimene

PostitusPostitas Ronet » 03. November 2018, 23:41

Tellimustöö!

Filmi vaadates jäi peamiseks küsimuseks, kas Buzz Aldrini hüüdnimi tulenes sellest, et ta oli nö buzzkill?

Tehniliselt väga hästi tehtud, kõrvalosades mitmed lemmiknäitlejaid telemaastikult (Shea Whigham, Pablo Schreiber, Corey Stoll, Kyle Chandler) ja muusika oli suurepärane. Lõpp venis pikale, oleks võinud vahetult pärast kuul maandumist pillid kotti panna. Neil Armstrong oli veidi Lars ilma Real Girlita, kuid kuna ma Neil Armstrongi otseselt kunagi rääkimas pole näinud (v.a need legenaarsed sõnad, kuid siis oli ka nägu varjatud!), siis mind see tavapäraselt vaikne Goslingu esitus ei häirinud. Oscarinommi selle eest ei annaks tho. Tehnilise poole, lavastamise ja muusika eest aga küll!

Ei hinda enam, sest niimoodi on kergem elada/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Esimene inimene

PostitusPostitas Aivar2 » 14. Veebruar 2019, 14:46

Film oli hea aga minu teada Neil Armstrong polnud endasse tõmbunud nohik et mitte öelda autist.Või ikkagi oli? Filmis seda vähemalt näidata püütakse.Ryan Goslingu Armstrongi rolli sooritus oli identne filmis Blade Runner 2049 nähtuga kus Ryan Gosling mängis ka peaosa.Minu arust mõlemad rollid on alamängitud.
Kuid nii või naa ma panin filmile siiski 10 punkti.
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 92
Liitunud: 04. Mai 2016, 19:53


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist

cron